Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by guri211
Ahojte, bxmatus mam na teba par otazok ;)

Bolo by mozne vyuzit tvojho super reportera aj u nas na SK? Na zaciatok mi ani tak nejde o kopirovanie dat z nejakeho zdroja, ale skor o moznost manualneho vkladania udalosti ktore trvaju dlhsi cas (1-mesacne prace na ceste, dlhodobe informacie na menej frekventovanych cestach, atd). Uz som kontaktoval aj priamo alphu, ale ostalo to bez odpovede - asi este riesia vypadok spred mesiaca a su zahlteni mailami :) Staci na to bezny user, alebo treba si vyziadat od alphy nieco navyse?

Skusal si cez reportera urobit aj zapchu? Myslim taku "color-coded" ktora ma vplyv na routing, nie klasicky manualny report.

Ked bola v LA zatvorena 405, vraj to waze "hackol" nastavenim rychlosti na 0. Cize cestne uzavery sa asi stale nedaju riesit...
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Skvele, skvele! :)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Stretli ste sa uz s tym ze nejaky report zostal "visiet"? Pri testovani mojho reportera mi takto ostalo visiet par reportov (jeden sa uz zobrazuje viac ako 72 hodin - ID 54584093) a nejdu zmazat ani cez ReportRmAlert (z toho isteho uzivatela), ani manualne cez klienta (z ineho uzivatela). Standardne reporty idu mazat oboma sposobmi.

Videl som visiace reporty v Madarsku, ale myslel som si ze to je umyselne. Je na to nejaky trik, alebo treba kontaktovat alphu?
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Ahoj Matus, toto je rozhodne vyborny napad. Uvazoval som nad niecim podobnym (interne som to nazval "Dispecing SK"), s tym ze by tam bola moznost nielen reportovania novych udalosti, ale aj upravy / vymazania existujucich ktore boli nahlasene cez API. Obcas sa stava ze tieto udalosti su bud uplne nepresne zaznacene, pripadne uz neplatia.

Mas vymyslene ako sa budu udalosti zadavat? T.j. ci budes musiet vediet GPS poziciu, alebo nebodaj budes zobrazovat aj nejaku mapu na ktorej sa to bude dat naklikat?

Ak budes potrebovat help, som k dispozicii. Mohli by sme vsetky tie nase systemy nejako prepojit (tvoj CZ reporting, moj SK reporting, Waze stats).

Autorizacia: Ano, osobne som za autorizovanie pomocou waze username a password.

Parrot: Nepoznam :(
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Ono to ten pravy efekt bude mat az vtedy, ked budeme vediet reportovat udalosti s vplyvom na routing (cez segment event). Dobra sprava je, ze sa na tom pracuje. Zla sprava je, ze sa na tom pracuje uz pol roka :D
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Myslel som mazanie iba vlastnych reportov - tie co boli poslane cez API :)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Ahoj, CZ reportera ma na starosti bxmatus. Verim tomu ze sleduje toto vlakno a odpovie :)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Sklamem ta, segment event zatial nefunguje, ale vraj pracuju na tom. Posledny pozitivny mail ohladom uzavierok prisiel vcera od drora, ale stale to este nefunguje.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
bxmatus wrote:A co pointy ? MAJOR CONSTRUCT nezmeni routovanie ?
Bohuzial nie :( Pointy vobec neovplyvnuju routing. Skusal som aj severity="NO_PASS". Su dva sposoby ako nastavit uzavierku - bud pouzit <segment> ktory ale (zatial) nefunguje, alebo cez client protocol hack (to by ale mohlo casom znizit priemernu rychlost na segmente a to nechceme). K tomu client protocol hacku pre nahlasovanie zapch som sa ale zatial aj tak nedostal, cakam na ten oficialny sposob.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Construction ikonka sa zobrazuje iba vo verziach klienta <3.0 a v LiveMap a neovplyvnuje routing.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia