Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Waze klient - ovladanie hlasom

Post by
nejakym zahadnym sposobom (po poslednej aktivacii "monster" mood) mi zostalo fungovat TTS (Text to speech) s moznostou vyberu anglictiny a spanielciny. ked sa uz tak stalo, tak som si povedal, ze to vyskusam... ono citanie slovenskych ulic anglickym TTS je trochu smiesne...

nasledne som na EN fore nasiel, ze je mozne aktivovat ASR (Automated speech recognition AKA voice commands) v UK (defaultne v UK maju TTS a ASR je iba v US/Can). tak som sa s tym trochu pohral a pozistoval a tu je navod ako si aktivovat TTS a ASR aj v nasich koncinach (samozrejme nie v SK ale EN jazyku)

do navigate search napisat:
1) ##@tts - aktivuje TTS
2) ##@asr - aktivuje ASR
pre vypnutie funkcionality staci spravit dany krok este raz.

ako pouzivat ASR je popisane tu na wiki

enjoy.

POSTER_ID:4884994

1

Send a message

Post by fotrik
To je proto, ze jakmile chytne tvoji pozici v CZ/SK, tak se hned zase vypne. Aspon u me to tak funguje. ASR/TTS jen s vypnutou GPS, aby soft nezjistil, kde je.
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by fotrik
Mne stacilo vcera zajet skutecne do Rakouska a uz to jde i tu.
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by GinBook
ASR v ČR a SK nefunguje, vůbec nefunguje, sice to jde aktivovat, zvolit si v nastavení jak to aktivovat, ale to je tak asi vše. Je potřeba se nacházet v dané zemi mluvící nemecky, anglicky, hebrejsky, italsky, spanelsky atp... a to ještě jen v některých vybraných státech.

Já to mám na iOS aktivované, bo když dam prst na světelný senzor, mi to vypne obrazovku. V kapse značka ideal. ;-)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by greby
Vyzkousel jsem ASR. Docela sranda, kdyz mi odpovida zenska mluvici anglicky s nemeckym prizvukem :)
greby
Posts: 44
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by greby
pleswi wrote:Tak jsem zkousel ASR vyvolam nabídku na zadání vyskočí okno s mikrofonem píše wait po chvilce listen a ať mu říkám cokoliv tak se nechytá. Není třeba ještě něco někde stáhnout nebo nastavit krome toho příkazu ?

Odesláno z mého HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e pomocí Tapatalk 2
3 mi znami to zkouseli na HTC. Ani 1 z nich se nechytnul.
greby
Posts: 44
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by greby
porubcan wrote:mne funguje v pohode. rano som skusal "navige to work"
teraz som skusal:
- report -> camera -> red light
- report -> camera -> fake
- navige to home
- switch off

vsetko fungovalo (nechcel som hlasit hazard, police... nech to nestrasi v mape)
Ja zkousel vcera hodne. Ale obycejne "on road" mi to nevezme. Nejsem rodily anglican, ale nemyslim si, ze bych mel spatnou vyslovnost.
greby
Posts: 44
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by invisible71
Ahoj, z nějakého důvodu mi nejde aktivovat ASR. Zkoušel jsem snad skoro vše. Vypnutí GPS a přechod do US atd., po zadání kódu sice napíše, že je fce zapnuta, ale v nastavení se nic neobjevilo, natož aby šla fce v mapě spustit. Nevíte, kde by mohl být zakopaný pes? Mám Samsung Galaxy Xcover 2. Díky za každý názor.
invisible71
Posts: 22
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by invisible71
Měl jsem na mysli změnu jazyka, ale s vypnnutou GPS jsem také provedl reset aplikace, aby si nemyslela, že jsem v ČR. Vnutit souřadnice jsem zatím nezkoušel...
invisible71
Posts: 22
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by invisible71
OK. Stejně netuším, jak by tam ty souřadnice šlo dostat. O aktivaci druhým způsobem přes root jsem sice chvíli uvažoval (rootnutý telefon už nějakou chvíli mám), ale hrabat se v nastavení souborů mi taky moc nevoní. Jinak ti díky, každá rada je dobrá.
invisible71
Posts: 22
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by invisible71
V červenci letím do Irska, tak uvidím, jestli se to povede. Díky za info. ;)
invisible71
Posts: 22
Has thanked: 3 times
Send a message