Post Reply

[L3] Ostrava / Vratimov

Post by jkacer2-20
Dobrý den připojte prosím tuhle uličku na parkovišti na obou koncích a ve středu https://waze.com/cs/editor?env=row&lat= ... =399867586
Opraví to pak i navigaci na adresy těch domů, děkuji.
jkacer2-20
Posts: 20
Been thanked: 5 times

POSTER_ID:17930509

1

Send a message

Post by b-007
připojeno
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by Grepa
Všiml jsem si té chyby a odemkl pro opravu = k jednomu segmentu se nesmí připojit jen jeden segment = viz Smyčka. Řešení je rozdělit nový segment na dva ;). Entry pro č.p. jsou správně na sever. Editor L3- muže jen navrhnou opravu, kterou musí schválit L4+
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Last edited by Grepa on Tue Jan 19, 2021 10:17 am, edited 1 time in total.

Post by Grepa
Protože jsem se odemykáním do trochu zapletl, tak jsem chybu rovnou opravil a zamknul ;)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
@jkacer2-20 znovu opakuji omluvu k tvé osobě. Na první pohled jsem chybně předpokládal, že byla chyba na tvé straně a měl v úmyslu, aby si to po sobě opravil :) Teprve po odemčení a odeslání komentáře jsem pochopil, že problém je jinde. A pak už jsem to nechtěl komplikovat, protože těch problémů bylo víc jsem opravu dokončil a proto i zase zamknul. Pak napsal nová komentář. Prostě trochu zmatek ;)

Problém navigačních bodů není ve Wazeopedii zpracován úplně komplexně. Článek byl vložený po testování české cesty pro domovní čísla a těsně před plošnou aplikací. Asi proto je zde, pro přidání entry (navigačních bodů) popsána jen ideální situace. Nastává i varianty, že samotný landmark je ve správné pozici v mezích bočního (cca 2m) posunu, ale blíže než 8m. Entry by pak vlastně mělo být až za pozicí landmarku. V dnešní praxi se pak entry nepřidává. Podobně je i taková situace, kdy jsou poblíž dva segmenty s roztečí menší než cca 16m. Pak se zase buď entry nepřidává, nebo se ukáže, že je nutné nastavit entry s menší vzdálenosti než 8m, i pak vhodné nastavit entry co nejdál od segmentu. V řešeném případě je rozteč cca 15-16m a pokud nejsou v apk navigační problémy, je dnešní praxe entry nepřidávat.

Máme i skript "WME HN NavPoints CZ", který zjednodušuje kontrolu entry. Nové domovní čísla, byla přidávaná v automatizovaném ručním režimu a někde i převzala nějaké staré chybné entry. Proto se teď mapa pomocí tohoto skriptu postupně kontroluje a opravuje. Případně se opravuje podle požadavku PUR = hlášení od uživatelů a editorů L3-. PS: Tito editoři mají i za návrh opravy editační body ;)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by jkacer2-20
Děkuju, ještě jsem si ale všiml že tam nakreslil "krizecek" nový segment a na jedné straně ho nepřipojil
https://waze.com/cs/editor?env=row&lat= ... =399868149 (v "A").

A taky jsem navrhoval úpravu navigačních bodů dvou adres poblíž. A nevím proč je oba zamítl a pak nastavil hůř než jsem to měl já. Ale to patří asi jinam.
jkacer2-20
Posts: 20
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by jkacer2-20
Nerozumím tomu "odemčení pro opravu" když je to už opraveno, jak se na to teď dívám.
Co je smyčka vím, pravidla jsem si četl.

A proto i vím že když chci změnit místo (landmark) s vyšším zámkem, vytvoří se žádost o úpravu. A protože jsem si pravidla pro adresy četl taky, nastavil jsem navigační body těch míst podle nich -tedy aby byly alespoň 8m daleko. A krizecek tyto mé návrhy zamítl a nastavil navigační body sice skoro stejně co se toho navigování týká ale špatně z hlediska těch pravidel ohledně vzdálenosti od sjízdného segmentu. A není to poprvé co mi mé návrhy úprav míst někdo zamítl i když byly podle mě podle pravidel a následně je ten dotyčný nastavil stejně.
jkacer2-20
Posts: 20
Been thanked: 5 times
Send a message