Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by vargosz
Ahoj,
vítej na fóru, myslím, že přesný termín ti nikdo nenapíše, protože ve waze všechno funguje tak trochu "náhodně" nebo spíš "neodhadnutelně".
Nicméně mi můžeš věřit, že o body určitě nepřijdeš, to si zase hlídají a za pár dní ti budou připsány...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Poté co jsem si koupil nový tel, tak jsem s tím měl taky problém. Pomohlo nastavit zadávání ve správném jazyce. Je docela porod najít, kde to je...

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Ahoj,
všichni wazeráci rozhodně vidět nejsou a je jedno na jakém OS ti waze běží. Nevím přesné procento, ale waze zobrazuje hrubým odhadem 10% wazerů a to ještě s několika minutovým zpožděním, aby je nebylo možné po mapě sledovat. Jinými slovy, pokud uvidíš wazera v mapě, vůbec to neznamená, že je tam sám a už vůbec, že se právě nachází na místě, kde je zrovna jeho ikona.
Pokud se pohybuješ v oblastech, kde je relativně málo wazerů online, je možné, že žádného v mapě neuvidíš (na androidu jde zobrazeni wazerů zapnout nebo vypnout, nevím jak na iOS - je to v sekci Nastavení>Zobrazení>Zobrazit na mapě - je potřeba pak waze restartovat).

Podobné je to s hlášeními (policie/nehoda/odstavené vozidlo nebo jakékoli jiné události) pokud je v oblasti málo uživatelů, dá se očekávat i málo hlášení, které mají omezenou platnost. Tuším 12-15 minut. Pak, pokud jiný uživatel nedá události palec nahoru, tak událost zmizí...

Zkus si odzoomovat (nesmíš zase moc) a přesunout se nad Prahu, Brno nebo třeba D1, pokud se ti ani tam neukážou žádní wazeři, události, uzavírky, tak je problém jinde, ale to ti bohužel už neporadím bo iOS nemám...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
IPhone nemám ani jsem nikdy neměl (a nejen kvůli cenové politice ani mít nechci), ale rozhodně si nemyslím, že by iOS byl špatný operační systém ba naopak.
Ale ať už je to tak nebo ne, tak taková informace rozhodně Tomášovi s jeho problémem nepomůže, takže prosím zkuste se držet tématu.
Flame na téma Android vs iOS je všude plno a nikam to nevede :-)

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Pišta je buď bůh nebo ďábel :-)

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Odesílání logů má úplně jiný význam a s body vůbec nesouvisí. Je tam pro možnost nahlásit chybu v aplikaci.

Body by se měly přičítat automaticky. Tedy ne okamžitě, ale když vše funguje jak má, tak cca jednou denně.

Docela často to poslední dobou zlobí a body se přičítají se zpožděním... A u nových účtů taky pár dní trvá, než se skóre začne navyšovat.

Až na výjimky, to ale vždy nakonec nějak vyřešili a body se po čase uživatelům připsaly.

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by VetchyKmet
AHOJ VŠEM,

mám dotaz na routováním WAZE a pár poznámek pro ty, kdo mají možnost to opravit..

Situace dnes, ráno, cca 8:10, trasa Karlovice /u Vrbna pod Pradědem/ - Hodonín.
Očekával jsem trasu Karlovice - Bruntál /je vcelku nepodstatné, jestli přes Nové Heřmínovy nebo Andělskou Horu, rozdíl nepatrný/,
dále pak Štenberk, Olomouc, a po R46, D1, D2 a I/55 domů.

Waze mi naprosto nelogicky a dle mého názoru bezdůvodně nabízela trasu přes Opavu a Fulnek, dále pak D1 do Olomouce a standardně domů.
Nechápu, týden před tím, jsem naprosto v pohodě projel dle WAZE cestu tam bez problémů.
Naštěstí mám i TOMTOM Go 825 LIVE, který navigoval - no řekněme, že líp...
Je nějaké vysvětlení pro tuto nabízenou trasu???

Silnice II/452 v úseku Pustá Rudná - křižovatka 451, 452 je dle klienta příliš vpravo /směr na jih/, jel jsem jakoby mimo silnici, zřejmě nepřesná GPS z důvodu úzkého údolí a mnoho stromů...

Poznámka 1:
Pokud jsem trasu změnil na Karlovice - ZOO Sv. kopeček Olomouc, tak trasa byla OK, přes Bruntál a Štenberk.
Poznámka 2:
Chtěl jsem využít možnost vyválcovat dosud neuvedené cesty v obci Karlovice, problémy dva:
a/ celé Karlovice, jakoby by byly ve Waze posunuty malinko na jih - severní konce silnic začínaly "příliš nahoře", jižní konce byly nedotaženy směr západ-východ OK
b/ to, co jsem jeden den vyválcoval, druhý den svítilo v klientovi červeně, další den zmizlo
Takže nic... Zkusím to namalovat podle snímků na Mapy.cz a podle Google map...
Poznámka 3:
Nedávno jsem se ptal na aktualizace benzínek - viz příslušné tema.
Některé benzinky na bruntálsku nejsou aktualizovány i více než 30 dnů. Je zřejmé, že údaj o cenách PHM takto "čerstvý" je o ničem...
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
vitj wrote:Co se týká navigace směr Karlovice - Hodonín, tak je problém v Olomouci. Po rekategorizaci silnic v Olomouci je přerušený směr sever-jih přes Olomouc pro dálkový routing.
Řešení je povýšit Major Highway silnici 46, Chválkovickou-Hodolanskou, Tovární-Albertova a Brněnskou. Asi by pak stálo za to ještě přidat Přerovskou, Týneckou a 55.
Nemám s ježděním v Olomouci zkušenosti, tak netuším jak velký zásah to udělá do místního routingu, ale asi se povýšení nevyhneme.
Mám tomu rozumět tak, že Waze /zatím/ vlivem ne zcela jasného nastavení a různých priorit, zákazů příkazů a jiných "fičulinek" někdy může navigovat nesmyslně špatně?
Pokud je tomu tak, pak sice děkuji za navigaci zdarma, ale krom upozorňování na kolony, hlídky a nehody je smysluplné použití této navigace dosti pochybné.
Přiznávám, že navigaci na trase Karlovice Hodonín jsem dosud nestrávil a pokud bych použil tuto trasu jako ukázku potenciálnímu novému uživateli - tak bych byl asi za dementa....
Mimochodem, tato situace pravděpodobně vysvětluje, proč mne Waze cca 4 týdny zpět táhla z Čáslavi na Seč přes Heřmanův Městec....
Snad se to někdy zlepší.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
Last edited by VetchyKmet on Wed Jul 23, 2014 5:51 pm, edited 2 times in total.
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Prosba - někde zde na foru jsem zahledl debatu o problému ulic, které vedou "jen tam", jinak řečeno, jsou zaústěny k ostaní síti jen jedním koncem. Nedaří se mi to vlákno najít, abych se případně opravil, tak si dovolím dotaz.
DNes jsem dělal opravy v Karlovicích /Bruntálsko/ a dvě takové ulice jsem zadával, a nevím, zda je to zadáno správně, jestli tedy bude klient navigovat jak při cestě tam, tak při odjezdu z dané ulice. Vybavuje se mi něco o otáčení na konci, ale nevím, vo co go, prosím o kontrolu, díky...
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... 677&zoom=7
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín