Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by VetchyKmet
Děkuji za vyřešení Olomouce a za rady při opravách Karlovic, díky...
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Dotaz na způsob zobrazení

Při zobrazení mapy barevné schéma "ÚPRAVA MAP" vidím v obci Horní podůlší /prakticky i všude jinde/ některé ulice zeleně tečkkované.
V editoru map jsou ulice řádně zakraeslany, osobně jsem je minulýn týden projel, vše OK.
Co znamená to zelenoé tečkování, děkuji za vysvětlení.
Tonny
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =260593182
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
??? Tak nějak mi rozum nebere, kde kdo maluje a opakovaně edituje cesty do jzd. Chci rictt.ze ja tedy ne.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Ahoj, jsem uživatelem Waze asi půl roku, a mám jen malou poznámečku:

Jen mám dojem, nebo je pravda, že se Waze stává stále složitějším a čím dál víc méně funkčním?
Proč?

Když jsem s Waze začínal, hlásil mi každou hlídku, každé zdržení, např. /neberte mne za slovo, přesnou citaci si napamatuji/ Před Vámi je policejní hlídka, případně radar, nebo např blížíte se ke koloně, před vámi zvýšený provoz a podobně.
Už několik týdnů jsem od Waze podobnou hlášku neslyšel a přitom mám nájezd od června cca 6000 km, hlídek, ať už indikovaných nebo ne jsem viděl víc jak 20. O kolonách /např. Rohlenka, D1 nemluvě/.

Věc dva:
O prázdninách mi WAze často psalo něco ve smyslu, jestli mé zdržení vzniklo vlivem provozu nebo ne, od září opět nic: Zastavím v koloně a WAze nenabídne možnost kolonu zadat, dělám to tedy manuálně, jen si uvědomit, že to mám zadat.

Věc tři - toto forum. Pročítám jej z mobilu a doma z PC. Dříve jsem si nastavil třídit dle post a dle data /nejnovější nahoře/ a mobil i počítač si nastavení pamatoval - cca od září mi po otevření svítí např 48. stránka z devadesáti a na poslední zprávu v tematu se musím proklikat

A to, jak píše kolega přede mnou, že jsem několikrát přeinstalovával Waze se ztrátou bodů, které se objevily třeba druhý den je také pravda.
Prostě nevím, přijde mi, že některá "vylepšení" jsou krokem zpět.

MApa v počítači po přihlášení do editoru - dřívě si pamatovala, kde jsem skončil, dlouhé týdny tam mám Čáslav, nevím proč. Neukazuje mi moje cesty, a když někdy ano, tak pouze posledních pár dnů, ne všechny a to, co bylo dříve je pryč.

Nestěžuji si, jen by mne zajímalo, jestli mám problém jen já nebo jestli se podobné věci objevují i u jiných.

Díky za případné info.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
cookies - určitě nemám vypnuto - dělalo by to i na jiných forech, ale díky za radu
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Funguje upozorňování na kolony a zdržení?
více zde viewtopic.php?f=22&t=73855&sk=t&sd=d&si ... 10#p947491
Waze mi tak nějak "nic neříká" - a nastavení mám Ok. Přeinstalace klienta věc nevyřešila.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
hamilnes wrote:
...nemusi citat to 100+ stranove monstrum
Waze je asi dosť tématicky rozsiahla problematika.
Přečetl jsem asi polovinu, na víc nemám ani čas, ani energii.
Waze osobně považuji za velmi dobrou navi, ale...
Příliš často se stále něco mění, nestíhám to sledovat.
Navi je prioritně na navigování a ne na neustálé sledování kde, kdy kdo a co, jkak se co zadává a co se smí a nesmí - , co je změněno, co funguje jinak nebo vůbec.

Po cca půlročním sledování fora tedy částečně rezignuji a nemám ambice dál sledovat změny. Sám jsem dost aktivní v zadávání cen na benzinkách, ale omezení na cca 500 m mi dost vadí, dále že nejde dát víc jak 5 změn na den, když benzínek je tu 14, občas to nechce vzít cenu, pokud je příliš rozdílná a celkově je aktivita často uživatelsky nepříjemná, waze prostě data nechce - nevím proč.
Např. v aplikaci Pumpdroid je dost dobrý přehled o cenách na ČS a přenést do Waze ceny nejde - pokud nejsem přímo nebo blízko te benzince. Pak se nedivím, že některé benzinky jsou aktuální třeba i 22 dnů starým záznamem.

K "manuálu" - pokud bude 100 stránkový návod, nevím, kolik procent lidí jej bude číst.
Chce to pár bodů, které budou mít obecnou platnost a podrobnosti ať se řeší na foru, ale mám silný pocit, že pouze pár jedinců má čas sledovat imrvere furt forum.
A navíc, už jsem to tu nedávno psal, navi mi mluví, naviguje, ale na kolon tak jako dřív téměř neupozorňuje, na nebezpečí také ne, jako by sposte lidí používala WAze jen při jízdě na dovolenou a při běžném ježdění ne. JAko by data prostě chyběla.
Ale to už není o manuálu, to je oochotě lidí kolonu označit
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Vážení, mám prosbu.
V Hodoníně na ulici Dvořákova je už delší dobu myčka, kterou mi klient neukazoval, zřejmě proto, že byla zadána jako bod a bez komunikace.

Zadal jsem tedy budovu jako plochu, nakreslil obslužnou komunikaci, ale nějak se nemůžu domlivit s křižovatkou. Prosím, pokud někdo máte čas, o opravu. děkuji.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Ale lidi, buďte v klidu.
Je mi jedno, jestli to bude bod nebo plocha, je mi v podstatě jedno, jestli ta myčka v mapě bude nebo ne.
Myčku u Albetra jsem zadával v červnu já, prošlo to jako plocha, včetně nákresu oblužných komunikací, a DALÉO SE NA TO NAVIGOVAT - teď myčka u ul. Dvoříkova neprošla. A ke komunikaci byla poznámka, ... Ta komunikace tam je, a dokonce byla označena správně jako jednosměrka - nešlo mI napojení na ul. Dvořákovu...
Podle mého názoru ta plocha byla na mapě vidět, bod tam vidět není.
Přeju pěkný den A HLAVNĚ KLÍDEK...
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Ahoj, není problém s hlasovým naváděním? Asi týden mi Waze hlásí příkladem: Za 800 m .... A nic, ticho. U kratších vzdslenosti se hlášení občas dokončí, ale ne vždy. Vyp a zap problém neřeší. Díky za odp.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín