Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Tunely a BT

Post by MTB_Petik
Zdravím moderátory, neřešilo se nějak inteligentnější zapínání BT kvůli tunelům? Teď se mě to při naplánování cesty zeptá, že je na trase tunel, zda zapnout BT. Určitě by nebyl problém aby se zeptalo, zda použít BT v tunelu a kus před tunelem by se BT automaticky zapnul a po vyjetí z tunelu by se nastavil do stavu jaký byl před příjezdem k tunelu.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

POSTER_ID:17400082

1

Send a message

Post by balkontron
Mne bluetooth zapína Android auto, je to aj v nastaveniach, či to chcem.. Waze samotný mi BT ešte nezapol.
balkontron
Posts: 35
Has thanked: 19 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by bures
Dva pánové výše jsou normální uživatelé. ;)
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by EfendiM9
Pouzivas Android Auto (AA)? Lebo mne BT zapina AA ... AA pouzivam len kvoli Waze, takze neviem, ci BT zapina AA alebo Waze beziace cez AA.
(nikdy som to blizsie neskumal, kedze ma to nejako prilis nezaujimalo ... len som si to vsimol)
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by GinBook
1) nevím proč pořád panuje ten nesmysl vypínat BT, když to dnes už nic nežere a ničemu to nevadí.
2) Waze na začtku routingu pozná, že je trasa přes tunel a zeptá se hned. na samotném segmentu by přišel dotaz až po vjetí do tunelu cca 2-3 sekundu v tunelu, to je pozdě.
3) ne, neplánuje.
4) řešit automatiku pro kolik tisíc zařízení?, kolik stovek verzí andoridu?, kolik stovek verzí různých sw spatlanin od výrobců telefonů...? a zase se bude nadávat na Waze. Proč by to někdo dělal? (stejně to dopadlo u úspory baterky, a špatný je Waze, ne výrobci zařízení, že to nefunguje jak má)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by komichal
Rozhodně by tato funkcionalita nebyla od věci, na druhou stranu dobrých nápadů je přehršel a určitě se najdou důležitější věci, než je toto. BT k ničemu nepoužívám ale nechal jsem ho zapnutý a nevšimnul jsem si rozdílu ve výdrži nebo v čemkoliv jiném.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by ma5jkl
MTB_Petik wrote:Vidím, že nemá cenu ani reagovat a psát argumenty normálních uživatelů.
Ved kludne napis... velka vacsina ludi ma uz v (aj starsich) autach telefon sparovany cez BT aby mohli telefonovat bezpecne a pohodlne a teda taketo vypinanie/zapinanie ich netrapi.

Skus sa trosku povrtat v androide (o ios ani nehovorim) a skus kolko appiek dokaze na dnesnych telefonoch zapinat taketo systemove nastavenia? Bez rootu ziadna a aj s rootom to nie je uplne jednoduche. A sme spat pri normalnych uzivateloch, kolko z nich ma rootnuty telefon?

Ako napad je to samozrejme fajn, ale treba trosku vziat do uvahy aj sirsie suvislosti a hlavne moznosti aktualnych operacnych systemov v telefonoch.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by MTB_Petik
Vidím, že nemá cenu ani reagovat a psát argumenty normálních uživatelů.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by porubcan
Ginbook to zobral od podlahy, no v podstate ma pravdu.
trendom v modernych operacnych systemoch je, ze apka nemoze svojvolne menit nastavenia systemu. takze ak aj apka navrhuje nejaku zmenu niecoho, tak to obvykle musi uzivatel rucne potvrdit... najjednoduchsie je nechat BT proste nonstop zapnuty.
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6816
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1856 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by pvo11
Já jsem asi jediný, kdo má obracený problém.
I když nejedu přes žádný tunel, natož nějaký s BT ;) , tak mi Waze občas během jízdy BT bez jakéhokoli upozornění zapne.
Může to samozřejmě udělat i jiná aplikace, ale pokud několik dní Waze nepoužiji nebo jen na krátké cesty, tak BT zůstane vypnuté, naopak pokud je cesta přes 50 km, tak na konci je BT vždy zapnuté.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message