Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by RaduVWNinja
SavoEr wrote: Fri Apr 15, 2022 12:04 pm Era un RPP (residential point place) amplasat aiurea pe harta Waze. L-am șters. În 1-2 zile, dacă nu există întârzieri, dispare și rezultatul eronat.

Cu toate astea, există pun numărul imobilului poziționat corect, direct pe segment. Așa că 2 zile, până se actualizează poți să cauți „Șoseaua Berceni 37” (complet, fără vreo abreviere), primele 2 rezultate vor naviga pe partea bună.
 

 
O bere virtuala!!!!! Ma saturasem sa explic la curieri ca nr 37 nu este in parc :)))

Multumesc mult
RaduVWNinja
Posts: 5
Send a message

Post by RaduVWNinja
Salut 

Am o casa in Butimanu 512, Dambovita si m-am saturat de dat share location. Am incercat sa pun un punct cu numarul casei insa este pending aprobare de ceva timp.

Ma poate ajuta cineva cu o aprobare si/sau corectie daca nu am ales bine? 

Localitatea Butimanu, Strada este defapt drumul iar numarul 512 

Multumesc mult! 
butimanu 512.jpg
(399.96 KiB) Downloaded 69 times
 
RaduVWNinja
Posts: 5
Send a message

Post by RaduVWNinja
SavoEr wrote: Tue Apr 19, 2022 9:53 am Salut @RaduVWNinja ,

Am adăugat numărul imobilului pe DC157. Peste 1-2 zile vei putea căuta „DC157 512 Butimanu” (numele localității în cazul în care mai există un nr. „512” în altă localitate cu acces din DC157. La fel, vei putea seta adresa la „Favorite/Acasă” după actualizare.

 
Excelent! Multumesc tare mult
 
RaduVWNinja
Posts: 5
Send a message

Post by redhat2rosb
Buna ziua,
Strada Anul 1907 din Sibiu a fost prelungita cu 400 de m.
Am adaugat acest segment in waze, este vizibil. Din pacate, in capatul strazii originale (acolo unde se incheie astfaltul - la serele sibiului) este introdusa in waze o restrictie.
DIn acest motiv, atunci cand folosesti navigatia, waze te pune sa parchezi acolo fara a te ghida pana la destinatia de pe prelungirea nou creata.

Rugamintea mea este de a edita harta waze si de a elimina acea restrictie.

Multumesc!



 
 
 
 
redhat2rosb
Posts: 2
Send a message

Post by redhat2rosb
Multumesc de asemenea :) !

O zi buna!
redhat2rosb
Posts: 2
Send a message

Post by Robbie_Filip
Buna ziua!

Sper ca postez unde trebuie.

Ansamblul Novum Lacul Morii 2 este gata. Am incercat editez si sa adaug cele 2 intrari ( scara A si scara B).
Am incercat sa il convertesc la rezidential dar se pare ca nu am level necesar.

Va rog sa ma ajutati si sa updatam acest bloc.

O intrebare: Daca din 2018 e setat adresa Aleea Lacul Morii nr 127 ...de ce cand cauti pe waze nr 127 te duce pe la jumatatea aleei/lacului adica la vreo 600m mai departe?
Robbie_Filip
Posts: 2
Send a message

Post by Robbie_Filip
SavoEr,

Multumesc pt info!

In acte adresa este 127-129. Cum influenteaza asta la search? Daca trecem 127-129 ...il gaseste pe waze daca cauta doar 127 sau doar 129?

Segmentul de parcare din est este conectat la nord cu Aleea Lacul Morii .
Robbie_Filip
Posts: 2
Send a message

Post by RokenoPeaceful
Am deschis si eu o cerere pe documentul de mai sus, dar pentur a fi sigur, as adauga si aici acelasi request:
E nevoie de adaugarea numarului 76H la strada Voronet, Cluj-Napoca. Solicitarea la Google Maps a fost operata si acum apare corespunzator.
Conform Waze, numarul 76, apare mult mai jos pe strada (in aplicatie), insa pe site (Live map) numarul e corect. Asta e prima problema.
A doua, strada Cameliei a fost mutata mai jos (In Maps e inca gresit si harta nu e actualizata, in Waze e corect, strada mea nu are nume). Conform acestei modificari, strada pe care ma mut nu mai are nume, dar are insa numerele din strada principala, Voronet:


Asa ca, va rog, adaugati numarul 76H conform linkului google maps: https://goo.gl/maps/TjADTyx99Tx2u2pu6

Multumesc.
Alex
RokenoPeaceful
Posts: 1
Send a message

Post by Ryan87BC
Salut!

Solicit editarea strazii Oborul Nou, sectorul 2, Bucuresti.

Virajele se pot executa atat stanga cat si dreapta, nu cum este acum pe Waze (doar dreapta).

Repet, se poate face stanga pe Bd. Ferdinand. Nu inteleg de ce a fost facuta aceasta modificare, este destul de enervanta. 

Nu exista niciun marcaj / indiccator rutier pentru obligativitate viraj dreapta.
Ryan87BC
Posts: 1
Send a message

Post by sampowicz
Salut kangautomotive, te referi la adresa ta de domiciliu sau la locația unei companii?
sampowicz
Posts: 52
Has thanked: 35 times
Been thanked: 33 times
Send a message