Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Sdílení trasy

Post by Lada-VIR
Chtěl bych se zeptat zda někdo tuší jak funguje sdílení trasy - teda zaslání informací  o tom. 

Naplánuji si trasu a dám sdílet trasu v okénku Pro: zadám jméno komu chci . 
A teď můj problém občas se stává že info druhé straně nedorazí například tento týden ani jednou s 10 pokusů. 

A když dřív dorazil tak protistraně přišlo info jako by SMS z jiného než mého čísla. 

Můj dotaz je zda li jde někde nastavit aby odcházelo info jako SMS z mého telefonu, tím bych vyřešil že asi je problém na SMS bráně waze že ne vždy info odejde.

Ale tak aby to bylo na trvalo a nemusel jsem vždy klikat na více možností > pak najít aplikaci na SMS > pak vybrat komu > a pak odeslat SMS. 

je to zdlouhavé a kdyby alespoň pak byla v sezamu 4 posledních jako rychlá volba. Bohužel tam zůstavají jí jen ty přes waze  
https://i.ibb.co/Wg81Y2g/Screenshot-20211110-151556-Waze.jpg
 
 
Lada-VIR
Posts: 3

POSTER_ID:18025341

1

Send a message

Post by Bew1One
Ahoj - a možnost "více možností" jsi zkusil? Tam jde vybrat i poslání SMS zprávy kontaktu.
Bew1One
Posts: 2101
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
No, já když ho použiju, tak mám tu volbu "SMS" v posledních použitých. Což už mi jako proklikávání nepřijde. Zároveň ta SMS je jediná bezpečně funkční-na třetí straně nezávislá-cesta jak trasu sdílet.
Bew1One
Posts: 2101
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Lada-VIR
Ano to to jsem psal že jde, ale že je to proklikávání 
 Ale tak aby to bylo na trvalo a nemusel jsem vždy klikat na více možností > pak najít aplikaci na SMS > pak vybrat komu > a pak odeslat SMS. 
je to zdlouhavé a kdyby alespoň pak byla v sezamu 4 posledních jako rychlá volba. Bohužel tam zůstavají jí jen ty přes waze 
Prostě že to nezůstane v listu posledních 4 lidí  a tak že při každé jízdě to musím proklikávat 5 podmenu na místo jednoho kliku
Lada-VIR
Posts: 3
Send a message

Post by Lada-VIR
Mě po odeslání přes SMS se tam právě neobjeví. Tak že další trasu co chci poslat tak musím znova přes:
Klikat na více možností > pak najít aplikaci na SMS > pak vybrat komu > a pak odeslat SMS  

Bohužel v tom panelu 4 posledních lidi se nic nezmění. Kdežto když vyberu sdílení přes ten řádek pro koho tak se poradí posune a ten se zařadí úplně vlevo. Jenže je problém že dost často mu správa nedorazí, proto chci správy posílat přes SMS případně třeba WhatsApp. 
To mám totiž možnost se kouknout do odeslaných správ zda odešlo  a i je vidět  zda protistrana obdržela/četla

 
Lada-VIR
Posts: 3
Send a message

Post by ma5jkl
nie je to asi riesenie tvojho problemu ale ja to vzdy zdielam trasu tak ze idem cez viac moznosti a potom uz prislusna appka 3 strany. tym ze nemam FB tak nemam ziadnych ludi v tej rychlej volbe ako je na tvojom obrazku prekryte. Avsak to zdielanie cez FB priatelov je take kostrbate a funguje cez Waze server kde tato ficura vobec nie je doladena odkedy kvoli gdpr museli vsetko porusit a iba narychlo vratili priatelov iba pre FB pozitivnych a nikdy sa uz k tomu nevratili aby to dotiahli a pofixovali bugy. Darmo tu budeme hladat dovod preco to niekedy ide a niekedy nie. Mozem ti poradit iba to ze sa vyhni ficure priatelia (aj to zdielanie cez rychlu volbu je na to naviazane) vo Waze lebo je to narychlo spraveny nedokonceny kus kodu.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»