Co znaci zlta cesta?
Dobré poránu,
jsem sám, komu se po osmém dubnu přestaly ukazovat v editaci map nově ujeté trasy?
jsem sám, komu se po osmém dubnu přestaly ukazovat v editaci map nově ujeté trasy?
Pozdravujem, neviem či to tu už padlo, alebo nie ale chcem upozorniť prípadných používateľov skriptu Czech/WME Street to River PLUS v Chrome na tento problém: pri použití skriptu na rieku ktorá zasahuje do nejakého iného landmarku (napr. lesný porast), dôjde pri vytváraní rieky k "zliatiu" jej tela s landmarkom. Je to zrejme súčasť funkcionality, ktorá má prepojiť kreslený úsek s pôvodným úsekom rieky. Má ku tomu prosím niekto nejaký status?
Update: funguje to tak, že bod A je zliaty s landmarkom, pokiaľ v nejako začína
Update: funguje to tak, že bod A je zliaty s landmarkom, pokiaľ v nejako začína
Ahojte,
pre začínajúcich Waze editorov som vytvoril mapu klávesových skratiek používaných WME, kto má záujem, sťahujte v plnej rozliške:
EDIT:novšia verzia v nasledujúcich postoch
Like poteší
pre začínajúcich Waze editorov som vytvoril mapu klávesových skratiek používaných WME, kto má záujem, sťahujte v plnej rozliške:
Like poteší
- Attachments
Last edited by Turrican7 on Tue Apr 19, 2016 12:39 pm, edited 1 time in total.
prerábam to veď je to prvá verzia, a nie určená na tlač - ale na čiernobielej z toho aj tak nebudeš mať nikdy nič, farby sú tam kľúčové..
Nech sa páči upgradovaná verzia rozloženia klávesnice pre WME, vhodná pre tlač vo farbe aj čiernobielo (s obmedzeniami).
Keyboard map, Waze ME printable - color
Keyboard map, Waze ME printable - BW texts
Like poteší
Keyboard map, Waze ME printable - color
Keyboard map, Waze ME printable - BW texts
Like poteší
- Attachments
ALT + left mouse vyznačí segmenty v línii medzi vopred označeným segmentom a kliknutým segmentom vrátane (rozšíri označenie o líniu segmentov, nefunguje v prípade ak vopred nieje vyznačený iba jeden segment, inak ale zaujímavá funkcia - editor nájde cestu medzi týmito dvoma segmentami aj naprieč mestom)nocommenta wrote:Máš tam chybku, používame Ctrl a nie Alt pri výbere viacerých segmentov...Turrican7 wrote:Nech sa páči upgradovaná verzia rozloženia klávesnice pre WME, vhodná pre tlač vo farbe aj čiernobielo (s obmedzeniami).
Keyboard map, Waze ME printable - color
Keyboard map, Waze ME printable - BW texts
CTRL + left mouse vyznačí kliknutý segment a ponechá segmenty označené v predchádzajúcom (rozšíri vyznačenie o kliknutý segment)
btw, dík za tip nocommenta - doplním to tam
ak sú aj ďalšie návrhy, sem s nimi prípadne, ako to dostať do wiki waze ?
Existuje aj jednoduche riesenie, avsak nie vzdy pouzitelne: nainstaluj si plugin wme toolbox, okrem vela uzitocnych funkcii je tam aj cut segment. Funkcia rozdeli segment na dva zhruba v strede, v geometrickom bode. Nie vzdy to vsak staci ale su situacie kedy ano.matkosranda wrote:vie mi niekto poradit ako rozdelit ulicu ked potrebujem vytvorit novy bod napr kvoli rychlosti alebo uzavretiu ulice (napr ked je tam prekazka a je neprechodna).
.. Existuje nejake elegantnejsie riesenie?
https://wiki.waze.com/wiki/Scripts
Tieto otázky sú zodpovedané na wikiwaze, v prípade nákladných vozidiel primárne sa veci nastavujú pre osobné vozidlá (bod 10), rovnako pri viacerých pruhoch (bod 13) nastavíš tu najvyššiu rýchlosť na danom úseku.matkosranda wrote:Ahojte, otazka k MPR.
Ak je cesta s viacerymi jazdnymi pruhmi a rozlicnymi MPR pre kazdy pruh ake MPR sa definuje vo vlastnostiach cesty? Navigacia nedokaze rozlisit v akom jazdnom pruhu idem.
Tipol by som ze najnizsie nakolko upozorni vodica na prekrocenie a ked je v rychlejsom pruhu tak si to vodic uz musi individualne vyhodnotit.
Ak je cesta s jednou MPR pre osobne vozidla a inou pre nakladne, uvadza sa niekde v dodatocnych podmienkach MPR pre nakladne vozidla? Nenasiel som to, v navigacii som nasiel iba definovanie vozidla osobne/taxi, takze mi pripada ze asi nie. Na druhej strane v dodatocnych podmienkach ciest su moznosti zakazu vjazdu pre nakladne vozidla, neviem vsak aky to ma vyznam cosi pre LKW uvadzat a nieco zas nie.
Dakujem
Pozdravujem,
tieto cesty niesú na mape ciest III. triedy, na niektorých úsekoch je dokonca zákazová značka pre autá nad 3.5T / resp. ich šírka nieje často postačujúca na obojsmernú premávku.
Vo WME sú ale ako cesty 3 triedy / vedú až do Poľska:
Oščadnica / Skalité (príklad, nie všetky segmenty)
Je to tak správne?
tieto cesty niesú na mape ciest III. triedy, na niektorých úsekoch je dokonca zákazová značka pre autá nad 3.5T / resp. ich šírka nieje často postačujúca na obojsmernú premávku.
Vo WME sú ale ako cesty 3 triedy / vedú až do Poľska:
Oščadnica / Skalité (príklad, nie všetky segmenty)
Je to tak správne?
- Attachments
Zlta cesta