Post by zinok2
Dnes som sa kôli Waze musel otáčať :(

Išiel som v Bratislave po nábreží, za mostom La Franconi, som chcel prejsť popri PKO, Kempinsky smer most SNP, Waze správne registrovalo zápchu na nábreží a poslalo ma cez Žižkovu ulicu. V minulosti som tadialto ráno tiež išiel a kus zápchy som pekne obišiel. Keď som skoro celú Žiškovu prešiel, prišiel som k dopravnej značke zákaz vjazdu okrem vozidiel stavby a k zátarase.

Hneď som chcel cez waze nahlásiť úzavierku, ale nešlo to. (nikdy predtým som uzavierku nehlásil) Moja otázka je: ako nahlásiť úzavierku?
Waze po kliknutí na úzavierka ponúkal možnosť: Kliknite na šípku, ale keď som klikol na šípku alebo hocikde inde, tak som uzávierku nenahlásil, nereagovalo to.


VĎaka za odpoveď, snáď som to pridal do správneho threadu.
zinok2
Posts: 11
Been thanked: 1 time

Post by zinok2
Ako je ti s pridavanim fotiek miest kam cestujem? Prvy den co to islo, som pridaval uplne vsetko a potom mi to uz nejde :( Napise mi "Nemozete upravit miesto, lebo ste boli oznaceni ostatnymi Wazermi, Ak sa domnievate ze neopravnene, kontaktujte waze.com/sk/support

Vedome som nepredpokladal, ze som neurobil nic zle, ale asi hej... Za co som bol vlastne oznaceny, a na ako dlho?
zinok2
Posts: 11
Been thanked: 1 time

Post by zinok2
aplikacia waze bohuzial prestala pracovat....


toto je hlaska, ktora sa mi.zobrazuje ked chcem spustit waze. mam ver 3.9.5. vyskusane vymazanie dat, vymazanie cache, odinstalovanie, znova nainstalovanie a asi 10 soft resetov.

poradte niekto co s tym.
zinok2
Posts: 11
Been thanked: 1 time

Post by zinok2
Stare verzie to nerobili nikdy,mam huawei g525, android 4.1.2 a kalendar som nikdy nepouzil. Waze nejde ani spustit=-O
zinok2
Posts: 11
Been thanked: 1 time

Post by zinok2
Poradite mi prosím, je možné downgradovať na verziu 3.9.4 na androide?

Mne tie nové aktualizácie neskutočne padajú, stále prepočítavajú a ťahajú snad 10x viac dát ako to bolo predtým.
zinok2
Posts: 11
Been thanked: 1 time

Post by zinok2
kde na internetu najdem ver. 3.9.4?

od poslednej aktualizácie to naviguje tak, že začiatok trasy mám kus pred sebou, keď tam prídem, prepočítava potom posunie trasu zase kus predomňa, a zas prepočítava...
zinok2
Posts: 11
Been thanked: 1 time

Post by Yombie
Ja sa k tomu vyjadrím trochu s oneskorením, nakoľko som nemal možnosť venovať sa tomu v priebehu týždňa..
balkontron wrote:nespevnená cesta zmenená na off road - tá cesta je normálne zjazdná bežnými automobilmi, len nie je asfaltová, čiže nespevnená.
Ospravedlňujem sa, chyba v tomto prípade vznikla čiastočne aj na mojej strane, kedy som vracal atribúty cesty z narrow street do pôvodného stavu pred zmenou (práve kvôli vysokej penalizácií a ostatným faktorom, ktoré už predo mnou spomenul ma5jkl), a to bez hlbšej kontroly okolia. Kedysi sme nemali k dispozícií atribút unpaved, takže z historického hľadiska boli všetky nespevnené cesty evidované ako offroad. A keďže na tomto mieste chýbali akékoľvek GPS stopy, považoval som automaticky predošlý typ segmentu offroad za správny a záplavu nových narrow streets som len jednoducho vrátil späť do pôvodného stavu. Na všetko ostatné tu už bolo v podstate odpovedané..

Ak by si mal akékoľvek ďalšie dotazy, neváhaj nás kontaktovať s čímkoľvek, radi pomôžeme alebo ťa nasmerujeme. Tešíme sa na spoluprácu, lokálna editorská znalosť je vždy vítaná ;-)
Yombie
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 334
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Post by Yombie
balkontron wrote:Vďaka za objasnenie Yombie, nabudúce ti napíšem PM ako mi tu poradili ;)

Ešte niečo:
1. Odporúčate dávať na "cestu na parkovisku" názov ulice alebo odškrtnúť žiadna ulica?

2. Čo urobiť s parkoviskami, ktoré podľa vašich pravidiel nespĺňaju podmienky parkoviska (teda sú to len obyčajné parkoviská pri bytovkách, obytných domoch)? Je lepšie to preriediť alebo ako sa zachovať?
napr. tu alebo tu
Ad. 1: Zásadne som proti pomenúvaniu ciest na parkovisku (PLR), pokiaľ na nich nemá byť umiestnené číslo domu. Zbytočne vzniká chaotická spleť cestičiek, ktorá v klientovi neprispieva ani k optickej prehľadnosti, ani k účelovosti. Toto pravidlo sme dokonca mali kedysi definované aj vo wiki (dnešná wazeopédia) - dnes odtiaľ ale akosi vypadol celý odstavec o PLR, takže hamilnes, toto je prosbička smerom k tebe o kontrolu a doplnenie. U našich západných susedov je možné toto pravidlo stále dohľadať, a to hneď v niekoľkých podkapitolách..
Jméno nepatří na nesjízdné segmenty (typicky chodník) a uličky na parkovišti atp.
Pro silnice na parkovištích odlehlých od cest použít typ Ulička na parkovišti. Tento segment obvykle nemá jméno ulice.
Uličky na parkovišti pojmenováváme pouze když pojmenovaný segment leží příliš daleko od příslušné budovy.
Tento segment ve většině případů nemá mít nastavenu ulici. Přesto je někdy vhodné zadat název ulice:
- Je v souladu s průběhem ulice podle ČÚZK.
- Název ulice nelze umístit na vhodnější sjízdný segment.
- Pokud nelze kvůli vzdálenosti umístit adresní bod dané ulice na vhodnější sjízdný segment.
Vo všeobecnosti by teda malo platiť, že názvy ulíc na PLR by sa mali zadávať iba vtedy, ak je to nevyhnutne nutné pre očíslovanie objektov alebo domov na danej ulici. Určite by sa našli aj nejaké ďalšie výnimky, ale v princípe segmenty typu PLR pomenúvať netreba.

Ad. 2: Čo sa týka parkovísk, vo wazeopédií máme veľmi peknú, presnú a vecnú definíciu:
Priveľa parkovísk v mape vedie ku zmätku. Kategóriou Parkovisko musí byť označené dostatočne výrazné a významné parkovacie miesto identifikovateľné pre vodičov v okolí, ako aj na orientáciu pre tých, čo nehľadajú parkovanie.

Parkovisko, ktoré nespĺňa tento princíp nemôže byť označené kategóriou Parkovisko.
Je to na každého osobnom zvážení. Som zastáncom toho, že v mape môžu byť zaznačené aj malé parkoviská, ak majú svoj význam a opodstatnenie. Ako už načrtol Pišta, ide v prvom rade o pridanú hodnotu, takže nejaké malé parkovisko s kapacitou povedzme 10 miest kdesi uprostred sídliska, kde sa dá parkovať prakticky leckde a ktorých je v okolí ďalšia stovka, pre nás logicky veľký prínos nemá. Skôr naopak, ako už bolo povedané v prvej vete, priveľa parkovísk v mape vedie ku zmätku. Takže zváž sám, čo zachovať a čo naopak niekde pridať. Na okraj ešte dodám, že v klientovi sa malé landmarky (aj parkoviská) s veľkosťou strany do cca 40 metrov aj tak nezobrazujú, takže aj toto môžeš použiť ako hodnotiace kritérium pri svojom rozhodovaní. Pri vyhľadávaní parkovísk by sa malo zobraziť lízatko s piktogramom "P" aj pri takýchto malých (tj. bežne neviditeľných) parkoviskách - preto ak majú aj malé parkoviská nejaký väščí význam, nemali by v mape určite chýbať. Prvoradý je proste prínos pre koncového používateľa.
Yombie
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 334
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Post by Zdenbu
Dobrý den,
občas přijdu na nějaké nesrovnalosti v mapě a rád bych je opravil. Mám ale level 1, a to mi nedovolí upravit nic. Ve anglickém fóru jsem se dočetl, že mám kontaktovat waze komunitu ve své zemi, abych dosáhl úrovně, která mě dovolí editaci mapy.
Prosím tedy o radu, jak postupovat.
Zdenbu
Zdenbu
Posts: 2
Has thanked: 1 time

Post by Zdenbu
Děkuju, už jsem na Slacku a už jsem i dostal nějaké rady :-)
Zdenbu
Posts: 2
Has thanked: 1 time