Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Waze v tunelu Blanka

Post by dbaicz
Dnes ráno jsem jel jako každý den tunelem Blanka ze Strahova směrem do centra a překvapilo mě, že Waze ukazuje celou cestu polohu i v tunelu, což nikdy předtím nefungovalo. Nejprve jsem myslel, že polohu jen odhaduje, jako to mají jiné navigace, ale kolem jednotlivých výjezdů to sedělo velice přesně a na konci tunelu navigace plynule navázala na GPS. Jen rychlost se neukazuje, místo čísel jsou jako vždy jen pomlčky. Že by už konečně došlo na bluetooth majáky?
dbaicz
Posts: 21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

POSTER_ID:17431640

1

Send a message

Post by b-007
a máš aktivní BT? Tohle se už opravdu nějakou dobu neděje...
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
Jezdím tunelem skoro každý den min 2x a nic z toho co popisuješ se mi neděje... ale jezdím jen levým pruhem :-D. Nenapadá mě nic co by to mohlo způsobovat... (jedině, že by jsi dočasně chytil GPS signál z povrchu). Já mám povoleno používat jen GPS (a BT), nepovoluji přibližnou polohu pomocí Wifi a mob. sítě... jinak nezbývá než zkusit přeinstalaci aplikace.
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by Dareba
Moje aktuální zkušenosti
Jezdím Balnkou a i Strahovským tunelem skoro každý den. A můj závěr je, že Waze je nyní v tunelu nepoužitelný.
Vždy se musím podívat před vjetím do tunelu, kde mám podle Waze vyjet, protože po nějaké době jízdy v tunelu se Waze rozhodne, že v tunelu už nejsem a začne mě umísťovat na různé komunikace na povrchu. Takže po výjezdu v tunelu nějakou dobu netuší kde jsem.
Dareba
Posts: 2
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by dbaicz
Sorry, ale po 7 letech používání Waze témata pro nováčky fakt nesleduji a na vyhledávání jsem nic nenašel. Příště budu raději držet hubu, abych se nemusel bát sem něco napsat.
dbaicz
Posts: 21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by dbaicz
Sice jsem se zařekl, že už sem nevlezu, ale nedá mi to a doufám, že opět nedostanu vynadáno - předem podotýkám, že jsem věnoval 5 minut hledání, zda už na toto téma něko nepsal - a nic jsem nenašel.

Takže - před 2 týdny TSK Praha oznámila, že do tunelu Blanka (do bubenečské části) byly zkušebně nainstalovány opakovače satelitního signálu - viz http://www.tsk-praha.cz/tiskova-zprava/ ... e2c4b265eb

Funguje to v praxi někomu? Mě teda moc ne. Jen pár metrů před prvním výjezdem (na Letnou) chytnu na chvíli signál (a waze ukazuje rychlost 5-7 km/h), ale to by stejně bylo na odbočení pozdě a nejsem si jistý, jestli se tam nešíří spíš z venku. Za výjezdem signál opět rychle mizí. Dost by mě zajímalo, jestli by byla tato technologie opravdu použitelná. Těšil jsem se na BT majáky a oni přijdou s timhle!
dbaicz
Posts: 21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by GinBook
Zatím nemáme oficiální informace o tomto projektu. Jen si ptáci něco šuškají na střeše. Nemůžeme ani potvrdit, ani vyvrátit cokoliv o Blance a majácích. 
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by pvo11
viz viewtopic.php?f=22&t=73855&start=2920#p2088323

Aneb než založíš nové téma, je dobré se kouknout, zda se to nedávno neřešilo.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Téma pro nováčky není určené jen pro ty, co s Waze začínají, ale i pro ty, co to tu pravidelně nesledují a tak nemají přehled.
To téma pro nováčky má tu výhodu, že ti tam nikdo nevynadá, že se ptáš na něco, na co se ptal někdo už 10x.

Btw. mám pocit, že jsem ti dokonce ani nevynadal a i tak na tvůj dotaz odpověděl, jen se mi nechtělo podruhé psát totéž.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Nikdo se nemá k diskusi, tak zkusím napsat svůj názor, i když jsem to ještě nezkoušel.
Podle toho článku jsem pochopil, že jde o testovací provoz a je to jen na třech místech, aby vyzkoušeli, tak se ten opakovač chová v reálu, takže to nemůže ani náhodou rozumně fungovat, to by museli pokrýt celý tunel, což je finančně dost náročné a jak by so to opravdu chovalo při plném pokrytí asi nikdo neví.

BT majáky by vyšly o dost levněji, za to co dali za ten testovací provoz by pokryly BT majáky všechny tunely v Praze, jediná nevýhoda je, že by to fungovalo jen s Waze.
V Brně a v Jihlavě je mají a funguje to dobře, navíc využít je mohou i jiné navigace, jen to naimplementovat ;-)
Podle mě kdyby byly i v Praze, tak by je třeba začaly využívat i mapy.cz, a kdyby to měly mapy.cz, tak by to od Waze možná převzaly i G-mapy a postupně by se přidaly i ostatní navigace. Dokud to není skoro nikde, tak není tlak, aby to navigace uměly a když to neumějí navigace není důvod to dávat do tunelů. Prostě začarovaný kruh.

I ta mnohem menší cena může být problém z té se hůř odkloní větší částka ;-).
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message