Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by meelisxxx
Mina pooldan tee pealt nähtavat metsa või puude salu kandmist kaardile. Eeldusel, et sellest on orienteerumisel abi. Liigne infomüra ei tule muidugi kasuks.
Pigem pooldan :)

Olen ise ka paaris piirkonnas mõnes kohas väikse "katse" teinud. Kui jääb halvasti, siis saab kiiresti puhtaks teha.
meelisxxx
Area Manager
Area Manager
Posts: 282
Has thanked: 78 times
Been thanked: 63 times
Send a message

Post by meelisxxx
Üks palve metsa joonistajatele. Kui vähegi võimalik, siis võiks 20 väikese laigu asemel ehk suure rohelise ala teha, kui seda üldse vaja on? Autoga teel sõites ei näe niikuinii neid 5 m² lagedaid alasid, mis asuvad 1 km sügavusel metsas nt.
meelisxxx
Area Manager
Area Manager
Posts: 282
Has thanked: 78 times
Been thanked: 63 times
Send a message

Post by p33tert
Samad mõtted siitpoolt, kui see tee äärde märgitud mets v. põld hõlbustab kohast aru saamist (no vaatad kaardilt et tee ääres on põld või mets ja kohe peale seda tuleb sulle vajalik tee ja mahapööre sellele), siis võib see ju olla. Selliste üksikute salude märkimisel ei näe eriti mõtet.
p33tert
Posts: 390
Has thanked: 74 times
Been thanked: 139 times
Send a message

Post by p33tert
USA serveris läheb 'service road' kui selline üldse kaotamisele, väidetavalt liiga valesti mõistetud ja valesti pruugitud teetüüp.

https://world.waze.com/forum/viewtopic. ... 30#p382430
p33tert
Posts: 390
Has thanked: 74 times
Been thanked: 139 times
Send a message

Post by p33tert
omalt poolt siia üks kiire vahelehõige - metsade ja "rohealade" suhtes olen ikka veel samal, ehk siis suht neutraalsel seisukohal, no ei häiri mind eriti see teistvärvi laik maantee ääres eriti, aga mis viimasel ajal on negatiivselt silma jäänud, on igasugused nimedega landmarkid linnas. Editoris on Tallinnat suht jube sisselülitatud landmark-kihiga vaadata - kuskil on keegi vaevunud ära märkima iga viimase kui parkimisala, teisel pool on keegi usinalt üles joonistanud bussipeatusi (?), lisaks veel tuhat pluss üks (mõttetut?) asutust ja ettevõtet. Kõige hullem on see et osade landmarkide puhul töllerdab sellele pandud nimi kliendi kaardil ja otseselt HÄIRIB. Oli ju kunagi jutt et kes niiväga tahab, pruukigu foursquare'i igasuguste POI-de jaoks.
p33tert
Posts: 390
Has thanked: 74 times
Been thanked: 139 times
Send a message

Post by raido357
p33tert wrote:Samad mõtted siitpoolt, kui see tee äärde märgitud mets v. põld hõlbustab kohast aru saamist (no vaatad kaardilt et tee ääres on põld või mets ja kohe peale seda tuleb sulle vajalik tee ja mahapööre sellele), siis võib see ju olla. Selliste üksikute salude märkimisel ei näe eriti mõtet.
+1. Metsa mis asub täiesti kõrvalises kohas ei ole mõtet tõesti lisada. Teede lähedal aga küll, ise ka päris omajagu metsa lisanud mõnes kohas, kuna antud kohtades puhtalt tee kriipsu järgi sõites oli väga "lage" tunne. Kui kaardilt ikkagi näha,et mets tee ääres ja pärast seda tuleb lage koht või järv, siis hoopis lihtsam orienteeruda.

Üksikuid puid linnas ei ole samuti mõtet kaardile kanda.

Edit:

Lisaks, kui kannate metsa või mõnda muud landmarki kaardile, mis on täiesti tee vastas (+/- 10/15 meetrit), siis palun vedage landmark teeni välja, et too "snap"-iks tee külge, siis teki kaardile pisikesi vahesid tee ja metsa vahele, nagu eelpool pildil ka näha on.

Edit2: Pluss tee layer on metsast alati kõrgem, seega võib julmalt üle tee joonistada ühe suure landmarki.
raido357
Area Manager
Area Manager
Posts: 59
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by salatoimikud
Ennast ei häiri.

Ühel korralikul kaartil peaks minu arvates ka metsad olemas olema.
Ausaltöelda isegi neid väheke viimasel ajal joonistanud.
salatoimikud
Posts: 69
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by salatoimikud
Kui häirib, siis tuleks ehk leida mingi võimalus, kuidas telefoni ekraan mustvalgeks teha.

Ekraanil on sisuliselt 4-5 erinevat värvi antud rakenduses. Ning kui see juba hullupööra närvidele käib siis ma arvan, et tasuks arsti poole pöörduda.

Ja miks ei tohiks lasteaiad, asutused, ATM-d jne peal olla. Mis arvad, et vaid kodu -> pood -> töö -> lastead -> kodu liikuvad inimesed kasutavad seda?
Ei, ka turistid, võõras linnas olijad jne. Ja ma ütleks, et väga suureks plussiks, kui ATM-d, poed, jne olemas on.

Mujal maailmas lisatakse samuti kogu see stuff kaartile? Mis me peame nüüd plain kaarti vaid teedega tegema, kuna mõnele käivad muud looduslikud ja mittelooduslikud objektid närvidele?
salatoimikud
Posts: 69
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by salatoimikud
Jah, siin härrad teevad end terve eesti area managerideks aga et ka midagi uuendataks ja joonistataks - ei...

Ma vist juba mingi hea pool maakonda suht üksi joonistanud :?
Teine teema on, et sateliidi pildid on nii kehva resoga, et ega sealt suurt miskit ei joonista (mul siin põlvamaal suht suur ala sedasi), ning arvestades tänapäeva benahindasi, ega eriti ei lähe niisama neid läbi kh sõitma.
Muidugi kui keegi bena kinni maksab siis võiks vabalt nädalavahetustel väheke sõitmas käia.
salatoimikud
Posts: 69
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by salatoimikud
kriimsilm wrote: Ma pole service roadi osas mingit erikohtlemist tuvastanud, aga võiks kasutada:
Linnas: teed kus kaks autot korraga sõitma ei mahu (2 suunalised), munakiviteed, kruusateed, parklateed mille ääres parkimist ei toimu
Hajaasutusega aladel: vastavalt tee kvaliteedile (4x4 ja street vahel siis)
Täiendage, edasi...
Kruusakad lähevad street alla ju (juhul kui pole 3-da astme maantee).

Ise olen service road kasutanud kui tee jooksebki näiteks mõne asutuse tagant läbi et seal kaupa peale/maha laadida, kuskil vanade lautade vahel jne.
salatoimikud
Posts: 69
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times
Send a message