בקשות לתיקונים במפה, פתיחת נעילה, בעיות בחיפוש יעד באפליקציה

Post Reply
Forum rules
ברוכים הבאים.
פורום זה מיועד לדיווח על בעיות וחוסרים במפת ווייז, לבקשות פתיחת נעילה, לדיווח על מסלולים שגויים או לא מובנים, וכן לדיווח על בעיות בחיפוש יעד באפליקציה.

בפתיחת נושא חדש נא להקפיד להכניס מייד בתחילת הנושא את שם היישוב בסוגריים מרובעים ולאחר מכן תאור קצר של הנושא.
דוגמה לבקשת עדכון/בעיה: [ירושלים] חוסר רחוב
דוגמה לבקשת הורדת נעילה (לאפשר עדכון עצמי): [חיפה] L3>L1 הורדת נעילה לצורך חיבור רחוב
בתוך גוף ההודעה נא להכניס קישור לעורך המפה למקטע/ים (או כל אלמנט אחר) שעליו אתם כותבים.
העתקת הקישור היא ע"י בחירת האלמנט עם העכבר ואז לחיצה על ALT+P (ALT שמאלי). ההדבקה של הקישור בהודעה היא בעזרת CTRL+V.
קישור כזה נקרא פרמלינק וניתן לקרוא הסבר מפורט איך לייצר אותו, כולל הפניה לסרטון.
בצרוף תמונה להודעה יש להביא את הסמן לשורה בה רוצים שהתמונה תופיע ואז ללחוץ על "הכנס בשורה" ליד שם הקובץ שהועלה.

נא לקרוא כאן הסברים חשובים נוספים על הפורום ועל הכתיבה בו.

[חיפה] הפרדת נתיבים מבלבלת

Post by eranl6
ההפרדה בין נתיבי הנסיעה ישר לנתיבי הפנייה שמאלה היא צרה מאוד ונמוכה מאוד, כך שהיא לא שונה בהרבה מקו הפרדה רגיל.

בגלל שבמפה זה מסומן כשני רחובות נפרדים, כשמתקרבים לצומת בנתיבי הישר, הנחיית הנתיבים מראה רק את נתיבי הישר והימינה, ומנחה לעמוד בנתיבים השמאליים, וזה מבלבל, כי נתיבי השמאלה ממש צמודים משמאל. 

לדעתי, זה צריך להיות מסומן כרחוב אחד.

Permalink: https://waze.com/editor?env=il&lat=32.8 ... 79,1660349

eranl6
Has thanked: 59 times
Been thanked: 8 times

POSTER_ID:17427478

1

Send a message

Post by eranl6
hen20001 wrote: Wed Oct 20, 2021 4:34 am מי שממשיך ישר או פונה ימינה אמור להיות על הנתיב הרגיל (ימין + ישר) ומקבל תצוגה של 3 נתיבים ישר מודגשים אם הוא ממשיך ישר, ונתיב ימינה אם הוא פונה ימינה ללא הדגשת הישרים, ללא איזכור שני הנתיבים שמאלה (שאינם רלוונטים עבורו):

תודה על ההסבר המפורט. הנקודה שלי היא בדיוק לגבי זה - כשאני עומד בנתיבי הישר, ונתיבי השמאלה צמודים משמאלי, הם כן רלוונטיים עבורי. מבחינתי, אני עומד בנתיב מרכזי, בעוד שההנחיה אומרת לי לעמוד בנתיב שמאלי.

מה היתרון בהפרדה הזאת, לעומת התיחסות לזה כרחוב אחד עם כל הנתיבים?

eranl6
Has thanked: 59 times
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by hen20001
 ההפרדה נובעת מכך שיש הפרדה (פס לבן) לקראת הצומת, ולכן צריך לתת הנחיה להיצמד שמאלה לאלה הפונים שמאלה.
לפני ההפרדה מוצגים 3 נתיבים ישר מודגשים למי שנוסע ישר, ואין הדגשה ישר למי שנצמד שמאלה:
Screenshot_1.png
(10.44 KiB) Downloaded 57 times
 מי שפונה שמאלה כבר לא רואה נתיבים פרט לחץ שמאלה רגיל.

מי שממשיך ישר או פונה ימינה אמור להיות על הנתיב הרגיל (ימין + ישר) ומקבל תצוגה של 3 נתיבים ישר מודגשים אם הוא ממשיך ישר, ונתיב ימינה אם הוא פונה ימינה ללא הדגשת הישרים, ללא איזכור שני הנתיבים שמאלה (שאינם רלוונטים עבורו):

Screenshot_2.png
(10.47 KiB) Downloaded 57 times
מי שמפספס או לא שם לב לאיזה נתיב להיכנס בצומת זה - אכן עלול להתבלבל.

hen20001
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Has thanked: 2087 times
Been thanked: 4841 times
Send a message

Post by hen20001
eranl6 wrote: Thu Oct 21, 2021 9:45 pm מה היתרון בהפרדה הזאת, לעומת התיחסות לזה כרחוב אחד עם כל הנתיבים?

אין ברירה בגלל שיש הפרדה בכביש שמחייבת את הנהג לסטות שמאלה לפני הפניה שמאלה, כי אם הנהג יתקרב לצומת ויקבל הנחיה שמאלה, יעבור על החוק אם יחלוף על הפס הלבן.
eranl6 wrote: Thu Oct 21, 2021 9:45 pm
hen20001 wrote: Wed Oct 20, 2021 4:34 am מי שממשיך ישר או פונה ימינה אמור להיות על הנתיב הרגיל (ימין + ישר) ומקבל תצוגה של 3 נתיבים ישר מודגשים אם הוא ממשיך ישר, ונתיב ימינה אם הוא פונה ימינה ללא הדגשת הישרים, ללא איזכור שני הנתיבים שמאלה (שאינם רלוונטים עבורו):

תודה על ההסבר המפורט. הנקודה שלי היא בדיוק לגבי זה - כשאני עומד בנתיבי הישר, ונתיבי השמאלה צמודים משמאלי, הם כן רלוונטיים עבורי. מבחינתי, אני עומד בנתיב מרכזי, בעוד שההנחיה אומרת לי לעמוד בנתיב שמאלי.

אתה צודק ואני מקבל טענתך ועל כן ביטלתי את אילוץ הנתיבים ישר שצמודים לצומת: https://waze.com/en-US/editor?env=il&la ... omLevel=19
כלומר מי שיסע ישר - לא יקבל הנחיה (חיצים) כלל.

Screenshot_3.png
(11.63 KiB) Downloaded 28 times

hen20001
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Has thanked: 2087 times
Been thanked: 4841 times
Send a message