Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Bratislava, D2 - Petržalka

Post by vlado_s
Pls. aký máte názor na zmenu tohto výjazdu na rampu? Určite by tu mala byť hláška PPZ, ale nie len pre to.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times

POSTER_ID:3194073

1

Send a message

Post by vlado_s
Už to máme živé. Na moje prekvapenie sú všetky hlášky správne.
Shalafi, opätovne píšem, že tieto segmenty by sme mali premenovať. Ich názov sa použije ešte v prípade zápchy, nehody, hliadky... Kolektorov nemáme veľa, ale mohli by sme navrhnúť nejaký štandard.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Voľakedysi tam bol iba ten dvojsegment. Ak tam teraz vychádza odbočka, tak tá odbočka by mohla byť rampa, ale tá odbočka je priamy smer a druhá časť dvojsegmentu tvorí odbočku :)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Značka diaľnice by nemala byť podmienkou na používanie rámp ;) Ak dáme, že výjazd končí tu, tak tento segmenty by už nemal byť rampa, nejedná sa o mimoúrovňové kríženie ciest (čo v minulom prípade mohlo byť na diskusiu).

Večer som realizoval dve úpravy a ráno sa zobrazili na mape. Už nečakáme na live mapu ale aj mapu, to sme dopadli :lol:
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
shalafi wrote:.. mne sa len nepozdava, ze pri odzoomovani to potom vyzera, ako keby koncila v poli pred dialnicou (ako R1A X Bratislavska, Nitra). Ja viem, ze sa taketo riesenia bezne pouzivaju, ale opticky takto preseknut suvislu primary street kvoli par metrom len aby sme mali mapu super presnu
Na R1 evidujem, že výjazd na R1A by mala byť rampa a časom to tu otvorím ;)
shalafi wrote:.. a ked uz sme pri tom, z akeho dovodu si sa rozhodol, ze prave v tomto mieste zacina Primary Street? Tiez by som to radsej potiahol od konca dialnicnych ramp, alebo to cele nechal ako Street.
To je trochu na dlhšie. To som spravil ešte v máji, potom DiamantSK zmenil segmenty v križovatke s Bratskou... Keď som diskutoval so Foxom túto D2, tak som riešil aj výjazd oproti, že by tam mala byť rampa a pokračovanie už ako primary, viď. mapa BSK. Môžeš to pls. zmeniť?
shalafi wrote:
vlado_s wrote: .. môžeme to vyskúšať (aj keď na to spotrebujeme aj mesiac života).
ved nemusis cely mesiac cakat s live map vycentrovanou na toto miesto ;)
:)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
1. rampa by to mohla byť už od križovatky. Ak je potrebné uvediem príklady kde sa primary zmení na rampu a zatiaľ to nikomu nevadilo. Po značke D sa segment automaticky nemení na freeway, viď. každý zjazd na D ;)
2., 3. a 5. dík,
4. určite to nebude fungovať, ale počkám než presvedčíš,
6. a 7. ideálne by to bolo bez pomenovania, môžeme to vyskúšať (aj keď na to spotrebujeme aj mesiac života).
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
vidím, že to malo zmysel navrhnúť :) ešte "pár" drobností by som tam zmenil.

1. tento segment by som dal tiež ako rampu, minimálne jeho polovica je za značkou D,
2. tento junction by som dal južnejšie,
3. tento junction by som dal do 1/2 deliaceho úseku, cca o 20 južnejšie,
4. tento segment by som začínal piko rampou (zalomenie), aby zneli hlášky DSVL/DSVP,
5. tento segment by som označil "D2 Brno, Malacky" alebo "Exit D2 Brno, Malacky",
6. tento segment by som pomenoval inak a tak aby zneli hlášky DSVL/DSVP, napr. "kolektor D2" (neviem či by hlášky boli aktivované aj po zjazde z D2 - bola by tu zhoda názvov pred a nadchádzajúcich úsekov),
7. tento segment by som pomenoval ako v 5.

Prípadne to "všetko" odomkni a trochu sa realizujem ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
foxitrot wrote:Ale podla mna nesplnuje nejake fiktivne kriteria na bezbarierovy prejazd medzi dvoma dialnicami...
veď sa jedná o kolektor ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by shalafi
"serves to move traffic from local streets to arterial roads." .. teda v tomto pripade z Viedenskej cesty, Bratskej a D1 na D1/D2. Ked sa nad tym zamyslim, nenapada mi ine pomenovanie - "Rampa" je v Slovencine v tejto suvislosti blbost.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by shalafi
situacia upravena, davam opat do diskusie.
krizovatka poopravena, pokracujuci segment zmeneny na Ramp, Freeway az o kusok dalej, kde sa rozsiruje na plny profil dialnice. Vizualne sa mi to moc nepaci (ale vzdy lepsie ako cely segment typu Ramp), ale z hladiska hlasok by to malo byt ok.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message