Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Dálniční známky/povolení v Maďarsku

Post by MobiLLion
Ahoj,

moc prosím o radu. Plánuju cestu, která prochází (mimo jiné) přes Maďarsko. V sekci "Dálniční známky a povolení" mám přidány CZ, SK a HU (".Vignette HU - E-matrica országos").

Při plánování trasy mi však Waze nabízí ještě "e-matrica Vas" s tím, že ušetřím dalších cca 15 minut. Ani při podrobnější prohlídce trasy se mi nepodařilo zjistit, co že to je vlastně za dálniční známku.

Poradíte, prosím? Ani google mi nic relevantního pod pojmem "e-matrica Vas" nenašel...


Díky moc,
Z.
MobiLLion
Posts: 2

POSTER_ID:17949734

1

Send a message

Post by gendzo
Robí to stále, napríklad pri ceste do Chorvátska (Bratislava - Zagreb).
Mám zapnutú "Vignette HU - E-matrica országos" a Waze pri plánovaní cesty píše, že pridaním "e-matrica Vas" ušetríte 11 min.
Vzdialenosť (402km) sa ale pridaním nezmení...
gendzo
Posts: 2
Send a message

Post by ma5jkl
Madarsko ma tzv zupne dialnicne znamky (mozes jazdit po dialniciach v ramci zupy) a potom celostatnu. Pre teba ako cudzinca ma vyznam jedine orszagos teda celostatna. Vas je jedna zo zup.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
ak je to reprodukovatelne, tak povedz start a ciel a mozeme sa na to pozriet alebo to supnem madarskym kolegom
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by MobiLLion
No jo, ale pak mi to nějak nesedí - mám přidanou celostátní, tj. nerozumím tomu, jak mi může ta župní ještě urychlit cestu?
MobiLLion
Posts: 2
Send a message

Post by porubcan
je mozne, ze niekde v mape je chyba a na nejakom kusku dialnice maju nastavene povolenie iba pre eMatrica Vas a chyba tam povolenie pre Vignette HU) porovnaj si tu trasu pred pridanim Vas znamky a po jej pridani. ine vysvetlenie ma nenapada
porubcan  
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6816
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1856 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester