Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze
Post by zsezo
zsezo wrote:
kkovhu wrote:Ha meg tudtok hívni abba a groupba, vagy el tudjátok intézni a meghívást, akkor nyilván nem kérdezek nemzetközi fórumon :)

De mondom, nem olyan fontos ez az egész, csak ha már léteznek ezek a groupok, akkor próbálok rájönni a dolgok működésére, de eddig még nem sikerült :D
Esetleg ezt nézted már?

viewtopic.php?t=70099

Mert ez magyar és pont jó!
Valamint az legelső poszt tartalmazza a csemegéket is!
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
karolymm wrote:
Szikra wrote:
karolymm wrote:Majdnem minden hibát javítottam, házszámokat fölhelyeztem.
Pár kérdésem van:
1. ha egymás után több azonos házszám van, nálunk így van (16, 16/B, 16) azt nem engedi. Mi a szokás
Nem lehet!
Akkor ezekkel mi legyen, mi a szokás ilyenkor?
Szikra wrote:
karolymm wrote:2. tudok C/10 típusú házszámot fölvinni?
Nem lehet!
kár.
Szikra wrote:
karolymm wrote:3. Szeretném szerkeszteni a Szigetszentmiklós dunaharaszti utcát, de 3. szint kell hozzá. Van rajta egy hibás kereszteződés, de nem engedi bekötni a javított utat.
permalink? Törekedj az egyszerűségre, itt például teljesen felesleges, nem kell felvinni ez a szakaszt!
A másik, hogy nem kell minden kereszteződésbe beállítani a visszafordítást, baromság! Csak olyan helyen érdemes, ahol tényleg meg is tudsz fordulni gyorsan, kényelmesen!
Bocs, azt hittem, ebben a KRESZ a mérvadó, aszerint jelölünk :( - Amúgy én kényelmesen megfordulok bárhol, ahol szabad, még a tranzittal is, de ez már nyilván vezetési szokás kérdése :)
Szikra wrote:
karolymm wrote:4. az 51101-es úton több helyen olyan sebességkorlátozás van, amely már nincs. ezeket sem tudom beírni. Körforgalom előtt pl a 101587408. szegmensen.
permalink a megfelelő csatornába és feloldjuk!
Megírtam oda, köszönöm :)
A KRESZ mindenképp mérvadó, de!

Te bárhol meg tudsz fordulni, de a közlekedők nagyobb része ugye nem. Inkább fordítsa meg őket egy sarokkal arrébb, ahelyett hogy egy ilyen manőverbe kezdjenek. Aki profin vezet mint te, az megoldja úgyis!
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
Szili17 wrote:
karolymm wrote:
zsezo wrote:...
A KRESZ mindenképp mérvadó, de!

Te bárhol meg tudsz fordulni, de a közlekedők nagyobb része ugye nem. Inkább fordítsa meg őket egy sarokkal arrébb, ahelyett hogy egy ilyen manőverbe kezdjenek. Aki profin vezet mint te, az megoldja úgyis!
Ok, a jövőben eszerint fogok eljárni :)
Az a lényeg, hogy általában nem esik jól neked (nem neked, az átlagember fejével gondolkodva) a U-turn, legtöbbször akkor él ezzel a lehetőséggel a Waze routing (hogy meg kell fordítani), ha otthonról indulsz és épp rossz felé áll az autó, vagy letérsz a tervezett útról. Egyikre se készüljünk ennyire, nem ez a realitás.
Alapesetben, ha azt gondolnád hogy "hmm ide kéne egy" akkor sok esetben a valóságban nem kéne, mert olyan helyzeteket szül ahol nem túl jó.
Már írtam erről hosszabban: egy postot meg még egy postot.

Jó példák:
- Vidéken hosszú utca a végén átcsap földútnak és akkor mehetsz 5km-t offroad.
- Hosszabb (kereszteződés nélkül) kétirányú út, ami egyszer csak (átcsap szemből egyirányúba), innen akkor nem tudna kihozni a Waze.
- Nyilvánvaló nyeresége van, mert mindenféle tiltott kanyarodás miatt kilométereket kerülnél vagy araszolnál a dugóban, így meg van egy csalás benne. (Ezzel kell a legóvatosabban bánni.)
- Úttípus vált, pl magánút/célforgalom és oda tényleg nem mehetsz be, mert kapu van vagy ilyesmi, de előtte meg lakó-pihenő övezet. Itt kivétel, ha a kérdéses útra alapból csak akkor mész be ha bemehetsz a kapun is szóval arra ne gondoljunk itt, hogy "de mi van ha valaki partizánkodva bejön itt, pedig senki se kérte?".
Szóval elég extrém esetek, amikor kell.

Minden mást meg tudsz oldani úgy, hogy "ahha itt 3 sarkon kerüljek körbe, akkor én itt megfordulok" vagy eleve tudod melyik irányba mennél és akkor majd újratervez.
Lehet... De bőven túl vagyok azon hogy ne tudjam merre kell elindulni... Főleg nem a hosszú vidéki földúton.
Nem keveredtem meg olyan helyzetbe hogy ez megtörténjen. Szóval igaz is meg nem is. Tekintetbe véve hogy itt nem ez a helyzet forog fenn, ezért itt a válaszod általánosítás. Városban nem vagyok híve az U-turn dolgoknak, mert az átlagos gépjármű vezetőknek ez kihívást jelent. Nem is kicsit! Elég sokat hajtottam ahhoz, hogy rengeteg ilyen példát lássak. Különösen a hétvégéken.... Itt az úrvezetők nagy része még a 70-es szakaszokon is 60-nál lassabban haladnak, nemhogy megfordulni... Alkalmasint rossz fordulókörös autóval Y megfordulást előadást tartva. Igen, az hogy szükséges bizonyos helyzetekben az ok, de nem olyan helyen ahol ez váratlan és veszélyes manőverre kényszerítse a nem annyira tapasztalt vezetőket.

Persze lehetne írni hogy hosszú hegyvidéki egysávos úton miért nem fordít meg a navi. Balra hegy, jobbra szakadék, de az út a visszafordulas lehetőségéig lehet 5 kilométer.

Vagy hosszú vidéki földúton... Mindkét oldalon szántófölddel... Sárral... Ki fordulna ott meg? Én nem...

Szóval mindkét dologról lehetne hosszasan "jó" példákat írni, de a jó térképszerkesztő mindig gondol arra is, hogy mi van akkor ha egy lamer megy arra...
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
VPLaci wrote:
vequalsdividedt wrote:
DezsiZ969 wrote:Sziasztok!

Mi lehet az oka annak, hogy a vezetési statisztikám nem változik már napok óta a megtett néhány száz kilométer és jelentések ellenére?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Zoli
Szia
A pontszervert fabrikálják. Ha kész lesznek szépen lassan mindent visszaírnak.
Sziasztok!
Csak a tények rögzítése végett, 10 és 16 közti mozgásaim (egészen pontosan 11 csütörtök és 12 péntek), mégis csak elvesztek.
Üdv, Laci
Nem szokott... Idővel megjönnek az is! Easy! Nekem 5-6 éve volt hogy 40e pont is hiányzott...



Sent from my iPhone using Tapatalk
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
DezsiZ969 wrote:Sziasztok!

A beküldött naplófájl tartalmazza a megevett (hazai és külföldi) kilométereket akkor is ha csak gps navigáció működött a mobilon netes kapcsolat nélkül?
Ausztriában sikerült "megetetni" az autóval (a gyerekeknek nagyon tetszett, tiszta Pac-Man) egy keveset, de nem jelenik meg a vezetési statisztikában az elküldött naplófájl ellenére.

Köszönöm a válaszokat!

Üdv: Zoli
El kell hogy keserítselek :(
Nem.
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
VPLaci wrote:Sziasztok! Ha beütöm(-öd) a waze-be: " pillangó gyermek..." 3 találatot hoz Balatonszemesen. A kisfaludy és Nagy imra gyakorlatilag ugyan az a sarok, DE van egy találat a szántásban az M7-től délre. A WME-n viszont nem látom, hogy lenne ott valami. Valami, amit el kellene távolítani, hogy ezt a hülyeséget ne adja fel. (Vagy néha kivonulnak a srácok sátorozni?) Üdv, Laci
Nem nagyon jött össze a reprodukalas...
Vagy egyszerűen régen volt már! :)
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
trivia211 wrote:
VPLaci wrote:Sziasztok! Ha beütöm(-öd) a waze-be: " pillangó gyermek..." 3 találatot hoz Balatonszemesen. A kisfaludy és Nagy imra gyakorlatilag ugyan az a sarok, DE van egy találat a szántásban az M7-től délre. A WME-n viszont nem látom, hogy lenne ott valami. Valami, amit el kellene távolítani, hogy ezt a hülyeséget ne adja fel. (Vagy néha kivonulnak a srácok sátorozni?) Üdv, Laci
Ugye ez a Google hely zavar be? Le kéne szedetni a Google-ről. Én jelentettem soha nem is létező ismétlődésként, kérdés, hogy kezdenek-e vele valamit. Waze-ben azóta valaki összekapcsolta mindkét Google hellyel, így a fő találati listában nincs már benne a rossz cím.
Te egy zseni vagy!!!! :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
Sombuku wrote:Heló!

Tud vki segíteni, hogy a cégemet hogyan tudom megjeleníteni a térképen?
Reklámként? Mint a Michelin?


Sent from my iPhone using Tapatalk
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
VPLaci wrote:Sziasztok!

Ha a baseClass Automation Kft.-re keresek az app-ban hozza a Google találatot, amely ugyan jól tartalmazza a cég címét, de abszolút rosszhelyen (Diósd helyettBp XI., Csurgói út), a másik találatot nem rég én rögzítettem egy UR alapján. Hogyan lehetne a fals találattól megszabadulni?

Üdv, Laci
jobb gomb a térképen... Térképhibaként jelentese... Mármint a Google maps oldalon :)


iTapatalk Pro rulez!
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
TomKranich wrote:Sziasztok!

A problémám az, hogy megyek vidékre hétvégén és gondoltam megnézem a tervezett utat, hogy merre kell menni. De valamiert az istenért nem akart tervezni oda. se a munkahelyemrol se Budapest mas pontjáról. Föld utak kikapcslva, de egyébként sem föld úton van a célpont. Egyik wazer társunkat megkértem nézze meg, hogy neki sikerül e navigálni oda vagy sem. De neki sikerült.
Próbáltam 2 waze verzioval es 2 külön készülékről. De egyikről sem működik. Elég fura hiba.
Azt irja ki :"Ajajj. Útvonaltervezési hiba!"
google mapson megnéztem milyen utcák vannak a környéken, de többet ki próbálva ugyan ez a helyzet!

mi a fene lehet a gond?
ui. Probaltam ujra telepiteni a programot, le torolni az apk adatokat de semmi.

köszi elore is!
Bocsánat, hogy akadejoskodok, de hová?
Nekem ma több helyre is tervezett vidékre.


iTapatalk Pro rulez!
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing