Post Reply

Trasy bez opłat / winiety

Post by mapet79
Od momentu wprowadzenia do opcji nawigacji możliwości wyboru wykupionych winiet, np. w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Austrii, waze notorycznie wyznacza przez te kraje trasę po drogach, na których obowiązują winiety. Choć w opcjach mam zaznaczone prowadzenie po drogach nie objętych opłatą oraz nie mam wybranych żadnych karnetów. W Polsce wtedy omija płatne autostrady, ale w Czechach lub na Słowacji przez nie kieruje. Wystarczy sobie wyznaczyć trasę z dowolnego miejsca w PL np. do Budapesztu albo Wiednia, przy opcjach takich jak pisałem powyżej, żeby się przekonać.

Czy jest jakiś sposób, żeby skutecznie omijać płatne drogi objęte winietami? Nie chcę zaznaczać omijania wszystkich autostrad, bo nie wszystkie są płatne.
mapet79
Posts: 4

POSTER_ID:17613708

1

Send a message

Post by BrightMatter
Oczywiście Centrala pracuje nad rozwiązaniem problemu - trzeba się uzbroić w cierpliwość niestety...
BrightMatter
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 598
Has thanked: 279 times
Been thanked: 150 times
Send a message
[img]https:///MV4Na6[/img]

Post by mousepl
Jest to znany błąd i developerzy pracują nad poprawką. Winiety działają jeśli jesteś w kraju, w którym są ale coś jest zepsute jeśli wyznaczasz trasę z kraju, gdzie winiet nie ma.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by world_xk3rnken
Minęło 5 lat i problem nadal nierozwiązany…. Żena.
world_xk3rnken
Posts: 1
Been thanked: 1 time
Send a message