Post by xdas2
Když nahlásim událost v protisměru na dálnici, vyskočí uživateli ,co tam bude projíždět, varování nebo to Waze ještě neumí? Díky
xdas2
Posts: 23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post by xaxik
Čau,

zkusil jsem editovat jednu z freedit oblastí a nejde mi to.
I když mi to freedit přiřadí a vidím že se ta oblast přesunula z "horké tipy" na "edituje se" s mým jménem, tak jsem stejně neměl práva na změny. Všude mi to hlásilo, že buďto nemám práva a nebo že bych musel být Lev2+. Relog/Restart změna prohlížeče - nic nepomohlo.

Někde jsem něco přehlédl? Lev1 nemá právo editovat ani ve freedit oblastech?

Každopádně nenašel jsem jinou možnost jak to zase vrátit mezi editovatelné než to poslat ke kontrole. Takže někdo případně vraťte freedit 587 mezi horké tipy.
A když mi přitom i osvětlíte co dělám blbě bude to fajn.

Zkusil jsem si otevřít ještě freedit 589 (na pracovním Win/Chrome v práci) abych ověřil, že není problém v nekompatibilitě s OS X, ale zdá se že v tom ten problém není. Nemůžu ukládat ani z pracovního stroje v jiné oblasti pro Lev1+ :(

dík
xaxik
Posts: 21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Post by xaxik
aha, jasně odpověděl jsi to naprosto přesně.
Uživatel tedy i ve freeditu může měnit jen místa které projel. Já myslel, že je to šance pro ty co nejezdí, aby mohli vůbec něco editovat a osvědčit se tak. Pak tomu tak ale není :(
Hlavně to každopádně hlavně vysvětluje proč jsem to nemohl editovat - nikdy jsem tam nebyl.
Jako člověk primárně se pohybující pouze po Praze tím s Waze editací končím, protože v Praze žádné editace nenasbírám :)

díkec millhi1!
xaxik
Posts: 21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Post by xpalikx
zdravim
mam stejny problem.ale kdyz se podivam do bonusu v telefonu tak ty se zobrazuji.jen konto se nemeni
mam jen jeden dotaz -jsou nekde videt najete kilometry?ja je nemuzu najit ale pri instalaci v prosinci tam normalne byly u profilu.dekuju

p.s dnes v nedeli se body konecne nacetly
xpalikx
Posts: 1
Has thanked: 1 time
Last edited by xpalikx on Sun Jan 31, 2016 1:47 pm, edited 1 time in total.

Post by xtreo
Prosím vás, jak pouhým pohledem do mapy zjistím, že uzavírka je pouze jednosměrná? Viz uvedený příklad. Jediné jak se mi to daří zjistit je naplánováním cesty, ale zkoušet to na každé uzavírce se mi opravdu nechce.

https://s31.postimg.org/bt2343t87/image.png
xtreo
Posts: 3

Post by xenon666
Ahojte,

nejakú dobu (cca 2 roky) už Waze používam, takisto som sa zapojil do editácie máp, hlavne keď bolo obdobie pred uvedením MPR na Slovensku, vtedy som zadával rýchlosti zo svojho okolia ako šialený. :D Rád by som v tom pokračoval, mojím cieľom je stať sa L3 editorom, ale teraz, keď už sú takmer všetky MPR na mojich trasách vyplnené, neviem, kde začať. Poradili by ste mi?

PS: Je niekde možné zistiť, koľko editácii je potrebných pre konkrétny level? Viem akurát, že na súčasnú dvojku som potreboval 1000.
xenon666
Posts: 15
Has thanked: 1 time

Post by xenon666
nocommenta wrote:
xenon666 wrote:...Rád by som v tom pokračoval, mojím cieľom je stať sa L3 editorom, ale teraz, keď už sú takmer všetky MPR na mojich trasách vyplnené, neviem, kde začať. Poradili by ste mi?
Vo wiki je uvedených niekoľko tipov v kapitole určenej nielen pre začínajúcich editorov: Nemám čo kresliť
Ďakujem, ale to som už videl. Čo sa týka napr. nových miest - to si mám sám nejako nájsť, čo chcem zakresliť alebo je niekde zoznam, čo je potrebné urobiť? Zatiaľ mám skúsenosť hlavne s MPR, pár miest som tiež pridal a asi dvakrát som pridal novú cestu, pri ktorej som už aj žiadal na napojenie k hlavnej ceste.
ma5jkl wrote: Co sa tyka miest kde mozes editovat tak hladaj hlavne dediny a ulice v nich. poradim ti. poziadaj si o nejaku hoci aj mensiu AM niekde na juhu stredneho Slovenska alebo na vychode a mozes editovat.

Odoslané z SM-G920F pomocou Tapatalku
To si môžem požiadať o tú AM aj teraz? Východ Slovenska by bol ideálny, som z KE a hlavne oblasť Sobraniec poznám celkom dobre. Poprípade potom oblasť Hriňovej napr. na strednom Slovensku.

Ďakujem.
xenon666
Posts: 15
Has thanked: 1 time

Post by Yombie
Niekde segmenty typu street opodstatnenie mať môžu (už keď kvôli ničomu inému, tak minimálne z optického hľadiska, povedzme nejaká hlavná príjazdová cesta na parkovisko pred obchodné cetrum, alebo pred nejaký súkromný objekt), ale inak v tom osobne žiadne opodstatnenie nevidím. Posudzovať to bude treba asi vždy individuálne, ale určite hovorím nie na takéto mikrosegmenty pri vjazde alebo výjazde na čerpaciu stanicu apod. - toto keď niekde vidím, tak to rovno opravujem. Ťažko posúdiť, nepoznám situáciu priamo na mieste, ale minimálne tri z tých piatich zakrúžkovaných prípadov by tam vôbec byť nemuseli. Uvidíme čo na to ostatní, ale za mňa kľudne opraviť, minimálne pri vjazde a výjazde na ČS.

Pri opravovaní potom pozor na slučky, aby ti nevznikol odstránením uzlov jeden súvislý segment.
Napríklad v prípade čerpacej stanice (vľavo) musí byť zachovaný minimálne 1 uzol (nóda) - čiže konkrétne v tomto prípade je tam v podstate jedna nóda navyše. Viac o slučkách sa dozvieš napr. tu: https://wazeopedia.waze.com/wiki/Slovakia/Križovatky#Cestné_slučky

edit: mimochodom, ak je niečo zamknuté nad tvoj level a vieš napríklad, že to nie je v poriadku a chcel by si to opraviť, pokojne zažiadaj o odomknutie prostredníctvom fóra, zvyčajne vždy niekto zareaguje vo veľmi krátkom čase.. radi odomkneme, poradíme alebo pomôžeme ;-)
Yombie
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 334
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Post by Yombie
Ja sa k tomu vyjadrím trochu s oneskorením, nakoľko som nemal možnosť venovať sa tomu v priebehu týždňa..
balkontron wrote:nespevnená cesta zmenená na off road - tá cesta je normálne zjazdná bežnými automobilmi, len nie je asfaltová, čiže nespevnená.
Ospravedlňujem sa, chyba v tomto prípade vznikla čiastočne aj na mojej strane, kedy som vracal atribúty cesty z narrow street do pôvodného stavu pred zmenou (práve kvôli vysokej penalizácií a ostatným faktorom, ktoré už predo mnou spomenul ma5jkl), a to bez hlbšej kontroly okolia. Kedysi sme nemali k dispozícií atribút unpaved, takže z historického hľadiska boli všetky nespevnené cesty evidované ako offroad. A keďže na tomto mieste chýbali akékoľvek GPS stopy, považoval som automaticky predošlý typ segmentu offroad za správny a záplavu nových narrow streets som len jednoducho vrátil späť do pôvodného stavu. Na všetko ostatné tu už bolo v podstate odpovedané..

Ak by si mal akékoľvek ďalšie dotazy, neváhaj nás kontaktovať s čímkoľvek, radi pomôžeme alebo ťa nasmerujeme. Tešíme sa na spoluprácu, lokálna editorská znalosť je vždy vítaná ;-)
Yombie
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 334
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Post by Yombie
balkontron wrote:Vďaka za objasnenie Yombie, nabudúce ti napíšem PM ako mi tu poradili ;)

Ešte niečo:
1. Odporúčate dávať na "cestu na parkovisku" názov ulice alebo odškrtnúť žiadna ulica?

2. Čo urobiť s parkoviskami, ktoré podľa vašich pravidiel nespĺňaju podmienky parkoviska (teda sú to len obyčajné parkoviská pri bytovkách, obytných domoch)? Je lepšie to preriediť alebo ako sa zachovať?
napr. tu alebo tu
Ad. 1: Zásadne som proti pomenúvaniu ciest na parkovisku (PLR), pokiaľ na nich nemá byť umiestnené číslo domu. Zbytočne vzniká chaotická spleť cestičiek, ktorá v klientovi neprispieva ani k optickej prehľadnosti, ani k účelovosti. Toto pravidlo sme dokonca mali kedysi definované aj vo wiki (dnešná wazeopédia) - dnes odtiaľ ale akosi vypadol celý odstavec o PLR, takže hamilnes, toto je prosbička smerom k tebe o kontrolu a doplnenie. U našich západných susedov je možné toto pravidlo stále dohľadať, a to hneď v niekoľkých podkapitolách..
Jméno nepatří na nesjízdné segmenty (typicky chodník) a uličky na parkovišti atp.
Pro silnice na parkovištích odlehlých od cest použít typ Ulička na parkovišti. Tento segment obvykle nemá jméno ulice.
Uličky na parkovišti pojmenováváme pouze když pojmenovaný segment leží příliš daleko od příslušné budovy.
Tento segment ve většině případů nemá mít nastavenu ulici. Přesto je někdy vhodné zadat název ulice:
- Je v souladu s průběhem ulice podle ČÚZK.
- Název ulice nelze umístit na vhodnější sjízdný segment.
- Pokud nelze kvůli vzdálenosti umístit adresní bod dané ulice na vhodnější sjízdný segment.
Vo všeobecnosti by teda malo platiť, že názvy ulíc na PLR by sa mali zadávať iba vtedy, ak je to nevyhnutne nutné pre očíslovanie objektov alebo domov na danej ulici. Určite by sa našli aj nejaké ďalšie výnimky, ale v princípe segmenty typu PLR pomenúvať netreba.

Ad. 2: Čo sa týka parkovísk, vo wazeopédií máme veľmi peknú, presnú a vecnú definíciu:
Priveľa parkovísk v mape vedie ku zmätku. Kategóriou Parkovisko musí byť označené dostatočne výrazné a významné parkovacie miesto identifikovateľné pre vodičov v okolí, ako aj na orientáciu pre tých, čo nehľadajú parkovanie.

Parkovisko, ktoré nespĺňa tento princíp nemôže byť označené kategóriou Parkovisko.
Je to na každého osobnom zvážení. Som zastáncom toho, že v mape môžu byť zaznačené aj malé parkoviská, ak majú svoj význam a opodstatnenie. Ako už načrtol Pišta, ide v prvom rade o pridanú hodnotu, takže nejaké malé parkovisko s kapacitou povedzme 10 miest kdesi uprostred sídliska, kde sa dá parkovať prakticky leckde a ktorých je v okolí ďalšia stovka, pre nás logicky veľký prínos nemá. Skôr naopak, ako už bolo povedané v prvej vete, priveľa parkovísk v mape vedie ku zmätku. Takže zváž sám, čo zachovať a čo naopak niekde pridať. Na okraj ešte dodám, že v klientovi sa malé landmarky (aj parkoviská) s veľkosťou strany do cca 40 metrov aj tak nezobrazujú, takže aj toto môžeš použiť ako hodnotiace kritérium pri svojom rozhodovaní. Pri vyhľadávaní parkovísk by sa malo zobraziť lízatko s piktogramom "P" aj pri takýchto malých (tj. bežne neviditeľných) parkoviskách - preto ak majú aj malé parkoviská nejaký väščí význam, nemali by v mape určite chýbať. Prvoradý je proste prínos pre koncového používateľa.
Yombie
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 334
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times