Post by vlado_s
Keď sa Ti to nezdalo, tak si mal ako prvé skontrolovať dátum Update Time ;)
To Y som upravil ešte 12.4.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Neprešli ani 2 dni a ráno ma "zobudí" mail ...problem was solved... až na to, že problém nie je vyriešený. Keďže URka sú v sklze 2 dni, tak si už nespomínam či som problém obratom neodstránil ale výsledok po porubcanovi nie je (správny).

2. URka čo sa týkajú kruháku pod Prístavným mostom (v BA). Prečo uzatvárate URka, keď problém neodstránite, volt16 a Keromil? :oops:
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
porubcan wrote:
vlado_s wrote:Neprešli ani 2 dni a ráno ma "zobudí" mail ...problem was solved... až na to, že problém nie je vyriešený. Keďže URka sú v sklze 2 dni, tak si už nespomínam či som problém obratom neodstránil ale výsledok po porubcanovi nie je (správny).
ahoj, ktore UR mas na mysli? ak som spravil chybu, tak by som sa rad poucil do buducnosti. Zatvaram iba UR, o ktorych si myslim, ze som ich vyriesil (t.j. ak som schopny pochopit, co by mohlo byt podstatou problemu a viem ho vyriesit - takze chyba moze vzniknut bud nepochopenim problemu alebo nespravnym riesenim)
Ahoj. UR čo poukazovalo na problém s týmto odbočením. Aktuálna hláška (v Live Map) je držte sa vpravo, ale správne by malo byť odbočte vpravo, čo som podľa mňa ešte v deň prejazdu opravil. Tak či onak problém si neodstránil :(
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Sentinel2 wrote:Doteraz som svoje veci neoznacoval ako chybu ale jednoducho opravil. Pripadalo mi cudne zadavat chybu ked ju viem sam opravit. Spravil som to len raz ked som vedel, ze nebudem hned pri PC aby som nezabudol. To mi skor pripadalo ako zbieranie bodov za uzatvaranie UR. Zadat chybu, vyriesit, uzavriet.
Ak zadáš 10 URiek, tak je lepšie sa spoľahnúť na pána waze. Určite to nie je o zbieraní bodov za zatvárenie URiek.

EDIT: ...spoľahnúť sa na pána waze, že ti to pripomenie ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message
Last edited by vlado_s on Wed Apr 18, 2012 9:27 pm, edited 1 time in total.

Post by vlado_s
Páni, to sa mi snáď sníva :shock: Ďaleko ďaleko prekračujeme možnosti waze a workaround, ktorý spomenul Foxo by bol technicky správny (sám som také niečo pred pár mesiacmi skúšal), ale bordel, ktorý by tým vznikol nestojí za to. Už teraz má pán waze problém vyskladať trasu a ako by sa správal, keď v mestách zvýšime počet junction cca 2x? Naviac všetky križovatky by boli jedna veľká machuľa.
Ako prvé si predstavte takto upravenú celú križovatku a nie len jedno odbočenie.
Ako druhé ako budeme robiť križovatky, keď podkladové mapy nie sú tak detailné? Mali by sme mať jedny pravidlá ;)

Vrátiť sa môžeme aj k tomu, kedy a akú hlášku aktivovať. Toto je dosť subjektívne a na wiki málo objasnené. Kedy prispôsobujem zobrazeniu križovatke v mape, aby bola čo najjednoduchšia a predpokladám v inteligenciu vodiča, že hlášku aplikuje na správnom mieste. V tomto prípade som preferoval odbočte vpravo, lebo "držte sa" primárne používam, ak môžem prejazd uskutočniť v plnej rýchlosti.

PS: Som rád, že táto diskusia prebieha, lebo vlákno, ktoré som na to otvoril sa neujalo.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Súhlasím so shalafim, jedna hláška postačuje.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Ak si dobre spomínam, (primárne) sa to týkalo diaľníc, lebo za bodom V už nie je iná možnosť.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
a teraz sa skúsme zamerať aj na to kedy, kde a aké hlášky budú hlásené.
Tu je príklad cesty, ktorá má 2 pruhy a na jej konci jeden odbočí. Ak budeme dávať hlášky držte sa vpravo pri preraďovaní do iného pruhu, tak v prípade že pôjdem vpravo a budem v pravom pruhu, hláška nebude potrebná. Naopak aj pôjdem rovno a budem v pravom pruhu mal by som dostať držte sa vľavo (aspoň tak som to pochopil z posledných príspevkov). Nie je pre každé odbočenie vytvorený "nový" (odbočovací) pruh.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
môže byť, len budeme musieť dôsledne zakreslovať a kontrolovať Live Mapu po update

Trochu rýpnem. A čo toto miesto? Pravý pruh automaticky odbočí do Mlynskej doliny, stredný a ľavý pokračujú na Brniansku. Ľavý odbočovací postupne vzniká a odbočí na Kramáre :)
V tomto mieste hlášky nesedia minímálne od konca roka ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message
Last edited by vlado_s on Sat Apr 21, 2012 8:42 pm, edited 1 time in total.

Post by vlado_s
Namiesto pozdravu už posielam volt16 varovanie, aby nezatváral UR, keď tam nič neopraví :!: Toto nie je prvý krát. Ak sa to bude ešte opakovať, požiadam o odobratie práv na jeden mesiac.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message