Valamint az legelső poszt tartalmazza a csemegéket is!zsezo wrote:Esetleg ezt nézted már?kkovhu wrote:Ha meg tudtok hívni abba a groupba, vagy el tudjátok intézni a meghívást, akkor nyilván nem kérdezek nemzetközi fórumon
De mondom, nem olyan fontos ez az egész, csak ha már léteznek ezek a groupok, akkor próbálok rájönni a dolgok működésére, de eddig még nem sikerült
viewtopic.php?t=70099
Mert ez magyar és pont jó!
Outsmarting ourselves, together.
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
A KRESZ mindenképp mérvadó, de!karolymm wrote:Akkor ezekkel mi legyen, mi a szokás ilyenkor?Szikra wrote:Nem lehet!karolymm wrote:Majdnem minden hibát javítottam, házszámokat fölhelyeztem.
Pár kérdésem van:
1. ha egymás után több azonos házszám van, nálunk így van (16, 16/B, 16) azt nem engedi. Mi a szokáskár.Szikra wrote:Nem lehet!karolymm wrote:2. tudok C/10 típusú házszámot fölvinni?Bocs, azt hittem, ebben a KRESZ a mérvadó, aszerint jelölünk - Amúgy én kényelmesen megfordulok bárhol, ahol szabad, még a tranzittal is, de ez már nyilván vezetési szokás kérdéseSzikra wrote:permalink? Törekedj az egyszerűségre, itt például teljesen felesleges, nem kell felvinni ez a szakaszt!karolymm wrote:3. Szeretném szerkeszteni a Szigetszentmiklós dunaharaszti utcát, de 3. szint kell hozzá. Van rajta egy hibás kereszteződés, de nem engedi bekötni a javított utat.
A másik, hogy nem kell minden kereszteződésbe beállítani a visszafordítást, baromság! Csak olyan helyen érdemes, ahol tényleg meg is tudsz fordulni gyorsan, kényelmesen!Megírtam oda, köszönömSzikra wrote:permalink a megfelelő csatornába és feloldjuk!karolymm wrote:4. az 51101-es úton több helyen olyan sebességkorlátozás van, amely már nincs. ezeket sem tudom beírni. Körforgalom előtt pl a 101587408. szegmensen.
Te bárhol meg tudsz fordulni, de a közlekedők nagyobb része ugye nem. Inkább fordítsa meg őket egy sarokkal arrébb, ahelyett hogy egy ilyen manőverbe kezdjenek. Aki profin vezet mint te, az megoldja úgyis!
Outsmarting ourselves, together.
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Lehet... De bőven túl vagyok azon hogy ne tudjam merre kell elindulni... Főleg nem a hosszú vidéki földúton.Szili17 wrote:Az a lényeg, hogy általában nem esik jól neked (nem neked, az átlagember fejével gondolkodva) a U-turn, legtöbbször akkor él ezzel a lehetőséggel a Waze routing (hogy meg kell fordítani), ha otthonról indulsz és épp rossz felé áll az autó, vagy letérsz a tervezett útról. Egyikre se készüljünk ennyire, nem ez a realitás.karolymm wrote:Ok, a jövőben eszerint fogok eljárnizsezo wrote:...
A KRESZ mindenképp mérvadó, de!
Te bárhol meg tudsz fordulni, de a közlekedők nagyobb része ugye nem. Inkább fordítsa meg őket egy sarokkal arrébb, ahelyett hogy egy ilyen manőverbe kezdjenek. Aki profin vezet mint te, az megoldja úgyis!
Alapesetben, ha azt gondolnád hogy "hmm ide kéne egy" akkor sok esetben a valóságban nem kéne, mert olyan helyzeteket szül ahol nem túl jó.
Már írtam erről hosszabban: egy postot meg még egy postot.
Jó példák:
- Vidéken hosszú utca a végén átcsap földútnak és akkor mehetsz 5km-t offroad.
- Hosszabb (kereszteződés nélkül) kétirányú út, ami egyszer csak (átcsap szemből egyirányúba), innen akkor nem tudna kihozni a Waze.
- Nyilvánvaló nyeresége van, mert mindenféle tiltott kanyarodás miatt kilométereket kerülnél vagy araszolnál a dugóban, így meg van egy csalás benne. (Ezzel kell a legóvatosabban bánni.)
- Úttípus vált, pl magánút/célforgalom és oda tényleg nem mehetsz be, mert kapu van vagy ilyesmi, de előtte meg lakó-pihenő övezet. Itt kivétel, ha a kérdéses útra alapból csak akkor mész be ha bemehetsz a kapun is szóval arra ne gondoljunk itt, hogy "de mi van ha valaki partizánkodva bejön itt, pedig senki se kérte?".
Szóval elég extrém esetek, amikor kell.
Minden mást meg tudsz oldani úgy, hogy "ahha itt 3 sarkon kerüljek körbe, akkor én itt megfordulok" vagy eleve tudod melyik irányba mennél és akkor majd újratervez.
Nem keveredtem meg olyan helyzetbe hogy ez megtörténjen. Szóval igaz is meg nem is. Tekintetbe véve hogy itt nem ez a helyzet forog fenn, ezért itt a válaszod általánosítás. Városban nem vagyok híve az U-turn dolgoknak, mert az átlagos gépjármű vezetőknek ez kihívást jelent. Nem is kicsit! Elég sokat hajtottam ahhoz, hogy rengeteg ilyen példát lássak. Különösen a hétvégéken.... Itt az úrvezetők nagy része még a 70-es szakaszokon is 60-nál lassabban haladnak, nemhogy megfordulni... Alkalmasint rossz fordulókörös autóval Y megfordulást előadást tartva. Igen, az hogy szükséges bizonyos helyzetekben az ok, de nem olyan helyen ahol ez váratlan és veszélyes manőverre kényszerítse a nem annyira tapasztalt vezetőket.
Persze lehetne írni hogy hosszú hegyvidéki egysávos úton miért nem fordít meg a navi. Balra hegy, jobbra szakadék, de az út a visszafordulas lehetőségéig lehet 5 kilométer.
Vagy hosszú vidéki földúton... Mindkét oldalon szántófölddel... Sárral... Ki fordulna ott meg? Én nem...
Szóval mindkét dologról lehetne hosszasan "jó" példákat írni, de a jó térképszerkesztő mindig gondol arra is, hogy mi van akkor ha egy lamer megy arra...
Outsmarting ourselves, together.
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Nem szokott... Idővel megjönnek az is! Easy! Nekem 5-6 éve volt hogy 40e pont is hiányzott...VPLaci wrote:Sziasztok!vequalsdividedt wrote:SziaDezsiZ969 wrote:Sziasztok!
Mi lehet az oka annak, hogy a vezetési statisztikám nem változik már napok óta a megtett néhány száz kilométer és jelentések ellenére?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Zoli
A pontszervert fabrikálják. Ha kész lesznek szépen lassan mindent visszaírnak.
Csak a tények rögzítése végett, 10 és 16 közti mozgásaim (egészen pontosan 11 csütörtök és 12 péntek), mégis csak elvesztek.
Üdv, Laci
Sent from my iPhone using Tapatalk
Outsmarting ourselves, together.
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
El kell hogy keserítselekDezsiZ969 wrote:Sziasztok!
A beküldött naplófájl tartalmazza a megevett (hazai és külföldi) kilométereket akkor is ha csak gps navigáció működött a mobilon netes kapcsolat nélkül?
Ausztriában sikerült "megetetni" az autóval (a gyerekeknek nagyon tetszett, tiszta Pac-Man) egy keveset, de nem jelenik meg a vezetési statisztikában az elküldött naplófájl ellenére.
Köszönöm a válaszokat!
Üdv: Zoli
Nem.
Outsmarting ourselves, together.
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Nem nagyon jött össze a reprodukalas...VPLaci wrote:Sziasztok! Ha beütöm(-öd) a waze-be: " pillangó gyermek..." 3 találatot hoz Balatonszemesen. A kisfaludy és Nagy imra gyakorlatilag ugyan az a sarok, DE van egy találat a szántásban az M7-től délre. A WME-n viszont nem látom, hogy lenne ott valami. Valami, amit el kellene távolítani, hogy ezt a hülyeséget ne adja fel. (Vagy néha kivonulnak a srácok sátorozni?) Üdv, Laci
Vagy egyszerűen régen volt már!
Outsmarting ourselves, together.
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Te egy zseni vagy!!!!trivia211 wrote:Ugye ez a Google hely zavar be? Le kéne szedetni a Google-ről. Én jelentettem soha nem is létező ismétlődésként, kérdés, hogy kezdenek-e vele valamit. Waze-ben azóta valaki összekapcsolta mindkét Google hellyel, így a fő találati listában nincs már benne a rossz cím.VPLaci wrote:Sziasztok! Ha beütöm(-öd) a waze-be: " pillangó gyermek..." 3 találatot hoz Balatonszemesen. A kisfaludy és Nagy imra gyakorlatilag ugyan az a sarok, DE van egy találat a szántásban az M7-től délre. A WME-n viszont nem látom, hogy lenne ott valami. Valami, amit el kellene távolítani, hogy ezt a hülyeséget ne adja fel. (Vagy néha kivonulnak a srácok sátorozni?) Üdv, Laci
Sent from my iPhone using Tapatalk
Outsmarting ourselves, together.
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Reklámként? Mint a Michelin?Sombuku wrote:Heló!
Tud vki segíteni, hogy a cégemet hogyan tudom megjeleníteni a térképen?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Outsmarting ourselves, together.
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
jobb gomb a térképen... Térképhibaként jelentese... Mármint a Google maps oldalonVPLaci wrote:Sziasztok!
Ha a baseClass Automation Kft.-re keresek az app-ban hozza a Google találatot, amely ugyan jól tartalmazza a cég címét, de abszolút rosszhelyen (Diósd helyettBp XI., Csurgói út), a másik találatot nem rég én rögzítettem egy UR alapján. Hogyan lehetne a fals találattól megszabadulni?
Üdv, Laci
iTapatalk Pro rulez!
Outsmarting ourselves, together.
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Bocsánat, hogy akadejoskodok, de hová?TomKranich wrote:Sziasztok!
A problémám az, hogy megyek vidékre hétvégén és gondoltam megnézem a tervezett utat, hogy merre kell menni. De valamiert az istenért nem akart tervezni oda. se a munkahelyemrol se Budapest mas pontjáról. Föld utak kikapcslva, de egyébként sem föld úton van a célpont. Egyik wazer társunkat megkértem nézze meg, hogy neki sikerül e navigálni oda vagy sem. De neki sikerült.
Próbáltam 2 waze verzioval es 2 külön készülékről. De egyikről sem működik. Elég fura hiba.
Azt irja ki :"Ajajj. Útvonaltervezési hiba!"
google mapson megnéztem milyen utcák vannak a környéken, de többet ki próbálva ugyan ez a helyzet!
mi a fene lehet a gond?
ui. Probaltam ujra telepiteni a programot, le torolni az apk adatokat de semmi.
köszi elore is!
Nekem ma több helyre is tervezett vidékre.
iTapatalk Pro rulez!
Outsmarting ourselves, together.
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing
Re: Kérdések-válaszok