Croatian/Bosnian/Serbian

Questions or problems which are country-specific should be addressed in your country forum. You will not only connect better with your local community, but you can use your native language for more convenient communication.

Moderators: adriansinger, Unholy

Croatian/Bosnian/Serbian

Postby Darija » Tue Dec 27, 2011 9:00 am

GPS pointovi su jedina mjera tocnosti i ne razumijem u cemu je problem! Koliko znamo, satelitske karte nisu na nasim prostorima tocne i oko toga smo se davno slozili, a osim toga mi ne editiramo ceste da bi one na nasim kompjutorima lijepo izgledale, vec da poboljsamo navigaciju svim sadasnjim i buducim korisnicima aplikacije na njihovim smartphone ekranima!
Iz tog razloga se ne slazem s gornjim postom te molim sve koji se trude u crtanju cesta po Hrvatskoj da svakako ukljuce GPS pointse, kako bi iste bile sto tocnije!!!
Svako dobro i sretna vam/nam Nova 2012. wazeri ! :)))

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=45.837701,16.012296
Last edited by Darija on Tue Dec 27, 2011 10:03 pm, edited 1 time in total.
Darija

Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Croatian/Bosnian/Serbian

Postby m_linc » Tue Dec 27, 2011 10:10 am

ja osobno sam oduvijek editirao ceste na nacin da stavim cestu tamo di je ona na slici...i znam da su slike pomaknute...sve mi je to jasno...ali se niti ne slazem sa time da su GPS points tocni...jer da jesu bili bi svi points na istom pravcu a ne na sve strane....
m_linc

Has thanked: 0 time

Croatian/Bosnian/Serbian

Postby Darija » Tue Dec 27, 2011 10:00 pm

to sto ima gps pointsa i malo sa strane, to je do kvalitete nasih mobitela, te mjesta gdje ih drzimo dok se vozimo, zato preporuka svim vozacima: ne drzite ih po djepovima ili negdje skrivene po autima dok vam je ukljucen waze! :)
No, bez obzira na to, nije problem crtati ceste po gps-ovima, oni tocni su uvijek gusti:)
I naravno, treba gledati i pratiti karte, ali uz pomoc gps-ova mozemo pronaci mjesta gdje karte ne daju tocnu sliku, pa takva mjesta onda i pomaknuti, jer kad waze koristimo kao navigaciju, a to mu je ipak prvenstvena uloga, onda se jako dobro vidi koliko grijesi i skakuce po ulicama koje smo u dobroj volji krivo ucrtali, jer nas je karta prevarila!
I da, ne znam jeste li i koliko primijetili, ali navigacija po wazeu je svakim danom sve bolja i bolja, uzitak je postao voziti po rijeckim i zagrebackim ulicama, waze nas zna odvesti kamo zelimo, a usput nas i upozorava gdje su zastoji, guzve, lose vrijeme itd! Dakle, i na nasim prostorima pocinje ozbiljno djelovati njegova visestruka funkcionalnost!
@ linc, budes li editirao bez gps pomocnika, budi siguran da cemo te morati popravljati! pozz

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=45.805840,15.926641
Darija

Has thanked: 5 times

Postby kiki-rovinj » Wed Jan 11, 2012 9:05 pm

Pozdrav svima,
sad sam se tek uključio u forum ali Waze koristim već duže vrijeme.
Dali je možda netko već pitao da se otvori Hrv sekcija na forumu i šta mislite dali bi bilo korisno ju otvoriti?
Pozdrav iz Rovinja.
Image
Waze Beta 3.9.3 • Samsung Galaxy S3 Neo Android 4.4.2.
Croatian Community Leader • Croatian Forum Moderators • Feed Country Manager
kiki-rovinj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 81 times
Been thanked: 58 times

Postby shalafi » Tue Jul 10, 2012 7:48 pm

Hello guys, are there any guidelines for the road categories in Croatia? Is there any official map that classifies Croatian roads to fit with the Waze categories? For example which roads should be labeled as Primary Streets, which as Minor / Major Highway, etc?
Country manager: Slovakia
Waze 3.7.7 @ HTC ONE S [4.4 CM11] @ 2012 Citroën C5

Image
shalafi
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 268 times
Been thanked: 205 times

Postby dioptrija » Fri Jul 27, 2012 10:39 am

ovdi je sve zamrlo cini mi se...
dioptrija

Been thanked: 0 time

Postby dioptrija » Thu Aug 23, 2012 5:51 pm

ajmo ljudovi, dobili smo forum za 'rvatine! :twisted:
dioptrija

Postby m_linc » Mon Aug 27, 2012 3:45 pm

nazalost nema na forumu nikog...prije nas je bilo...ali su svi nestali...samo se vozaju:))
m_linc

Postby dioptrija » Mon Aug 27, 2012 6:37 pm

m_linc wrote:nazalost nema na forumu nikog...prije nas je bilo...ali su svi nestali...samo se vozaju:))
nema nikoga ali opet ciru i nista ne postaju. :? mozda su zauzeti drljanjem po kartama?
dioptrija

Postby m_linc » Fri Nov 23, 2012 8:42 am

ja vidim da neki pojedinci ne editiraju sto su nacrtali dosta dugo vremena...a cak vidim da su neki abnormalno puno skocili sa bodovima...ja sam radio dnevno po 240 km i jedva nakupio tjedno cca 3000 bodova...a neki naprave po troduplo...pa se pitam kako im to uspjeva...
m_linc

PreviousNext

Return to Local Forums by Country (Language)