Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Proč nenaviguje delší trasy?

Post by
Nechápu proč Waze ukončil navigování delších tras. :(
K čemu mi je když mi nenajde cestu Rakouskem a nevybere tu rychlejší z dálnic?
Takže musím nainstalovat jinou navigaci.
Zůstává tak jen pro denní dojíždění do práce?
Opravdu nechápu tento krok!

POSTER_ID:16983359

1

Send a message

Post by Bew1One
No ono to je spíš o tom, že v rámci té dané vzdálenosti není schopen s vynechanou SLO známkou trasu nalézt, proto nabízí pouze trasu se známkou - vynecháním slovinské dálnice naroste počet segmentů pro výpočet trasy nad zjevně únosnou mez.
Předpokládám že po dostatečném "přiblížení se" - navíc málokdo jede tuhle trasu na jeden zátah bez občasné zastávky na protáhnutí / dotankování /etc. trasu waze bude schopno dopočítat.

Navíc - ve chvíli dojezdu ke konci Chorvatska bude dopravní situace v místě naprosto odlišná než ve chvíli odjezdu, takže by bylo špatné kdyby waze z principu drželo tutéž trasu celou dobu - průběžně ji dopočítává a optimalizuje na základě situace před sebou. Ta trasa nikdy není "statická".
Bew1One
Posts: 2091
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
A ve waze-aplikaci nebo livemapě? Jestli livemapa - máš ji otevřenou s odkazem na použití paušálně zpoplatněných dálnic?
Bew1One
Posts: 2091
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bigmen_cz
Taky mám zkušenost, že Chorvatsko (okolí Splitu) najednou nedala. Sice se trasa naplánovala, ale v Rakousku pád. Těch pádů bylo víc. Pak již bylo nutné navigovat na místa, která jsem chtěl projíždět. V kuse to navigace nedala. Na druhém zařízení běžela navigace Mapy.cz a nádhera, včetně naplánovaných přestávek.
Před samotnou cestou jsem se připojoval mnohokrát a trasu plánoval a někdy se objevila hláška, že nelze navigovat. Zkuste cestu rozdělit. Jindy OK. Asi podle vytíženosti plánovacího serveru.
Zkušebně jsem dnes několikrát chtěl naplánovat trasu HRV a hláška: "Ajjaj, plánovací server neodpovídá. Chcete nsplánovat trasu do zahraničí, zkuste ji rozděli!"
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
Poslední zkušenost z 19.1.2019 kolem 17:00 hod. Praha u O2 arény. Navigovat do Domažlice - chyba při spojení s plánovacím serverem, plánovací server neodpovídá. Toto je častá hláška na delších trasách, i když trasa kolem 150 km se mezi delší počítat nedá. Spojitost mezi úspěšným a neúspěšným připojením k plánovacímu serveru jsem zatím nezjistil. Každopádně Waze začala v tomto případě fungovat až od Motola. Jo je mi k ničemu, když Prahu zas až tolik neznám. Podotýkám, že data byla funkční (ověřeno na jiných aplikacích)
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
tomidd, to Chorvatsko jsem jel s Oukitelem (viz podpis), ale teď tu Prahu jsem jel s Xiaomi note 4. V Praze jsem měl LTE na 100%. Google mapy mi tu trasu v Praze naplánovaly v pohodě. To Chorvatsko skákalo různě, ale řekl bych, že i tak bylo na 75 % trasy LTE. EDGE jen vyjímečně.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
Nevím jak komu, ale mě se stále nedaří naplánovat cestu do Chorvatska. Mám známku CZ a AUT, ale "plánovací server neodpovídá, zkuste rozdělit trasu. Na Rakousko-Slovinské hranice je to bez problémů, dál nelze. Jediné omezení, které v navigaci mám, je vyhnout se přívozům. Tak mi poraďte, jak mám trasu naplánovat. Podotýkám, že dálnici ve Slo platit nechci.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
Zkusil jsem zadat namísto Šibeniku Split a cesta existuje. To jsem netušil, že mezi cíli, které jsou aplikací nalezeny, může být takový rozdíl. Jen mě to táhne ve SLO po dálnici s upozorněním, že je třeba koupit dálniční známku. Mimo dálnici asi cesta nevede ;-)
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by dedii
išiel som do Fínska a v pohode ma naviguje , trasa 1626km+trajekt
dedii
Posts: 84
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Send a message
Huawei P30pro

Post by dlabi
Take mam bouzel spatnou zkusenost s planovanim delsich tras. Ted konkretne Praha - Udine, mam nastavene dalnicni znamky CR+Rakousko a sotva kdy najde, alespon jednu trasu. Kdyz dam vypocet alternativnich tras, tak nikdy nenajde nic. Zkousel jsem to na Wifi prez telefon i na desktopu prez web, vysledky stejne. Je to skoda, za me je Waze stale TOP navigace, ale na cestovani do zahranici asi budu nucen pouzit GOOGLE nebo mapy.cz.
Taktez drve bylo mozne ve Waze ovlivnit vyber trasy rychla/nejkratsi, coz me docela chybi, protoze pri delsich trasach budu preferovat radeji dalnice nez usetrit par km po okreskach, coz se ted bohuzel pri navrzich od Waze deje. Bylo by super ovlivnit preference vyberu trasy.
dlabi
Posts: 3
Send a message

Post by jirys
Tak ted jsem zadal trasu do recke Solune a pise ze trasa nenalezena ... a je to 1500 km . overeno mym autem
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2