Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

[CZ]: Čísla domů

Post by
Možná jste si někteří všimli, že se v mapě množí místa s typem ADRESA (poněkud kreativně zneužitý typ COSTRUCTION SITE, dříve přeložený jako STAVENIŠTĚ).
Nemá asi smysl tady popisovat detaily, když je vše podrobně popsáno na Wazepedii. Takže jen pár poznámek.

Návrh vznikal v rámci LC hodně dlouho a hodně bouřlivé, a i tak některé věci ještě nejsou dotestované, ale pilně se na tom pracuje. Doufám, že do konce prázdnin budou v mapě kompletní čísla popisná a budeme moci začít ladit a zadávat čísla evidenční, ale nic neslibuji.

Nemá smysl, aby se L3- editoři snažili čísla zadávat ručně, nemají k dispozici nástroje, které mají L4+ editoři, a s dost velkou pravděpodobností to zadají chybně, takže jejich dílo bude muset být smazáno nebo opraveno, takže budou dělat zbytečnou práci, a ještě přidělají práci jiným.

Nemažte a stará čísla na segmentech. Sice se budou mazat, ale to se dělá po zadání nových čísel. Když se to udělá dříve, nepůjdou ta smazaná čísla do zadání nových vyhledat, což dočasně zhorší vyhledávání.

Pokud hledáte, jak pomoci, tak tady je pár tipů:
  • Některá místa na samotách jsou hodně daleko od cesty, takže to na ně nebude navigovat vůbec nebo někam na hodně vzdálenou silnici. Dokreslením cest k těm místům pomůže, většinou to budou nezpevněné cesty, ale snažte se najít takovou cestu, po které se tam skutečně dá dojet.
  • Některá místa, která nemají zadaný navigační bod jsou blíže k segmentu, na kterém ale není vstup do domu. Přidání navigačního bodu problém vyřeší. Ale opatrně, nezadávejte zbytečné navigační body. Tím, že jsou adresy zamčené na L4, musí vaši změnu nějaký L4+ editor potvrdit a zbytečně zadané navigační body jen přidělají práci a pokud vám jich někdo více zamítne, hrozí vaše automatické zablokování. Nedělejte v adresách jiné změny, budou zamítnuty.
Na závěr bych rád poděkoval všem členům LC, kteří se na přípravě návrhu podíleli.

POSTER_ID:16938676

1

Send a message

Post by bkv_ag
Zdravím,
prosím o úpravu adresy Plzeň, Parková 1205/11. Waze ji ve vyhledávání nabízí dvakrát. Jednou nově na správném místě a podruhé o kus dál na ulici V Hliníku. Šlo by tedy původní umístění odmazat a u správného doplnit, že vstup do budovy je od parkoviště v ul. Parková. Díky
bkv_ag
Posts: 138
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times
Send a message

Post by GinBook
Protože to nefungovalo správně, Hlavně následně vyhledávání a navádění na cíl bylo úplně špatně.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by Horizon911
Diky za cisla domu. urcite se budou hodit. :)
Tedka by mne ale zajimalo... Proc zrovna Construction Site? (Zatim jsem CS uzival ke skryvani dosud neotevrenych mist... je tam nejaka alternativa?)
Tak nejak jsem cekal, ze funkci adresniho mista bude plnit "Residential Place". (mj. proto, ze ma vlastni vrstvu ve WME.) Co vedlo k zavrzeni RPP?
Diky
Horizon911
Posts: 513
Has thanked: 279 times
Been thanked: 26 times
Send a message
Last edited by Horizon911 on Sun Sep 08, 2019 6:12 pm, edited 1 time in total.

Post by Horizon911
Jo, ok. jak vidim... Tak i s aktualnim setupem se to stejne nakonec resi pres "Name" mista a ne pres adresu... A jak vidim, RPP vubec "Name" neumi... Dik za info...
Horizon911
Posts: 513
Has thanked: 279 times
Been thanked: 26 times
Send a message

Post by Horizon911
Bezva! Jeste to chce *poradne* prodat na FB. :)
pvo11 wrote: Jen je škoda, že se to kvůli omezeným možnostem Waze muselo dělat tako podivným způsobem, a to jak co se týká formátu zadávání, tak způsobem "importu".
Jo a co myslis tim 'zpusobem "importu"'?
Horizon911
Posts: 513
Has thanked: 279 times
Been thanked: 26 times
Send a message

Post by jirys
Ja take :D :D :D
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by libor_m
Ahoj. To je super zpráva. A už i vidím u nás, že je to zadáno. Jen zrovna můj dům nemá nic. A stojí stejně dlouho, jako sousední, který číslo má. Může ho na ten dům nalevo někdo dozadat, prosím? Je to č.p. 203. Díky.
https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... 9.17928217
libor_m
Posts: 14
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by LiborPospa
Co mám udělat, když zjistím chybu - např. že Waze naviguje z druhé strany domu než je vchod?
LiborPospa
Posts: 256
Has thanked: 184 times
Been thanked: 35 times
Send a message

Post by LiborPospa
Díky, měl jsem si to přečíst ještě jednou. Sorry.

Odesláno z mého FRD-L19 pomocí Tapatalk
LiborPospa
Posts: 256
Has thanked: 184 times
Been thanked: 35 times
Send a message

Post by LiborPospa
Nedaleko jsem byl na učňáku (Na Vyhlídce 1079), ale už je to 25 let. Ale tam se některý baráky měly bourat, tak možná už je zbouraly...
LiborPospa
Posts: 256
Has thanked: 184 times
Been thanked: 35 times
Send a message