Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by T0M1KE
Ahojte, chcel by som sa opýtať, či má nejaký význam použivať street segment pre spojenie hocijakej cesty s cestou na parkovisku. V prípade, že to nemá význam a určitý segment nebude zamknutý nad moju úroveň, nebude problém s tým, že by som to upravoval na PLR? :)
Pre ilustráciu mojej otázky snáď poslúži tento obrázok:
https://ctrlv.cz/shots/2018/11/13/FKPu.png
T0M1KE
Posts: 39
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time
Send a message
L2

Post by T0M1KE
porubcan wrote:dobra otazka. pravdupovediac netusim kde to ma korene a ake dovody su na to. sam to tak nepouzivam a podla mna nemame na taketo nieco jednoznacne pravidla/dohodu.
hadam sa ozve niekto, kto vie preco je to tak.

PS v Trnave take nenajdes a navigacia funguje OK...
Yombie wrote:Niekde segmenty typu street opodstatnenie mať môžu (už keď kvôli ničomu inému, tak minimálne z optického hľadiska, povedzme nejaká hlavná príjazdová cesta na parkovisko pred obchodné cetrum, alebo pred nejaký súkromný objekt), ale inak v tom osobne žiadne opodstatnenie nevidím. Posudzovať to bude treba asi vždy individuálne, ale určite hovorím nie na takéto mikrosegmenty pri vjazde alebo výjazde na čerpaciu stanicu apod. - toto keď niekde vidím, tak to rovno opravujem. Ťažko posúdiť, nepoznám situáciu priamo na mieste, ale minimálne tri z tých piatich zakrúžkovaných prípadov by tam vôbec byť nemuseli. Uvidíme čo na to ostatní, ale za mňa kľudne opraviť, minimálne pri vjazde a výjazde na ČS.

Pri opravovaní potom pozor na slučky, aby ti nevznikol odstránením uzlov jeden súvislý segment.
Napríklad v prípade čerpacej stanice (vľavo) musí byť zachovaný minimálne 1 uzol (nóda) - čiže konkrétne v tomto prípade je tam v podstate jedna nóda navyše. Viac o slučkách sa dozvieš napr. tu: https://wazeopedia.waze.com/wiki/Slovak ... tné_slučky

edit: mimochodom, ak je niečo zamknuté nad tvoj level a vieš napríklad, že to nie je v poriadku a chcel by si to opraviť, pokojne zažiadaj o odomknutie prostredníctvom fóra, zvyčajne vždy niekto zareaguje vo veľmi krátkom čase.. radi odomkneme, poradíme alebo pomôžeme ;-)
Ďakujem za odpovede. Budem sa tomu venovať na území Košíc, čiže v spomínanom fóre v blízkej dobe pribudnú žiadosti. Slučky sú samozrejmosťou. :)
T0M1KE
Posts: 39
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time
Send a message
L2

Post by T0M1KE
Ahoj. Neviem, kde by som sa mohol toto spýtať, tak píšem tu. V Košiciach na Moyzesovej zmizli parkoviská. Zaujímalo by ma, či ich z nejakého dôvodu odstránil niekto z "vyšších úrovní", alebo len nejaký neznámy editor, ktorý nemal čo robiť. V prípade prvej možnosti to budem rešpektovať, ale v prípade druhej by som ich rád nakreslil znova. Radšej sa pýtam dopredu, než by som s niekym viedol kresliaco-vymazávaciu vojnu. :D
T0M1KE
Posts: 39
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time
Send a message
L2

Post by T0M1KE
LiborPospa wrote:Myslíš tím že zmizely v editoru nebo v appce? Pokud v editoru - máš zaplou vrstvu Parkoviště?
Vrstvy boli prvá vec, ktorú som skontroloval.
hamilnes wrote:Myslím, že nie je dôvod na vojnu. V prípade, že niekto zmenil čo si nakreslil, treba pozrieť do wazeopédie, ako a kde kreslíme parkoviská. V takomto prípade, že sa parkuje pozdľž cesty, ako na Moyzesovej, je kresliť parkovisko nevhodné.
Ďakujem za vysvetlenie. :)
T0M1KE
Posts: 39
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time
Send a message
L2

Post by tacho2244
ako odstranim ikony wazerov z mapy?
tacho2244
Posts: 5
Send a message

tacho2244
Posts: 5
Send a message

Post by tacho2244
dakujem za odpoved ano jedna sa o odstranenie ikon wazerov na mape kde pozeram aktualnu dopravnu situaciu ale ked zapnem upravit mapu tak tam neviem najst cast diplay tam su len MIESTA,CESTA,ZOBRAZIT ak som teda spravene...uz sa s tym trapim a nedari sa
tacho2244
Posts: 5
Send a message

Post by tacho2244
ano jedna sa o livemapu a chcem dosiahnut to aby som nemusel hladat medzi ikonami wazerov ikony udalosi na ceste
a nerozumiem co je to LMUR script?
Dik
tacho2244
Posts: 5
Send a message

Post by tacho2244
Aaaa super dakujem pekne toto som potreboval!
tacho2244
Posts: 5
Send a message

Post by tauchw
Ahoj všichni, měl bych dotaz.
permalink
Tady se nachází Libonice - část Hořic, která se ale nachází mimo značky Hořice a nemá ani vlastní značky obce.Tj jestli dobře chápu pravidla tak by segmenty měly být bez jména ulice i bez jména obce. Nebo zde platí že je to v Intravilánu a proto by měl být název obce Hořice?
Jsem zmaten :?
tauchw
Posts: 53
Has thanked: 27 times
Been thanked: 10 times
Send a message
[img]https:///JT4YvU[/img]