Post Reply

Czas obowiązywania zgłoszeń

Post by Mati_Ori
Witam,
mam pytanko. Jak długo obowiązują zgłoszenia o problemach na drodze? Chodzi mi o takie zgłoszenia jak roboty drogowe czy dziura.
Pytam bo w mojej okolicy są roboty drogowe. Przejeżdzając tamtędy zgłaszam roboty. Niestety po kilku godzinach otrzeżenie znika. Zatem kolejnego dnia znowu trzeba wysyłaś zgłoszenie. Trochę to dziwne żeby takie ostrzeżenia znikały tak szybko. Roboty rzadko trwają tak krótko.
Mati_Ori
Posts: 7
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

POSTER_ID:17645142

1

Send a message

Post by GarryMoveOut
Marcin_S wrote:Cześć,
Zgłoszenia z aplikacji mają różne czasy utrzymywania się na mapie, najdłużej z tego co pamiętam dziury - kilka dni.
Roboty drogowe mają różny charakter, masz np. przycinkę drzew, koszenie trawy na poboczach itp. - te w realu trwają krótko (parę godzin) i to dobrze oddaje zgłoszenie. Niestety, w przypadku dłuższych robót, słabo sie sprawdzają bo trzeba je powtarzać praktycznie każdego dnia. Z poziomu edytora (WME - Waze Map Editor) w przypadku robót drogowych wyłączających z ruchu dany odcinek drogi można wprowadzić blokadę odcinka na czas przebudowy. Takie, które tylko utrudniają ruch można też wprowadzić ale w Polsce mamy tylko jedną osobę, która ma odpowiednie uprawnienia do tego.
Każde podziękowanie z aplikacji wydłuża czas trwania zgłoszenia. U nas niewiele osób dziękuje w porównaniu do innych krajów i tam zgłoszenia całkiem fajnie się wydłużają.
Nie pamiętam niestety dokładnych czasów utrzymywania się zgłoszeń, jest o tym informacja w Wiki/Wazeopedii.
Pozdrawiam,
Marcin
W moim regionie (zachodniopomorskie) praktycznie nikt nie potwierdza a samych zgłoszeń jest jak na lekarstwo. Później jak przychodzą statystyki to smutne że na 25 osób które przejechały potwierdza może jedna osoba.
GarryMoveOut
Posts: 12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Marcin_S
Cześć,
Zgłoszenia z aplikacji mają różne czasy utrzymywania się na mapie, najdłużej z tego co pamiętam dziury - kilka dni.
Roboty drogowe mają różny charakter, masz np. przycinkę drzew, koszenie trawy na poboczach itp. - te w realu trwają krótko (parę godzin) i to dobrze oddaje zgłoszenie. Niestety, w przypadku dłuższych robót, słabo sie sprawdzają bo trzeba je powtarzać praktycznie każdego dnia. Z poziomu edytora (WME - Waze Map Editor) w przypadku robót drogowych wyłączających z ruchu dany odcinek drogi można wprowadzić blokadę odcinka na czas przebudowy. Takie, które tylko utrudniają ruch można też wprowadzić ale w Polsce mamy tylko jedną osobę, która ma odpowiednie uprawnienia do tego.
Każde podziękowanie z aplikacji wydłuża czas trwania zgłoszenia. U nas niewiele osób dziękuje w porównaniu do innych krajów i tam zgłoszenia całkiem fajnie się wydłużają.
Nie pamiętam niestety dokładnych czasów utrzymywania się zgłoszeń, jest o tym informacja w Wiki/Wazeopedii.
Pozdrawiam,
Marcin
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by Mati_Ori
omacek wrote:Tu jest coś na ten temat. viewtopic.php?f=73&t=145517
Szukałem wcześniej informacji, ale się nie doszukałem.
Może dlatego, że szukałem zgłoszeń oraz ostrzeżeń, nie alertów.

W drodze do/z pracy zaczyna się remont któy ma potrwać ponad 2 lata. Będzie co klikać 8-)
Mati_Ori
Posts: 7
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Send a message