Ielu apzīmējumi pilsētās un ciemos

Moderators: DarthGeffen, Waze Champs Latvia

Forum rules
Foruma noteikumi
Šajā foruma sadaļā tiek ievietoti jau novecojuši topiki, kuros jau ļoti ilgi nenotiek nekāda diskusija, kas nav aktuāli vai arī slēgtie topiki.

Re: Ielu apzīmējumi pilsētās un ciemos

Postby BenderLV » Tue May 29, 2012 4:22 pm

es vēlos pats izlemt vai ļaut vāzei vest mani pa zemes ceļiem vai ne. ja kādam netraucē tie grants ceļi, tad droši var ņemt atteicīgo ķeksi iestatījumos nost un priecāties par dzīvi tālāk. es nēvēlos, lai man šī izvēle tiek atņemta. pārstājiet lemt citu lietotāju vietā!
ja reiz vāze jebkurā gadījumā navigāciju balsta uz vidējo ātrumu, ko sarēķina laika gaitā, tad lēmums atteikties no zemes ceļu apzīmēšanas kļūst pavisam aplams un nepareizs!
ja reiz viss ir tik labi ar to zemes ceļu "neapzīmēšanu", tad ikviens rīdzenieks var izmēģināt panaviģēt pa Buļļu ielas (gan jau vēl tajā pašā Rīgā ir desmitiem tādi rajoni) mazajām ieliņām un izbaudīt sekas šādkeim lēmumiem. nu nav tās neasfaltētā ieliņas paredzētas ikdienas braukšanai. kāpēc jūs ar varu gribat sūtīt tajos neceļos parastu lietotājus, kas tiešām izmanto vāzi ikdienas navigācijai?
BenderLV

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby Olestas » Fri Jun 01, 2012 8:32 am

Parādās jautājums - vai ir jēga zīmēt lielos, platos asfaltētus gājēju/velosipēdu ceļus (pedestrian boardwalk) gar lieliem ceļiem? Es dažus uzzīmēju, bet tad domāju, vai ir jēga.. varu padzēst. Doma bija, varbūt tie palīdzēs nebojāt ātruma statistiku, ja pa autoceļu brauc velosipēds vai iet gājējs ar waze, jo tad viņu atrašanās vieta atpazīsies kā lielā ceļa malā - tātad uz gājēju ceļa, un netiks zīmēti neīsti sastrēgumi ar vidējo ātrumu 5km/st.
ImageImageImage
Coordinator: Latvia/Lithuania/Belarus
Country manager (Full coverage): Latvia/Lithuania/Belarus/Russia
Olestas
Coordinators
Coordinators

Has thanked: 1795 times
Been thanked: 1389 times

Postby Litavnieks » Sat Jun 02, 2012 12:50 pm

Domāju pagaidām nav jēgas zīmēt, jo ja gājēju celiņiem neuzliksi virzienu: "unknown" tad navigācija sāks piedāvāt braukt pa tiem visiem waze lietotājiem. Un būs sačakarēta navigācija. Pagaidām waze ir domāts tikai automīļiem. Ja nu vienīgi kāds velosipēdu celiņš varētu būt taču to nedrīkst savienot ar ielām.
Image
Litavnieks
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

Postby Instigater » Fri Jun 08, 2012 3:14 pm

Par ne auto ceļiem varu teikt to, ka ir jēga tos zīmēt, ja tie nav blakus ielai vai auto ceļam, toties, visos krustojumos vajadzētu paredzēt iespēju no tā nogriezties nost, bet virsū braukšanu neatļaut, tā nevienu auto tur neienavigēs, bet pavisam neredzīgos aizvedīs prom no potenciālā maksas ceļa tur satiekot policista kungu.

Bender,
1. ielām nav predefinēta ātruma;
2. neatļauts dirt ceļš setingos reāli nozīmē "mazākie metri pa dirt" - waze maršrutēs apkārt cik vien iespējams pat tad, ja reāli ātrāk ir braukt pa ielu normāli, pie tam, pilsētās grantētās ielas ar nosaukumiem ir labi braucamas, taciņas gan lai paliek par dirt
3. es ar Wazes developeriem esmu līdz riebumam runājis par dirt ieviešanu kā čekboxi tā nodalot nozīmi no ceļa seguma, atbildē bija PN, taisiet ceļus par street, nav mūsu vaina, ka pie jums maģistrāles ir grantētas.
4. es ikdienā navigēju un priecājos, ja Waze izved pa mazo ielu apkārt sastrēgumam
Community Coordinator: Latvia
LV community: Operācija "Meži" - saraujam!
Other communities: Take the challenge! Go green! Improve map of your country and show us the progress!
Instigater
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 14 times
Been thanked: 169 times

Postby Olestas » Fri Aug 17, 2012 1:15 pm

Secinājums par velo/gājēju ceļiem: dažus mēnešus atpakaļ pamēģināju.. nepatika. Ja nav unknown virziens, tad transports vienalga mēģina uzsēsties uz blakos esošā pedestrian ceļa. Nafig. Padzēsu visus nost, un dzēsīšu citur, jo pašlaik nekādas jēgas, izņemot kartes piesārņojumu un navigācijas kvalitātes pasliktināšanās neredzu.
ImageImageImage
Olestas
Coordinators
Coordinators

Postby Olestas » Fri Aug 17, 2012 1:17 pm

Tagad tāds jautājums:
kā apzīmējāt MAIN STREET pilsētās? Pēc jāņa sētas kartes (dzeltenās?)? Vai vienkārši labās kvalitātes centrālās ielas starp apkaimēm? Vai tikai platās, 4-joslu ielas (Rīgā izskatās tā)
ImageImageImage
Olestas
Coordinators
Coordinators

Postby Olestas » Sat Aug 18, 2012 8:14 am

Nākamais: kā pareizi un loģiski apzīmējam šos "ceļus" un līnijas? VIņi visi ir grants.. bet tur daudz braukā pēc gps datiem... Vienkārši pašlaik daži ir dirt road un daži ir street... Bet tur vairākos ātruma ierobežojumi...

https://world.waze.com/editor/?zoom=3&l ... ,145249179
ImageImageImage
Olestas
Coordinators
Coordinators

Postby BenderLV » Sat Aug 18, 2012 8:31 am

Ja pataisīsi par Street, tad rēķinies, ka vienā brīdī Wāze sāks pa tām mazām ieliņām laist visu tranzītu. Vietējie iedzīvotāji nebūs priecīgi par putekļu mākoņiem ;)
Līdzīga problēma bija Saldū. Tiklīdz šādas ieliņas sazīmēja par ielām, tā visa navi vnk nobruka.
BenderLV

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby Olestas » Sat Aug 18, 2012 5:46 pm

Vot par šo tieši gribēju parunāt. It kā gribēju taisīt par dirt road visus.. bet ko mēs gribam darīt, lai waze meklē īsākus/labākus ceļus uz galapunktu.. vai visi braukājam tikai pa galvenām ielām un viss? Protams, ka jāsaudzē daudzmāju un privatmāju iedzīvotājus..
ImageImageImage
Olestas
Coordinators
Coordinators

Postby Instigater » Sat Aug 18, 2012 5:54 pm

Ja kāds to nezin, tad daudzdzīvokļu namu pagalmi automātiski ir dzīvojamās zonas, tas tā, tīri no ceļu satiksmes noteikumiem. ;) Vēlams apzīmēt dzīvojamās zonas ar Parking Lot, tiesa, atceros furoru, kad to ieteicu darīt, jo vienreiz Waze tieši piedāvāja dzīvojamo zonu izmantot maršruta īsināšanai. Braucējiem labi, iedzīvotājiem bēdīgi.

Šajā ziņā man viedoklis par grantētām ielām pilsētās ir tāds, ka jāapzīmē par Street, kamēr izbraukātas taciņas bez nosaukuma atstāt par Dirt. Man pašam uz mājām braucot ir tā, ka var ņemt šortkatu pa šādu izbraukāto taciņu vai arī braukt apkārt kvartālam, bet tomēr pa grantēto ielu. Es izvēlos braukt apkārt, bet, līdzko klientā ielieku atļaut granti, tā maršrutu sastāda pa pretīgo taku.

Benderam joprojām iesaku pārlasīt kāpēc V tipa ceļus vajadzētu likt par Street - tas tā, ja neatceries, dabūsi uz saviem Mazpisāniem Wazes maršrutu pa meža stigu, ja V tipa ceļš izrādīsies kaut vai par metru garāks nekā stiga.
Community Coordinator: Latvia
LV community: Operācija "Meži" - saraujam!
Other communities: Take the challenge! Go green! Improve map of your country and show us the progress!
Instigater
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 14 times
Been thanked: 169 times

PreviousNext

Return to Arhīvs