Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Vadi58
mám také tušenie, že tieto veci ostávajú nezmenené.
Vadi58
Area Manager
Area Manager
Posts: 645
Has thanked: 131 times
Been thanked: 86 times
Send a message

Post by Vadi58
Chlapi, či veríte či nie, aj na 4ky je dosť zamknuté a dokonca aj L4 si musia sem tam zažiadať o odomknutie. Takže kľudne napíšte na fórum o dočasné odomknutie a budete môcť veselo editovať na danom úseku... ovšem s dodatočnou kontrolou ;-)

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku
Vadi58
Area Manager
Area Manager
Posts: 645
Has thanked: 131 times
Been thanked: 86 times
Send a message

Post by Vadi58
Zabudol som ešte pridať ... Trpezlivosť ruže prináša! :-)

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku
Vadi58
Area Manager
Area Manager
Posts: 645
Has thanked: 131 times
Been thanked: 86 times
Send a message

Post by Vadi58
balkontron - Pišta Ti ponúka možnosť získať AM - pokiaľ máš chuť editovať, tak sa toho chop! ;-) https://wazeopedia.waze.com/wiki/Slovak ... _Slovensku
Vadi58
Area Manager
Area Manager
Posts: 645
Has thanked: 131 times
Been thanked: 86 times
Send a message

Post by vadox
Ahoj,
uz nejaky cas pouzivam waze, nejake vacsie problemy s tym nemam.
Jedna z veci, ktoru neovladam je:
V rezime navigacie (GPS zapnute a synchronizovane, navigovanie do zvoleneho ciela) zvolim zobrazenie hlaseni (ikona "slzy/balona" v pravej dolnej casti). Potom tapnem na "vsetky hlasenia" a zvolim niektoru moznost hliadka / premavka / nehoda / uzavierka ... . Po vybere kategorie zvolim niektoru udalost. Na displeji sa zobrazi miesto na mape, kde sa dana udalost nachadza v podobe "vysvieteneho kruhu".
Ako si zobrazim mapu, kde v strede displeja bude dana udalost s tym, ze si viem mapu zvaecsit/zmensit, aby som presne videl, kde sa dane obmedzenie nachadza ?
Ak kliknem hocikde na obrazovku, zobrazi sa aktualna poloha podla GPS.

Neviem, ci pisem zrozumitelne, ale ide mi o to: priklad: Na ulici Vajnorska v BA sa nachadza hliadka. V popise je napisane miesto: Vajnorska. Ta ulica je dlha niekolko km. Po tapnuti na hlasenie sa zobrazi len maly vyrez mapy, z ktoreho nie je celkom jasne, kde ta hliadka je. Ak by som vedel zmenit mierku zobrazenia, videl by som presnejsie, kde ta hliadka je. Ale nech -
kliknem/podrzim/pohnem prstom - na zobrazenej mape hocikde, zobrazi sa aktualna GPS poloha.

Presiel som forum, ale takyto problem som tu popisany nenasiel. Alebo som ho prehliadol.

Vdaka za odpoved.
vadox
Posts: 39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times
Send a message
Samsung Galaxy A70, Android 9.0
Waze vzdy najnovsia verzia

Post by vadox
Ahoj,
Hej, ja viem, is not a bug, is a feature :D
Az tak velmi ma to netrapi, ale jazdim denne po BA a tych udalosti je celkom dost. Ak presne viem, kde to je, mozem daleko dopredu naplanovat, ako to obist. Je tu dost husto a casto sa stane, ze sa dostanem do kolony preto, lebo podla zobrazenia sa mi zda, ze je to az o dve krizovatky dalej. Ak by bolo mozne si pozriet, kde presne to je, obcas by to pomohlo.
vadox
Posts: 39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times
Send a message
Samsung Galaxy A70, Android 9.0
Waze vzdy najnovsia verzia

Post by vadox
ma5jkl wrote:
vadox wrote:Ak presne viem, kde to je, mozem daleko dopredu naplanovat, ako to obist.
Ale prave na toto je Waze urcene, aby si to nemusel robit ty. Pokial si ale zvyknuty jazdit bez zadania ciela (bez navigacie) tak potom to samozrejme nema ako fungovat.
Prave takto to casto pouzivam. Obehavam miesta, ktore nie su dopredu urcene ani casovo, ani v poradi. Preto by bolo vhodne najprv si obzriet "situaciu v terene" a podla toho sa zariadit.

Na jeden sposob som dosiel: pokial nie je zapnute GPS, tak po zobrazeni udalosti staci tapnut na mapu a potiahnut ju. Zmizne vrchne hlasenie a mapa zostane na mieste udalosti.
Tak sa da pred jazdou spravit si prehlad, ale priamo v aute je to nerealne.

@foxitrot: Co to je GPS fix ? Mam Samsung S2+ s Androidom 4.2.2, da sa to nejako dostat ?
vadox
Posts: 39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times
Send a message
Samsung Galaxy A70, Android 9.0
Waze vzdy najnovsia verzia

Post by vadox
foxitrot wrote: Jasne :) moc technicky vyraz. Ked zariadenie po chvili hladania uz ziska svoju presnu GPS poziciu, tak sa tomu povie, ze "uz ma GPS fix". Takze aj ten tvoj to asi ma pomerne casto ;)
Aha,
ja uz roky poznam tento stav, ked pristroj spocita svoju polohu, ako "GPS lock".
Pamatam si jedne z prvych GPS prijimacov (+-1998), ktore sa "lock-li" az po 15-20 minutach po zapnuti. Vtedy som to vyuzival, ako zdroj presneho casu pre technologie. Na urcenie polohy sa velmi pouzit nedali vzhladom na umyselne zavedenie nepresnosti pre civilne pouzitie GPS a neexistencii mapovych podkladov.
Pojem "fix" pre mna vzdy nazmenal nieco ako "opravit". Fixnut bug znamenalo opravit ho. Preto ta otazka.
No co uz, asi som uz moc stary. Dnes so mnou oslavuje narodeniny aj Nicole Kidman, dokonca aj rok narodenia mame rovnaky ;)
vadox
Posts: 39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times
Send a message
Samsung Galaxy A70, Android 9.0
Waze vzdy najnovsia verzia

Post by vargosz
Nemám tam EA, takže to nemůžu vyzkoušet ověřit, ale předpokládám, že jsou tam dva identické segmenty přes sebe. Jeden bude potřeba smazat. Většinou se to stávalo/stává, když má editor (nemyslím teď člověka, ale editovací nástroj) "svůj den"...

Edit: GinBook byl rychlejší :-)
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
foxitrot wrote:Presne tak, dva paralelne segmenty 141884474 a 199855557 a cervena sipka je medzi nimi.
vargosz wrote:Nemám tam EA, takže to nemůžu vyzkoušet ověřit, ale předpokládám, že jsou tam dva identické segmenty přes sebe.
Mozes. Na chvilu sa odhlas a zahraj sa na pieskovisku ;-)

Na mape som si vsimol, ze sa to tam len tak hmyri editormi :)
Já vim, ale jsem línej :-D
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord