Post by vitj
1) Pokud je zapnutá navigace, tak jsou hlášky a způsob zobrazení úseku komfortní a lze velmi dobře poznat odkud kam úsek zasahuje včetně toho, že radary jsou dobře vidět.
2) Bez navigace je způsob upozornění mnohem méně komfortní, ale přesto na začátku úseku upozornění přijde současně jsou radary dobře viditelné.
3) Padnul tu problém, že není poznat, jestli úsek pokračuje, když se z něj odbočí. Obvykle z úseku nelze odbočit, ale není to pravidlo. Pokud se odbočí, tak je řekl bych na 100% jasné, že jsem vyjel z úseku. Nikdy úsek nevede z hlavní na vedlejší. Tohle už mi přijde něco jako, že stěrače stírají ...
4) Vždy máme jet podle předpisů, samozřejmě můžeme tu tam jet o něco rychleji, ale obvykle jsou úseky nastavené o 5-10km/h více než je limit, tak to není zas takový problém. Pokud chceme jezdit extra rychle, tak musíme s radary počítat a reagovat na upozornění. Pak by jsme měli využít veškerých prostředků, které umožní radary odhalit jako třeba si zapnout navigaci. Ale toto není návod k tomu jak jezdit rychle, samozřejmě policie může čekat s ručním radarem kdekoli a nemusí být nahlášeni v aplikaci.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
V okamžiku, když vypnu pevné radary, tak neuvidím ani ty samostatné, které zas vidět chci.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Jen pro zajímavost. Ve Francii používají úsekové radary bez normálních radarů ačkoliv normální radary a fake radary také používají tam kde je potřeba.
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =297002181
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
MaXyM_FTN wrote:Ahoj lidi, kde hlasit zavadejici hlaseni usekoveho mereni?
Kdyz najedu z Kbelske ulici na Libereckou, smerem do centra Prahy tak mi Waze ukaze "teplomer" usekoveho mereni.
Vim, ze tak se muze tento system chovat, jen u dalsiho napojeni na Libereckou (a to z Veselske) uz to nehlasi (mam za to, ze v minulosti hlasilo). Je mozne ze jen diky tomu, ze se ten druhy najezd napojuje presne na konec segmentu pro 'usekac'.
Tady perm link: https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =142265011

Navic jsem si vsiml, ze indikace tohoto usekoveho mereni konci prilis brzy, co potvrzuje editor. Skutecne usekove mereni konci cca v pulce segmentu ID: 320240768. Na mape konci tam kde predchozi segment: ID: 142265011.

A tim se dostavame k obecnemu problemu, ktery jsem uz hlasil drive a to, ze vjezd do useku mereni prumerne rychlosti je hlaseny navigaci prilis pozde. Proste zacatky segmentu neodpovidaji pozici radaru. Priklad ( branu s radary je vided na satelitnim snimku: https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =197304496
Konec useku v Liberecké jsem upravil.
Zacatek useku v Holešovičkách je přesně na kalibrační čáře https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... s=52454516
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
MaXyM_FTN wrote:
pvo11 wrote: Diky moc.
U toho zacatku v Holesovickach jsem se spletl, nebo jsi opravil?
Kazdopadne diky za rychlou reakci.
U toho v Holešovičkách jsi se spletl.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
nastavil jsem, byl tam jen samostany radar
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Zadal jsem ho obousmerne i kdyz neni na 100% jasne jestli foti. Vymazat se da ev. vzdy pokud by se prislo na to, ze jen pocita auta.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Update mapy byl az dneska, při další jízdě byl mel už fungovat.

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Tam jsou kamery dlouho, ale nemeri.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by VitProfant
Ahoj. Dnes při cestě z KV domů do ČB na mě na konci obce Měcholupy u Blovic, kousek za místem, kde se silnice, již jdoucí z kopce, ohýbá pod ještě větším úhlem, zablikal radar, jenž ve Waze bohužel nebyl.
Já si v obcích rychlost hlídám, abych nějak moc padesátku nepřekročil a tady jsem bohužel koukal, kde co lítá, tak jsem měl nějakých 56, nebo snad 58? Nevím, hned jsem dupl na brzdu, ale to už je vzhledem k jeho technologii měření bezúčelné.
Po příjezdu domů jsem hledal na internetu, našel jsem o něm články a zmínky z let 2006 - 2010. Tak jsem volal jedné Plzeňačce a ta mi říkala, že léta nefungoval.
Tak uvidíme, jestli mi přijde veselá obálečka.
VitProfant
Posts: 163
Has thanked: 31 times
Been thanked: 12 times
Send a message