דיונים בשיטות עריכה, נהלי עריכה, כללי עריכה. דיווח על בעיות בעורך

Post Reply
Forum rules
ברוכים הבאים.
פורום זה מיועד לדיון בעורך המפה (WME) עצמו (הכלי בעזרתו עורכים את המפה). כאן יתקיימו דיונים בשיטות עריכה, טיפים לעורכים, נהלי עריכה, כללי עריכה, וכן על בעיות ותקלות בעורך המפה. ניתן גם להעלות כאן רעיונות לשיפור עורך המפה.
לבקשת עדכון מפה, או בעיית חיפוש או בקשה לפתיחת נעילה לחצו כאן.

לפני פתיחת דיון חדש חפשו פתרון לבעיה בווייזופדיה וכן חפשו בדיונים קודמים בפורום זה ע"י מילות מפתח בחלונית החיפוש.
שימו לב שמי שעונים לכם בפורום עושים זאת בהתנדבות.

נא קראו את חוקי הפורום.

התחשבות בעליות תלולות ובדרכים שכונתיות בשקלול העדפות מסלול

Post by EytanRose
מניסיון השימוש שלי בוויז, חסרות לי שתי אפשרויות, שאני מציע לשלב באלגוריתם:
1. שקלול עליות תלולות בבחירת מסלולים עדיפים - לדוגמא: פעמיים בשבוע אני נוסע מהקריות לתחנה המרכזית חוף הכרמל, וחזרה. וויז בוחר אוטומטית את המסלול שכולל עלייה על הכרמל וירידה מצידו השני. המסלול אורך אותו מספר דקות כמו מסלול אחר, דרך כביש הנמל. בפועל - בגלל העליות על הכרמל, המסלול הנבחר איטי יותר, ומבזבז יותר דלק. יש נו גם הפקטור של "מכונית ישנה" (הקודמת שלי...) שמעדיפה להימנע מעליות תלולות. אני מציע לשלב את האפשרות "העדף מסלול מישורי" בהגדרות האישיות.
2. אני מציע אפשרות בחירה של "העדפת כבישים מהירים" בהגדרות האישיות, כדי להימנע ממסלול שווה-זמן בדרכים שכונתיות צרות. זה משנה מאוד לרכבים מסחריים גדולים, וגם לי אישית - כי אני מעדיף כבישים מהירים.

EytanRose
Been thanked: 1 time

POSTER_ID:18056764

1

Send a message

Post by r0den
היי
בעיניי (וכנראה בעיניי רבים אחרים) זה רעיון מבורך, אבל כל מי שעונה לך בפורום הוא עורך מתנדב ולא עובד בחברת Waze.
אני מציע שתעלה את הרעיון שלך בתיבת ההצעות של החברה (אבל אל תפתח ציפיות, כי מניסיון מה שמעלים לשם נשאר שם).

r0den
Country Manager
Country Manager
Has thanked: 496 times
Been thanked: 622 times
Send a message

Post by zeze13
שלום,
בבסיס הנתונים של המיפוי, כיום לא קיים נתון גובה ולכן טכנית לא ניתן לשלב אלגוריתם להחשבות בגובה. כמובן שניתן להוסיף לבסיס הנתונים את הגובה אך כאמור כיום זה לא קיים.
האלגוריתם הקיים בוחר את המסלול המהיר ביותר ע"פ סטטיסטיקה של הנסיעות במסלול בזמן אמת וגם ע"פ ההיסטוריה של הנסיעות ולכן גם אם עליה משפיעה על מהירות הנסיעה, זה ילקח בחשבון כי בסטטיסטיקה המהירויות יהיו נמוכות יותר.
בנוסף, כיום ווייז תומכים רק ברכבים פרטיים/מוניות/אופנועים ולכן כל רכב אחר שמשתמש בווייז יכול לקבל מסלולים שלא בהכרח מתאימים לרכב.

zeze13
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1589 times
Send a message
Global Champ, Country Manager: Israel, Thailand, China