Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Zobrazení jízdních pruhů

Post by MTB_Petik
Jak funguje navigace v jízdních pruzích? Je to jen hloupoučké zobrazování jízdních pruhů nebo to bude někdy umět i zvýraznění pruhu který bude znamenat co nejméně změn jízdních pruhů na trase?
Vysvětlím:
Jedu po D1 od Prahy, odbočím v Brně na 194 km směr centrum a budu odbočovat na Poříčí doprava. Najíždím na Vídeňskou, 3 pruhy rovně, čtvrtý odbočovací zpět na D1 na Prahu. Ukáže mně navigace navigace abych použil pravý z těch 3 co jsou rovně, protože pak nebudu muset až do odbočení přejíždět mezi pruhy? A že ten levý rovně nepoužít, protože o kousek dál se z něj stane odbočovací doleva?

A druhý příklad, stejný nájezd a na Poříčí budu odbočovat doleva. Ukáže mně to po najetí na Vídeňskou abych použil prostřední pruh rovně, protože ten mě zase přivede až na odbočení na Poříčí beze změny jízdního pruhu?
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

POSTER_ID:17400082

1

Send a message

Post by MajkiiTelini
MarekPavlik wrote:Místo komunitního vylepšování mapy tu máme řadu věcí zamčenou a vy práce nad hlavu. Ale jak píšu, budu to respektovat...
Vůbec se nás neboj otravovat se žádostmi o odemčení! Kde je vůle, tam je cesta...
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Posts: 853
Has thanked: 101 times
Been thanked: 249 times
Send a message

Post by MarekPavlik
Tak, dle fb máme s velkou slávou pruhy puštěny. Ale jako občasní editoři nemáme šanci vidět kde a jak jsou zadány a kde je třeba je doplnit? Něco mi uniká? Nebo opravdu počítáte jen s URky?
MarekPavlik
Posts: 49
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by MarekPavlik
Já tedy rozhodně pruhy nevidím - položka je šedá a šedá zůstává i v segmentech které jsou pro mou úroveň odemčené.

Jediné jak se mám v současné době šanci dovědět, že pruhy (asi) byly zadány je ze seznamu změn.

Já tady tedy nechci působit jako osina někde, ale v současným stavu budete mít UR-ek bambiliony, protože zřejmě kromě pár opravdu iniciativních lidí nikdo ty pruhy nezadá, jediné co má šanci udělat je plácat další a další UR-ka... Tak se jen ptám, jestli je (UR-ka) mám vůbec zadávat, nebo tím spíš prudím lidi co mají na práci důležitější věci (třeba dát dohromady pravidla již puštěných a oznámených věcí). Asi za to nemůžete (chaos ve vývoji waze byl, je a bude, to si uvědomuju fakt dlouho), ale takhle vám s tím nikdo nepomůže...

A argument "ještě počkejte" nějak nehraje dohromady s vítězoslávou "spustili jsme".
MarekPavlik
Posts: 49
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Attachments

Post by MarekPavlik
Co se týká UR na pruhy, tak bych řekl, že zazdím má smysl je dávat tam, kde jsou špatně a ne kde chybějí, protože chybějí skoro všude ;-).

Budu to respektovat ať k tomu mám názor jaký chci. Netuším jaké máte zkušenosti s "většinovými" uživateli, tak to nechám plavat. Za sebe - pokud teď svému okolí řeknu, že pruhy, které jim po x měsících slibování začaly fungovat nemají hlásit tam kde chybí, tak se vám na to až to bude možné vy... Ale třeba ne. Díky za vysvětlení - ale možná by příště pomohlo "nám ostatním" říct, co je na zadávání pruhů tak složité, co se u HQ stále mění a není uzavřené a proč to tedy naše "nižší editorská" menšina nemůže dělat (ok, zatím to tedy nemá smysl protože byste to zase předělávali: asi je "škodících" lidí víc než nás kteří to chceme dělat dobře, ale vnímáte jak se to posunulo? Místo komunitního vylepšování mapy tu máme řadu věcí zamčenou a vy práce nad hlavu. Ale jak píšu, budu to respektovat...
MarekPavlik
Posts: 49
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by MarekPavlik
Díky všem. pvo11 za vysvětlení problematiky a díky testovacímu režimu jsem si konečně zadávání mohl prohlédnout/vyzkoušet. Ano, každá druhá křižovatka důležitých vícepruhových silnic (Evropská, K Barrandovu) by potřebovala upravit (většinou "rozplety" na víc směrů v jednom bodě), což chápu že asi v tom měřítku nikdo nechce když by se to za chvíli mělo měnit. Složitější věci u návazných křižovatek úplně bez debat.
Škoda, ale chápu. Svojí snahu klidně odložím, nemám s tím problém.

Opravu chyb tam kde je to špatně lepší přes UR-ko s vysvětlením nebo nechat si odemknout v žádostech o úpravu cest? Nebo nějak úplně jinak?
MarekPavlik
Posts: 49
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by MarekPavlik
Ten tvůj obrázek se mi nenačetl, takže netuším, co je tam za problém, abych se na něj hned podíval.
Já ho nakonec stáhnul, protože mi přišlo, že tedy ok, nic přidávat v místech kde by se mělo šahat na tvar křižovatek nebudem.

Nicméně pokud by to někdo chtěl upravit na téhle docela exponovaný křižovatce, kde je řazení celkem zásadní, tady je obrázek jak jsem si to představoval (ale je potřeba dodat tři větve). Větve rozpletů jsem nepřejmenovával, šlo mi o zadání pruhů a správných symbolů odbočovacích hlášek. Ale v návaznosti na výsledek tohohle threadu to klidně nechte jak to je, bez pruhů se tam jezdilo doteď.
MarekPavlik
Posts: 49
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Attachments

Post by MarekPavlik
Jediné kdy jsem viděl zadané pruhy v takovém případě byla "sloučená křižovatka", tady z nějakého důvodu není zadaná, no, časem se asi dovím co tu vznikne :-)
MarekPavlik
Posts: 49
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by MarekPavlik
Perektní, díky. Jen drobnost: u směru ze severu (Na Ořechovce) bych doporučoval hlasové upozornění i pro směr rovně, proudy aut se rozplétají v reálu už před předcházející křižovatkou. Ale to je jen drobnost, na displayi to svítí, takže ok. A to přebírání směru je vtipné :-).
MarekPavlik
Posts: 49
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by MTB_Petik
Myslím že jsem to popsal dost jasně v příkladech. Pokud to takto bude chtít Waze udělat, tak to nemůže být žádný problém. Naprosto jednoduché algoritmy pro určení toho nejvhodnějšího pruhu. Nevím, co dalšího by HQ nad pruhy vymyslel. První level je obyčejné zobrazení a případná nadstavba je právě doporučení konkrétního pruhu tak aby se co nejméně přejíždělo. To je pro mnoho řidičů ve městech problém číslo 1. Tedy po orientaci jako takové.
Je tedy otázka zda chtějí blbé zobrazení pruhů nebo něco více.
Ale tak uvidíme zda jak píše ma5jkl jestli se to vyplní. Maximálně si pár lidí co přemýšlí selským rozumem zanadává a to bude vše.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message