Make your voice heard! Take the Annual Editors Community Survey now! Dismiss

Post Reply

Strmilov, Jindřichův Hradec Požadavek na odemknutí

Post by stewie8855
Ahoj editoři,

Rád bych upravil následující segment.
Vaši pomoc bych velmi ocenil.

Trvalý odkaz: https://waze.com/cs/editor?env=row&lat= ... =323736134
Důvod: Název ulice je Obcizna, ulice začíná na křižovatce ulic Dlouhá a Pivovarská a pokračuje dále nahoru. Stejná chyba je i v mapách Google, přestože v jejich street view je na křižovatce ulice označena.


Díky předem
 
stewie8855
Posts: 14
Been thanked: 1 time

Post by Bew1One
Ahoj,
na základě čeho soudíš že ten segment na který odkazuje permalink je pojmenován špatně?
Bew1One
Posts: 1399
Answers: 2
Has thanked: 115 times
Been thanked: 227 times

Post by Bew1One
Ahoj,

přesně takovou odpověď jsem čekal .. to že někde bydlíš není záruka ničeho. Stejně tak není záruka ničeho ani to jestli je ulice označena cedulí na místě nebo "nějak" pojmenována u googlu, seznamu, bingu nebo v dalších XY mapách.

Garantem co se týče průběhu uliční sítě v ČR je JEN a POUZE ČUZK, stejně tak jako je garantem co se týče adresních míst.

Podle všeho máte v obci částečně špatně pojmenovanou ulici. Proč?
Protože její správný průběh je tento:
https://vdp.cuzk.cz/marushka/?ThemeID=1 ... 9408668239

Ano, je (byla) tam chyba - ale ne na tom segmentu který jsi odkazoval, ten se správně jmenuje "Dlouhá". To že pojmenování segmentu je správně napovídá i adresa např. tohoto domu - https://waze.com/cs/editor?env=row&lat= ... 6.19910379

Zjevně jsi jinak při studování Wazeopedie přeskočil tento článek ohledně pojmenování ulic - https://wazeopedia.waze.com/wiki/Czech/Ulice

A opravu to myslím(e) vážně - upravovat mapu ve Waze podle "pochybných a nepřesných" popř. přímo zakázaných zdrojů netrpíme. Proč? Protože některé věci tam jsou záměrem a ne chybou právě pro případné odhalení plagiátorů kteří je bezelstně převezmou.
Tady např. "lifestylový" článek - https://www.idnes.cz/xman/styl/chyby-v- ... n-styl_fro

A ano, taky máme v mapě specifická místa díky kterým jsme si byli schopni interně ověřit, že "matka", tj. google, přebírá mapové podklady z Waze. :D Ale tam je to legální.
 
Bew1One
Posts: 1399
Answers: 2
Has thanked: 115 times
Been thanked: 227 times

Post by Bew1One
V reálu by jsi nevěřil jaký "bordel" ve skutečnosti je třeba v adresních číslech (jak jsme dávali dokupy systém toho jak je dostat do Waze a vypadlo z toho nakonec to "bodové šílenství" na definičních souřadnicích adresních míst). Takže ty průběhy ulic jsou jenom třešnička.
Musíme ale mít nějaký "etalon" a dohodlo se, že to bude ČUZK, protože TAM by to prostě mělo být správně. Jasně, chyby jsou i tam - ale dají se jim nahlásit a opraví je. Ale v tomhle případě opravdu název ulice koresponduje s adresními čísly domů u ulice, takže se "přimlouvám" za to, že Pepa co měl přidělat cedulku s názvem se o pár metrů spletl nebo popletl tu cedulku. :)
Bew1One
Posts: 1399
Answers: 2
Has thanked: 115 times
Been thanked: 227 times

Post by stewie8855
Na základě toho, že tam bydlím a vím jak se jmenují ulice? Koukni se na street view v Google nebo Seznamu. Na křižovatce je jasně vidět začátek ulic Obcizna i Dlouhá.
stewie8855
Posts: 14
Been thanked: 1 time

Post by stewie8855
Zde důkaz. Google mapy mají stejnou chybu, přestože je jasně vidět, kde ulice začíná.

https://www.google.cz/maps/@49.1599652, ... 312!8i6656
stewie8855
Posts: 14
Been thanked: 1 time

Post by stewie8855
Chápu, ono je to dost sporné. Buďto celý život žiju v domnění, že ta ulice začíná tam co jsem začínal, nebo to je na ČUZK špatně. Například Mapy.cz to mají tak, jak jsem říkal. Každopádně, chápu, že to nejde jen tak upravit. Každopádně díky za spolupráci, při jiných úpravách.
stewie8855
Posts: 14
Been thanked: 1 time