Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Výpadky GPS ve WAZE?

Post by MTB_Petik
Od středy mně šíleně blbne WAZE. Na normální silnici to ještě jde, ale střídá se pořád dokola ikona auta s modrým bodem. Ale jakmile se přijede do nějaké vesnice nebo města tak to pořád skáče někam jinam, z dálnice to skáče na komunikace křižující dálnici. Dnes se to najednou po cca 60 km zpravilo, ale při cestě zpět znova. Ve čtvrtek 400 km problémy. Jak kdyby byl problém s GPS signálem.
Přitom ale ostatní aplikace běhají naprosto bez problémů. A když jsem při problémech WAZE pustil souběžně AndroiTS GPS Test tak ten ukazoval přesnost 2-3 metry a 12-14 fixnutých satelitů.

Netuší někdo co s tím?
 
 
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

POSTER_ID:17400082

1

Send a message

Post by Bew1One
No on je problém v tom že "jiné aplikace" se co se týče polohy spokojí s "ledasčím". Waze VYŽADUJE přesnou polohu, takže pokud má zařízení problém s příjmem přesného GPS signálu, chování může být přesně takové jako popisuješ.
Bew1One
Posts: 2101
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
MY jsme komunita starající se o MAPU v České republice. O tom, jaké problémy trápi aktuální buildy aplikace víme zpravidla tolik co jiní běžní wazeři. Pokud jsou mezi námi betatesteři, ti jsou prozměnu vázáni oficiálně mlčenlivostí ohledně toho co se děje v rámci beta-programu.
Takže promiň - ale netuším jaké vyjádření tady na českém fóru čekáš ...
Bew1One
Posts: 2101
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Eagleji
12–14 sat ve volném prostranství je málo, bude špatná GPS. Ještě přes GPS Tool jde restart a-GPS to je poslední šance 
Eagleji
Area Manager
Area Manager
Posts: 196
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by Grepa
Nikdo s editorů neví co je přesně příčinou jiného chování Waze k lokalizaci GPS. Může to souviset s možností válcování nových cest. Ostatní mapy, které neumožňují uživatelské přidávání nové cesty přímo z aplikace, mají zjevně větší fixaci na již zadané cesty. Waze pravděpodobně musí mít tuto fixaci menší, aby mohl zaznamenat i novou cestu, nebo její změnu.
A právě tato vlastnost se projeví u ledabyle nastavených android mobilů. Je už jedno, zda za problém může špatná konstrukce, nebo špatný software. Mám osobní zkušenost se Sony. Půl roku nový mobil, aktualizovali novým androidem a Waze přestalo díky jinak nastavené komunikaci s GPS chipem, fungovat. Fix této snížené citlivosti (nebo co to bylo) trval přes dva roky. Celou tu dobu byly Google mapy a Mapy.cz OK, ale pro Waze mělo problém. Kde je chyba, když 99% mobilů s Waze běží dobře je otázka. Ty dva roka jsem nakonec řešil externím bluetooth GPS lokátorem. 
 
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by MTB_Petik
Já nikde nepsal "ve volném prostranství". Mně naopak 12-14 satelitů a 2-3 metry přesnost přijde na jízdu autem kde je dobrý výhled na oblohu jen přes přední okno velmi dobrý. Navíc jak píši, jiné aplikace nemají sebemenší problém.
Ale díky za tip s resetem A-GPS, to umí i AndroiTS GPS Test. Takže vyzkouším a uvidím.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by MTB_Petik
To chápu, ale že by se mapy.cz nebo sports-tracker spokojil s ledasčím? To by pak musel záznam skákat sem a tam a nebo leda že by to nějak jiné programy inteligentně filtrovaly.
Udělal jsem reset A-GPS a nic se nezměnilo. WAZE pořád skáče na jiné komunikace, pořád odbočte vpravo, odbočte vlevo, jeďte zpět, pořád to pípá. Souběžně puštěné mapy.cz jede značka krásně po silnici po své straně, občas maximálně po druhé. Žádné nepřesnosti. Tak opravdu nevím. Zkusím ještě přeinstalaci WAZE, případně reset mobilu do továrního nastavení.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by MTB_Petik
Nemyslím si že to je tímto. Protože jak píši, tak například sports-tracker jen zaznamenává trasu a na žádné cesty se "nelepí". A záznam je naprosto v pohodě. Mně to připadá, jak kdyby GPS najednou jednorázově skočila někam jinam a pak se vrátila a ostatní aplikace mimo Waze že to umí odfiltrovat takovéto jednorázové úlety. Akorát že se mně to v žádné aplikaci nedaří potvrdit, že to je právě toto.
Každopádně to začalo dělat před týdnem, mobil používám bez problémů cca 3 roky. Je možné že se něco pokazilo v HW, ale potřebuji to nějak potvrdit, abych nevyhazoval mobil kvůli něčemu, co by šlo vyřešit.

Edit: Naschvál zkusím ještě Google mapy
 
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by MTB_Petik
Dnes jízda 2x 10 km naprosto ok. Od poslední jízdy jsem udělal ještě jednou reset A-GPS nyní v programu GPS test a přímo přes google mapy zkalibroval kompas. A nebo to taky byla náhoda že to fungovalo. Nicméně počet fixnutých satelitů během jízdy 12-16 a přesnost 3-5 metrů. Takže v tom se nic nezměnilo. 

EDIT: Pánové, tak tedy nevím. Kouknul jsem na google store kvůli tomu jaká je poslední verze a co nevidím. V posledních komentářích je několik s naprosto stejným problémem.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waze&hl=cs&gl=US&showAllReviews=true

EDIT2: Dnes opět 2x 10 km a při obou cestách od začátku opět problémy. Ale jakmile jsem vyndal mobil z držáku a dal si ho na chvilku na plocho na stehno, tak najednou vše ok až do konce jízdy. Opravdu zajímavé chování.
 
EDIT3: Tak potvrzeno cca 10 jízdami. Musím po spuštění Waze a zadání cíle na chvilku položit mobil na plocho, přestane se ztrácet symbol autíčka a od té chvíle až do vypnutí Waze to běhá tak jak má. Třeba to někomu pomůže také.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by MTB_Petik
Bude nějaké oficiální vyjádření za Waze? Protože na Google Play Store těch stížností na problémy s GPS povážlivě přibývá. Tak bychom si zasloužili vědět čemu za to vděčíme. Děkuji.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message