Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by vlado_s
To miesto za čiernym autom by bolo dobré z pohľadu, že ešte nie dostupný odbočovací pruh na Limbovú - DSVP smer Mlynská dolina a DSVĽ smer Brnianska+Limbová. Druhé DSVĽ (pre smer Limbová) by mohlo byť medzi prvou a druhou odbočovacoiu šípkou... len týmto postupom by sme skomplikovali všetky zložitejšie križovatky. Naviac ak vodič prehliadne jednu hlášku, tak môže mať problém chytiť pretrhnutú niť :?
Nechceme predsalen zostať pri aktuálnych hláškach, kde sa nehlási radenie do pruhov, ale hlási sa správanie v križovatke?
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Súhlasím. Tak isto je zlé, ak sa nejaký AM rýchlo nachytá na dátum v URku a ono meškalo a medzičasom autor URka urobil opravu. Nebudem radšej písať ak ho vyrieši, aj keď sa na fóre ozve autor URka, že by to malo byť už OK. Však XXXXXX ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Sorry, nevšimol som si toto skôr. To URko bolo niekde tu. Predpokladal som, že súvisí s nesprávnymi hláškami na tom segmente. Ja som tam dal URko o hláškach, ktoré som vyriešil už 2.5.
Občas narazím na URko iných, ktoré je už vyriešené (riešil som skôr), tak ho zavriem nech sa nerobia zmeny zmenených vecí. Niekedy sa prinavráti pôvodný stav ako nedávno v križovatke Bajkalská - Drieňová.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
foxitrot wrote:Dalsie dva "solved" URq z (vraj) 5. maja, ktore som vyrobil skoro pred tyzdnom :( :roll: uz to neriesim.
Nie je jasné či aj tie dva som Ti odstrelil... Neriešim cudzie URka, iba sú na segmentoch čo som opravil a zatiaľ neboli aktualizované.
foxitrot wrote:V Bratislave na Patronke je UR "isiel som rovno cez patronku od Lafranconi na Kramare, a mal som pouzit pravy vyjazd" - ide o to, ze MajorHW cesta I/2 pokracuje z Mlynskej na Lamacsku a priame pokracovamie na Kramare je "len" PrimaryStreet. Hoci je priame, Waze ho zrejme podla intenych predpisov povazije za odbocku zo zakruty vyrazne dolezitejsej cesty a hlasi Exit. Smola, co... :?

Ako na take: Solved (bez tak ziaduceho komentara), ci NotIdentified (co vobec nie je pravda)?
Toto je ľahko riešiteľné. Začiatok "odbočky" na Kramáre daj ako major HW a vhodne zalom začiatok odbočky na Lamačkú, aby tam bola žiadúca hláška.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
K obidvom uzatvoreným UR sa priznávam bez mučenia. Tvoje URka tam viseli dva dni a potom prišli 4 moje (2 tam a 2 späť) - koniec Bratislavy a začiatok RC. Keď som aktualizoval moje UR, tak som uzatvoril aj Tvoje, lebo:
1. "problém" už bol odstránený,
2. tie čo uvádzaš boli skôr pri značke RC začína o XXX metrov ako začiatok RC,
3. URka boli dva dni staré a podľa mňa dosť mimo (ak by nebolo 1. a 2. tak sa ich ani nedotknem).
(Na PD4 som vytvoril UR, opravil chybu pred vypublikovaním UR a horlivý AM opravoval celkom niečo iné, aj keď som mu naznačil že by to malo byť opravené...)

PS: Ak by bol v UR automaticky uvádzaný nick, tak mu pošlem PM, že vyriešené a nech si ich zavrie čo najskôr.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
V BA je už dlhší čas veľké množstvo URiek. Poďme ich postupne riešiť/zatvárať.
- Cesta na Senec má UR z 26.4. Podľa mňa by mal byť problém odstránený úpravou z 23.4. Treba realizovať prejazd aspoň tu.
- Galvaniho má UR z 24.4. Neviem nájsť GPS trase. Ak UR patrí najbližšej križovatke, tak to bude asi segment čo som linkol. Ten má poslednú zmenu 5.5. tak ak bola chyba na ňom, tak by to mohol potvrdiť porubcan.
- Trnavská cesta má UR Missing road z 26.4. Nie je jasné o čo ide, tak tu pomôže iba autor URka.
Ak sa nikto neprihlási, tak o 24 hod. sú tieto UR hodné na zatvorenie.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Pridám ďalšie:
- Vajnorská 2x UR z 21.4. User drive (GPS trace) a Waze provided route sa dosť rozchádzajú, no nie jasné kam vodič chcel ísť.
- Podkolibská UR z 2.5.User drive (GPS trace) a Waze provided route sa dosť rozchádzajú, no nie jasné kam vodič chcel ísť.
- UR z 20.4. z Račinskej so záznamom na Jarošovej. Tu tiež nie je možné zistiť o čo išlo :(
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
oolcoo wrote:
vlado_s wrote: - Podkolibská UR z 2.5.User drive (GPS trace) a Waze provided route sa dosť rozchádzajú, no nie jasné kam vodič chcel ísť.
je tam cervena sipka ak si si nevsimol :)
waze preto chcel urobit takuto otocku a odbocit do tunela z opacneho smeru
Nechal som sa pomotať tými predcházajúcimi URkami a tu som si zamenil gps trase a route, tak som šípky nekontroloval... Šípku som zmenil bez zmeny dátum aktualizácie :lol: Môžeš zavrieť URko, keď si prišiel na podstatu problému ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
porubcan wrote:
vlado_s wrote:V BA je už dlhší čas veľké množstvo URiek. Poďme ich postupne riešiť/zatvárať.
- Cesta na Senec má UR z 26.4. Podľa mňa by mal byť problém odstránený úpravou z 23.4. Treba realizovať prejazd aspoň tu.
zajtra rano tade pojdem, jedno starsie UR mohlo byt aj odomna a uz som to aj niekde tu na fore rozoberal...
Cestou do BA som to skontroloval a je to konečne ako má byť. Toto miesto sme riešili takmer 3 mesiace, nechce sa mi pátrať vo fóre a PM, ale platí trpezlivosť ruže prináša :)
porubcan wrote:
vlado_s wrote:- Galvaniho má UR z 24.4. Neviem nájsť GPS trase. Ak UR patrí najbližšej križovatke, tak to bude asi segment čo som linkol. Ten má poslednú zmenu 5.5. tak ak bola chyba na ňom, tak by to mohol potvrdiť porubcan.
To UR je moje, jedna sa o odbocenie vlavo z Bocnej na Galvaniho smerom na Avion. Su tam dve hlasky, najprv DSVL a potom OVL, pri vytvarani UR mi vobec nebolo jasne preco by mali by dve, teraz je mi jasne, ze je to kvoli tomu segmentu, ktory si oznacil. (ten som upravoval iba v tom zmysle, ze je z neho mozne pokracovat na Bocnu ul., co bolo predtym zakazane.)
nevedel som prist na to ako sa zbavit dvoch hlasok. podla mna je na mieste mat iba jednu hlasku OVL. tak som UR nechal otvorene, reku niekto iny bude mat napad...
Máš dve možnosti:
1. pomenovať tento segment ako Bočná
2. zmazať tento segment a povoliť alternatívne odbočenia
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Pozdravujem ďalšieho zatvárača, čo práve 2x nič nevyriešil :!:
The map problem you reported on Waze on 03-May-2012, (d) has been solved by romanm77; a Wazer like you, who has become active in updating and improving the Waze map for the benefit of the entire community.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message