Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by VetchyKmet
Díky.......
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
vitj wrote:Ještě pár doplnění.
Hlášení kolony zvyšuje .....
Děkuji za konkretní údaje.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Řešení je den-dva počkat.
Někdy se body za ujeté km načtou až po několika dnech.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Nemám úplně přesný přehled,
ale když to tak proberu zpětně, tak asi minulou středu mi to načetlo poslední body za km, od te doby pouze za hlášení cen PHM.
Kdysi jsem se tu ptal, co je to "týden" ve smyslu Waze, jestli kalendářní nebo posledních 7 dnů.
Vysledoval jsem, že pokud to funguje, tak body za km najeté cca do 15:00 +- se načtou další den, body za km po této době se načtou do dalšího dne.
Neber mne za slovo, nevím a nezkoumám to, možná je to dnes úplně jinak.
Body jsou jen cosi, co má jakože motivovat a z mého pohledu je to spíš naopak.
Když najedu za dovču nějaké km, mám za to cca krát 3 bodů.
A pak v navi vidím že jsem v týdenním přehledu v rámci ČR někde cca 13156-ty v pořadí.
Prostě body neřeším, protože nechápu, jak někdo může za týden nasbírat tisíce bodů.
Aktuálně v navi první v týdenním přehledu 14081 všichni, v rámci ČR 5378 bodů.
Ti lidé buď z poza volantu nevylezou, to za předpokladu, že mají body za km, nebo verze dva, editují a editují a editují.....
Rada zní:
ber body jako něco, co tě má jakože motivovat, ale co pro vlastní navigování nemá žádný význam a pokud se body přestaneš zabývat, budeš mít o zbytečnou starost méně.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Trasa Hodonín Makarska
- 8:52 hod, 914 km, nalezeno a připraveno k navigaci bez potíží za asi 10 vteřin.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
U mne navi hlasi neco ve smyslu pozor, pred vami je kolona. Ted si uvedomuji, ze bych mel upresnit, ze drive hlasila.
Omluva za diakritiku.
Obecne k aktualizaci ze zacatku srpna: na mem telefonu obrovsky krok zpet.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Naprosto v obecné rovině:
Pokud má navigace upozornit na jakékoli výstražné hlášení, ať už nebezpečí, zdržení, překročení rychlosti, prostě cokoli, co by mohlo řidiče nějak připravit na nebezpečí nebo mimořádnost, pak je podle mého názoru nutné zvukové upozornění, na základě kterého řidič omrkne obrazovku.
Já bych preferoval stav, kdy s vyskočením grafického symbolu na obrazovce zaroveň Waze pípne a potom případně přeříká, vo co go.
Mockrát se mi stalo, že jsem grafickou hlášku prostě neviděl, protože jsem byl "zaměstnaný" dopravní situací kolem sebe.
Jinak řečeno, bez zvukového upozornění /alespoň zmíněný píp/ je pouze grafická hláška víceméně k ničemu.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Mám stejnou zkušenost.
Jezdím často a až na malé vyjímky se zapnutým Waze. A po vyhodnocení trasy pak najdu rozdíly. Někdy je přímo v mapě viditelné, kde asi Waze nemělo GPS signál, protože jsou občas krátké úseky vynechány.
NApř trasa Hodonín Jeseníky by měla být podle TomTomu a plánovače na mapách seznamu cca 212 km, Waze píše jak kdy od 208 do 215 - podle toho, jak je zacpaný kruháč u Olomouce a jestli mne pošle centrem nebo ne, a ve finále mám ve Waze např 196 km - sem tam prostě vynecháno, hlavně v oblasti HAnušovic a Branné, kde asi opravdu GPS vypadává. To samé se mi stalo vloni, trasa Vrchlabí Harrachov, kde jsem měl započteno jen krátké úryvky trasy.
Zajímavostí je, že za jízdy si toho výpadku nijak nevšimnu ani v WAze, ani v TOMTOMu.
Takže kde je problém nevím, jen jsem popsal, jak se to chová v mém případě.

V obecné rovině může být problém ve výpočtu, nikdo asi neví, jestli úseky mezi křižovatkami WAze počítá na stovky metrů nebo zaokrouhluje. Drobné nepřesnosti mapy mohou na trase v desítkách km také nějaké metry ošidit, prostě možností chyby je víc a asi bych to neřešil, Waze není primárně kniha jízd, nýbrž navigace.

Jen drobnost - dálniční křižovatka Brno, D1, D2 směr na Bratislavu je podstatně kratší, než tatáž cesta obráceně - Směr na Prahu jedu delší trasu - viz oblouk 1/4 kruhu a oblouk 3/4 kruhu, k tomu úseky navíc rovně a ve finále je to skoro 300 metrů rozdíl.
Stejné je to všude na křižovatkách dálnic

Neřeším to, mám WAze ne jako sledování jízd, ale jako navi s podporu online dopravních problémů.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Dnes pro mne novy problém. V Olomouci kolona, sjel jsem z trasy s cílem nějak kolonu objet. Doposud mi Waze vždy trasu přepočítalo chvilinku po odbočení, dnes Waze píše Najeďte na vyznačenou trasu a neprepocte. Vypíše se hlaska vyhledávání síť a je nutné znovu zadat cíl. Je to nějaká anomálie nebo nová chyba?
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Nové hlasové pokyny si Waze stáhla za poslední týden asi 3x, vždy jen probliklo nahoře v liště hlášení. Dnes Waze přepnuta do angličtiny, Vlastík je tam jen jednou, Impuls hlas není. Zřejmě je na jeho pozici ta nová angličtina. Máme to tak všichni?
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín