Rog frumos repararea situatiei din Complexul Rezidential Maramures Otopeni, unde rutarea catre stanga sau inapoi (iesirea din complex) nu se mai produce din parcarile stradale, din cauza faptului ca au fost modificate INCORECT pe harta toate segmentele, pe intoarcere interzisa. INTOARCEREA ESTE PERMISA, LEGAL, in tot complexul, prin marcarea tuturor drumurilor cu linie intrerupta, pentru ca din majoritatea locurilor de parcare trebuie sa se intoarca sau sa se iasa spre stanga (spre iesire)
https://waze.com/editor?env=row&lat=44. ... 3.16487210
Aceasta setare incorecta are ca rezultat rutarea gresita a soferilor din parcari doar spre dreapta/inainte circular prin tot complexul, 400-500m in plus
Majoritatea locurilor si zonelor de parcare sunt pe dreapta a axului, pe sensul de intrare in complex, iar acum acestea sunt indemnate de aplicatie sa faca turul complexului din cauza acestei setari incorecte care nu le mai ruteaza direct catre iesire. Nu se mai alege cel mai scurt drum, asa cum este firesc.
O masina parcata pe partea dreapta, nu va putea niciodata sa fie rutata catre stanga sau direct inapoi pe strada, atata timp cat in Waze exista intoarcerea interzisa!
Acest lucru ar fi corect, doar daca si in realitate intoarcerea ar fi interzisa. Dar nu exista in realitate o astfel de interdictie.
Pana la urma WAZE trebuie sa reflecte situatia REALA si reglementarile LEGALE pentru acele sectoare de drum, si sa nu inventam reguli noi. Nu in ultimul rand, acesta este un complex PRIVAT, cu drumuri private si reguli private. Am construit in editor toate detaliile in deplin acord cu dezvoltatorul si administratia complexului. Prin urmare, va rog ca in acest caz, sa reflectati situatia REALA asa cum a fost ea gandita.
Multumesc!
https://waze.com/editor?env=row&lat=44. ... 3.16487210
Aceasta setare incorecta are ca rezultat rutarea gresita a soferilor din parcari doar spre dreapta/inainte circular prin tot complexul, 400-500m in plus
Majoritatea locurilor si zonelor de parcare sunt pe dreapta a axului, pe sensul de intrare in complex, iar acum acestea sunt indemnate de aplicatie sa faca turul complexului din cauza acestei setari incorecte care nu le mai ruteaza direct catre iesire. Nu se mai alege cel mai scurt drum, asa cum este firesc.
O masina parcata pe partea dreapta, nu va putea niciodata sa fie rutata catre stanga sau direct inapoi pe strada, atata timp cat in Waze exista intoarcerea interzisa!
Acest lucru ar fi corect, doar daca si in realitate intoarcerea ar fi interzisa. Dar nu exista in realitate o astfel de interdictie.
Pana la urma WAZE trebuie sa reflecte situatia REALA si reglementarile LEGALE pentru acele sectoare de drum, si sa nu inventam reguli noi. Nu in ultimul rand, acesta este un complex PRIVAT, cu drumuri private si reguli private. Am construit in editor toate detaliile in deplin acord cu dezvoltatorul si administratia complexului. Prin urmare, va rog ca in acest caz, sa reflectati situatia REALA asa cum a fost ea gandita.
Multumesc!
Re: [FORMULAR] Cereri de editare / deblocare