Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

[KOORDINÁCIA] Čerpacie stanice

Post by
Aktualizacia 16.2.2013, na zaklade diskusie boli dohodnute taketo pravidla pre oznacovanie cerpacich stanic:

Landmark kreslime cez cely areal cerpacej stanice (aby bol dostatocne velky na zobrazenie v klientovi)
vlavo velmi detailne, zial nespravne zakreslenie landmarku, vpravo spravne riesenie:
9iw86x_jpg_.png
prejazd cez cerpaciu stanicu zakreslujeme pomocou parking lot road, v pripade potreby pouzijeme pre prejazd okolo tankovacich stojanov private road (cim je zabezpecena penalizacia a neroutuje sa cez benzinku, okrem toho týmto riešením dosiahneme, že na tých segmentoch systém nebude hlásiť zápchy). Tieto cestné segmenty nepomenovavame.

Name (zobrazuje sa ako názov landmarku. Tiež vo vyhladavani a pri nahlaseni ceny pre cerpacky, ktore nemaju vybrany Brand):
[Znacka benzinky], bez ohľadu na výskyt značky v Brand

Address (Textove pole, ma sa zobrazovat pri nahlaseni ceny, mozno aj vo vysledkoch vyhladavania):
[ulica] + [smer/vystizny privlastok, ak editor uzna za vhodne] - vhodne pre rozlisenie 2 cerpaciek na jednej ulici - napr. Nitrianska > R1, Nitrianska > Centrum, Einsteinova Aupark, Dolnozemska > Centrum, Dolnozemska > AT, HU

Brand (ak je vybrana niektora polozka, zobrazuje sa vo vyhladavani a pri nahlaseni ceny):
vybrat z ponukanych moznosti, ak sa tam nenachadza, ponechat nevyplnene

Phone [tel. c. ak je zname], format +421XXXXXXXX (bez medzier), aby sa to dalo v pripade potreby vytočiť z mobilu

Details [akekolvek dalsie uzitocne informacie], napr. otvaracia doba: "nonstop" alebo "06.00-22.00", informacie o doplkovych sluzbach napr. kaviaren, autoumyvarka a pod.
Pozn.: aktualne sa nikde nezobrazuje

Address - vybrat country a zadat city podla skutocnej lokality

jemna uprava pre cerpacie stanice na dialnicnych odpocivadlach:
Name: [Znacka benzinky] + [nazov odpocivadla], napr. "OMV Zeleneč", "OMV Tekovské Nemce", "Agip Budča"
Address: [nazov cesty] + [kilometrovnik, ak je znamy] + ">" + [krajske mesto al. okresne mesto v smere jazdy, zahranicne mesto vzdy so skratkou krajiny v zatvorkach], napr. "D1 48.km > Bratislava" alebo "D2 > Wien (A), Györ (H)"

nasiel som zopar dobrych zdrojov informacii o benzinkach:
zoznam OMV
zoznam Slovnaft
zoznam Jurki
najrozsirenejsie retazce mavaju obvykle interaktivnu mapu s vyhladavanim na svojich weboch (no nie je to take prehladne)

PS pri zmene pravidiel alebo dodani dalsich informacii v diskusii bude tento prvy prispevok aktualizovany.

POSTER_ID:4884994

1

Send a message
Last edited by porubcan on Thu Feb 13, 2014 10:15 pm, edited 11 times in total.

Post by biglaci156
da sa definovat brand:?

REAL-HM
SAS-SUKOLA
pripadne
OTHER
biglaci156
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message
Waze 3.5.1.4 @Acer Liquid Metal 2.3.7 CM7.22
https://www.bigware.sk/alfalogo.jpg
rosso AlfaRomeo156SW 175PS*
*oficially ;)

Post by EfendiM9
Môj názor je, že je viac ako vhodné landmarkom "Gas station" označovať celú čerpaciu stanicu (vrátane zelene, parkovísk a ďalších plôch prislúchajúcich čerpacej stanici). Jednoducho mať landmark čo najväčší, keďže práve ČS a parkoviská sú tie landmarky, ktoré (IMHO) zaujímajú šoféra počas jazdy, keď nie je čas sa hrať (približovať, posúvať mapový podklad) s navigáciou.
A radšej potom prekrývajúcim sa landmarkom označiť budovu ČS, stojany, kvetináče, vedrá s vodou a všetko ostatné, čo je možné obdivovať, až zastanem. :)
Nejako mi uniká výhoda možnosti mať landmark menší.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
foxitrot wrote:Kilometer zapadne som nasiel taketo: https://www.waze.com/sk/editor/?zoom=6& ... TT&env=row
To je miniletisko?
Je to "práškarské letisko" alias letisko pre letecké práce v poľnohospodárstve, lesnom a vodnom
hospodárstve. Budovali ich poľnohospodárske družstvá pre "práškovacie" lietadlá, ktoré z nich potom operovali ( práškovali/postrekovali okolité polia ). Niektoré sa dodnes využívajú na pôvodný účel, niektoré na niečo iné a niektoré sú už úplne zanedbané a zarastené.
Toto konkrétne sa tuším využíva ako letisko.

Edit:
Tu je oficiálny zoznam letísk na Slovensku.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
Last edited by EfendiM9 on Sun Nov 03, 2013 9:16 am, edited 1 time in total.
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
Dal som ju ako private road, keďže je dohoda, že takto sa označujú cesty so zákazom vjadzu.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
foxitrot wrote:OK, dohoda bola zla, zakaz je zakaz -> cervena. Mozno by to chcelo lepsie preformulovat, ale Private so zelenou sipkou ma zmysel len vtedy, ak je aspon za urcitych podmienok povolene tadial prejst. Zatial som tam dal "Zákaz vjazdu (pre vozidá bez povolenia)".
Nemyslim, ze to je v tomto pripade zle.
Po tej ceste budu chodit vsetci, co idu na letisko, ci druzstvo, ci co to tam je.
Takze IMHO za urcitych podmienok (resp. pre urcite vozidla/osoby) tam vjazd povoleny je.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
ah, OK. Uz je to jasne aj mne. :-)
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
mpca86 wrote:
juritko wrote:beta? :)
mpca86 wrote:Dnes som taknkoval v Ždiari a chcel updatnut ceny no vraj tu nieje benzinka ;-)
Screenshot_2014-09-14-17-28-27.png
Áno beta, ale benzinka by tu mala byť tak či onak...
V bete je tento problem znamy. Jednoducho ti nenajde benzinku aj ked tam je.
Rozoberalo sa tona viacerych miestach (napriklad tu).
Vo vseobecnosti by si ale problemy s betou mal hlasit na centercode a nie tuna...
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by Erin0147
guri211 wrote:Rozhodne Private road. Service road nema dostatocnu penaltu a potom navigacia robi taketo sialenosti a musime to opravovat.
nieco take /prejazd cez pumpu/ hadzalo v KE-Saca Slovnaft, tiez je tam "iba" service road.
Pri niektorej pumpe som videl nastavene street road.
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by Erin0147
guri211 wrote:Rozhodne Private road. Service road nema dostatocnu penaltu a potom navigacia robi taketo sialenosti a musime to opravovat.
asi by bolo fajn tieto "speciality" vyvesit do jedneho vlakna kde by sa zapisovali.

aj na ceskej sekcii je prave riesene napojenie pumpy a dali tam parking lot /to bude ok ? /
http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=274&t=31086

https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... TTTTTTTTFT
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by Erin0147
niekde ani takato velkost ako je na obrazku vpravo nepomohla. :(
musel sa landmark zvacsit viac /na celu plochu CS/ a konecne sa zacal zobrazovat aj v navi.
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)