Post Reply

Kas kaardil olevad rohealad on häirivad?

Post by
Hei!

Viimasel ajal tekkinud kaardile palju suuri rohelisi laike, mis peaksid olema enamasti metsad aga on ka muid looduslikke alasid kaardile joonistatud.

Mõned näited

http://www.version6.net/tmp/Screenshot_ ... -41-17.png

http://www.version6.net/tmp/Screenshot_ ... -40-41.png

http://www.version6.net/tmp/20120806-waze3.jpg

Minu isiklik arvamus on, et see on kasutu ja lausa häiriv müra kaardil. Eriti ilmekas on viimane kaardi pilt, kus on hoolikalt üritatud aerofotol paistvaid puid metsadeks kokku vedada. Selline kaart on kahtlemata abiks matkajatele mitte autojuhile.

Kindlasti on abiks jõgede ja järvede kaardile kandmine. Samuti pole mul mitte midagi selle vastu, kui näitkes mänguväljakud või pargid (millel on ka nimi) on kaardil ja aitavad orienteeruda.

Mida teised arvavad?

--
Cougar

POSTER_ID:216283

1

Send a message

Post by FoxTime
zCougar wrote:"Waze - a fun, community-based GPS traffic and navigation app."
Cougar
Ei tahaks väga nokkida, kuid vaatamata sellele et asi on toiminud juba aastaid, on see navigatsioon tänasel päeval ikka väga vaevaline. Tänava leiame kuidagi ehk isegi üles (otsinguga isegi mitte alati), aga maja nr või siis mingi rahvale tuntud nimi (nt tahan TÜ raamatukokku minna)? Seega ei täida Waze isegi enesele pandud ülesandeid. Kuigi jah, mingis mõttes ta on fun ja üldsuse poolt sisestatakse vahel ka liiklusalast infot.
Kui mõttekal määral lisada "sihtkohta jõudmist" lihtsustavaid objekte, siis on vähemalt täna see ok (tulevikus võib kõik muutuda).
Kindlasti ei ole mõtekas igat puud metsas eraldi märkida.
FoxTime
Posts: 11
Send a message

Post by hyyveldaja
raido357 wrote:Edit2: Pluss tee layer on metsast alati kõrgem, seega võib julmalt üle tee joonistada ühe suure landmarki.
Lisaks siia juurde ka selle, et jõe layer on metsast kõrgem ja tee layer on jõest kõrgem.

Mina pooldan metsade märgistamist, aga mõistlikes piirides.

Selline märgistamine on tõesti häiriv. Sinna sobiks pigem suur roheline "lärakas".
http://www.upload.ee/image/2577473/2012 ... -38-38.png
hyyveldaja
Posts: 28
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by Jakopriit
salatoimikud wrote:Jah, siin härrad teevad end terve eesti area managerideks aga et ka midagi uuendataks ja joonistataks - ei...
niisiis. see, kes tegi sellise avalduse, tagurdab nüüd reveransside ja kniksudega uksest välja võllapuu poole :evil:
Jakopriit
Posts: 79
Has thanked: 35 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by kopo25
Üks metsade genereeria olen ka mina. Sorry, kui see kedagi segab. Kuid mulle tundub, et antud hetkel siin on tegemist vist op süsteemide probleemiga, sest selliseid ruudukesi ja kastikesi ma küll ei näe, ma näen oma pihukast suht normaalseid roheala piirjooni. (Kasutan ise HTC Androidi 2.3). Ei oska kahjuks hetkel oma tõetruud pilti jagada, kuid äkki keegi teine suudab. Mis mulle väga meeldib, sest pihukast orienteerumiseks on see suureks abiks.

Kopo25
kopo25
Posts: 88
Send a message
---------------------------------------
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25

Post by kopo25
Lisaks, kui kannate metsa või mõnda muud landmarki kaardile, mis on täiesti tee vastas (+/- 10/15 meetrit), siis palun vedage landmark teeni välja, et too "snap"-iks tee külge, siis teki kaardile pisikesi vahesid tee ja metsa vahele, nagu eelpool pildil ka näha on.
Minu meelest ongi hea, kui "kõrgelt" vaadates jäävad koheselt sisse nn valged jooned, kui on tegemist mingi sihiga või erateega, siis saab juba ka kaardilt aru. Muidu võik teoreetiliselt kogu Eestile panna rohelise läraka peale, kuna Eesti on tunduvamalt rohelisem kui mõni teine riik ja teed tulevad nagunii selle rohelise läraka peale. Minu meelest, kui midagi teha, siis võiks seda tööd ka täpselt teha.
See miks Cougarile ja ehk veel mõnele teisel kasutajale mingeid mannetuid lärakaid näitab ei tähenda, et kaardile hakkaksime siis kandma mingeid suvalisi rombe ja ristkülikuid.

Kopo25
kopo25
Posts: 88
Send a message
---------------------------------------
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25

Post by kopo25
Vaata palun üle TTÜ ümbrus. Seal oled üksikud puud isegi ära märkinud (Bensujaamadeks). No see ei ole hea praktika.
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... rks=789027
Kriitika omaks võetud ja vead parandatud! Proovin veelgi tähelepanelikum olla.
kopo25
Posts: 88
Send a message
---------------------------------------
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25

Post by kopo25
See, et hetkel kõikide tarkvarad ei vea veel välja detailide rohkust, ei näeks mina küll põhjust, miks me peaksime ehitama nn poolkõva asja, et sõidame selle stuffiga vaid töölt koju ja tunneme huvi, kas poliisi on teepeal? Kui kogu meeskonnaga saaksime teha nn viimase peale asja. Hetkel nagunii ei toimi Wazeris veel paljud asjad - Aadresside järgi otsimine, soovitud kategooriaid ei saa lasta ekraanil kuvada, ei saa hoopealt lisada puuduvaid objekte (hotelle, beniinijaamu, restorane jne). Ummikuid genereeritakse liiga lihtsalt, korra vaid peatud pikemalt autoga. Kuid loodan, et see tarkvara läheb kiiremaks ja paremaks.
Mis suhtes on paremaks tingmärgiks juuksurisalong, lasteaed, kauplus kui puudesalu? Või järv mis asub kuskil metsade taga? Kui olen võõras kohas näiteks Poolas, siis orienteerumine käib siis peamiselt jõgede, järvede ja rohealade kaudu (metsad, heinamaad). Mitte ei vaata vaid tänava ja maantee kriipsude rägastikku. Vaid ikka otsid kinnitust, kas liigud õigel territooriumil.

Kopo25
kopo25
Posts: 88
Send a message
---------------------------------------
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25

Post by kopo25
Millal viimati navigeeristite lasteaeda ja mis moodi te navigeerite lasteaeda? Ma ei saa otsisõnaga "lasteaed" ühtegi vastust, samuti ei saa "benisiinijaam", ega "ATM". Ega ühegi muu "landmarkiga" ala.
Ma näen pihukast kõiki landmarke ainult hallide ruutudena, mida see sisaldab ei ole arusaadav, kui sinna ei ole just kirjutatud näiteks kindlasti kõigele vajalik ja otsitava "Minugaraaž punkt ee" objekti kirjeldus.
Üheks orientiiriks on kindlasti roheala, mille juurde midagi jääb.
Metsa kuju nagunii oma silmaga näha võimalik ei ole, isegi kui sa lähed keset metsa lagendiku keskele, sa näed ainult et seal pole puid aga kui metsas on mitu lagendikku, ei anna eriti kuju järgi ära arvata millises sina oled.
See, millisel lagendikul oled, seda näitab juba GPS.
kopo25
Posts: 88
Send a message
---------------------------------------
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25

Post by kopo25
Kas ma saaks kusagilt lugeda seda nn ÕIGET filosoofiat mida Waze kaart arendab?

Ma kuskilt ei ole veel leidnud, et selleks ideaalseks lahenduseks oleks vaid nn sirglõik töölt koju ja vaadata, kas ja kus sellel sirglõigul politsei on. Ummikuid selle kaardiga hetkel ei saa kahjus vaadata, sest see genereerub väga valesti.
Arvan, et see kaart hakkab alles kirjuks minema, sest ka kasutajaid hakkab juurde tulema ja kõik hakkavad sinna oma firmasid sisestama ja muid toredaid reklaamtekste - Näiteks keegi tark on pannud tänava nimeks "Kui Rebaseonu jõudis lõpuks Kilpkonnaonu juurde, oli Kilpkonnaonu juba meepoti tühjaks teinud,"
kopo25
Posts: 88
Send a message
---------------------------------------
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25

Post by kopo25
Waze peaks võtama omale arenduseks, et võimalik oleks nn sisse/välja lülitada soovitud gruppe ja kihte. Mõndades vabavaralistes navigeerimisprogrammides on võimalik kuvada kuni 4 kihti eri tingmärke. Näiteks:
1 kiht - Tänavad
2 kiht - Majad, hooned, parklad jne
3 kiht - Metsad
4 kiht - Järved ja jõed
Soovi korral saakski siis KÕIK tingmärgid välja lülitada ja vaadata vaid tänavate kriipse.
Selline arendus ei tohiks väga keeruline olla.
Samas veelgi lihtsam oleks võimalik erinevate värvidega ka mängida (Map color scheme's). Kui teha, et kõiksugu majad, metsad on ühesuguse värviga (päeval valged, öösel mustad)
kopo25
Posts: 88
Send a message
---------------------------------------
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25