Post Reply

Ostravice, Frýdek-Místek Požadavek na odemknutí

Post by world_rdrz5781
Ahoj editoři, jsem v editoru poprvé, ale je nutné upravit tento úsek, neboť je naprosto nesjízdný(max.pro pěší či 4x4 SUV) a navigace mi ji nabízí i když mám nastaveno osobní vozidlo. Touto cestou se nedá projet a je nutné to cca 5km objet. odřel jsem si při vší opatrnosti spodek auta a dokonce uvízl. Děkuji a díky za vaši práci, je to fajn apka.

Rád bych upravil/a následující segment(y).
Vaši pomoc bych velmi ocenil/a.

Trvalý odkaz: https://waze.com/cs/editor?env=row&lat= ... =237582473
Důvod:
Snížení zámku na úroveň:

Díky předem,
 
world_rdrz5781
Posts: 4

POSTER_ID:18070010

1

Send a message



Post by Kafeman1
Samotnou nevyhovující cestu jsem odstranil, další směřování je už na aplikaci. Nemohu, a ani nikdo z editorů nemůže ovlivnit směřování routingu. Závisí to na momentální průjezdní situaci, dneska tudy a zítra na to samé místu jinudy... Přidání průjezdního bodu je pochopitelně v rozporu s účelem Waze. Proto průjezdní bod je - a zřejmě zůstane - jeden, tedy pokud bude Waze zdarma... To je jediný ústupek, který programátoři udělali.

Více průjezdních bodů je funkce placených (komerčních) navigací. Dají se jimi plánovat cesty podle potřeb řidiče, což je užitečné pro různé rozvozce, delivery firmy, pošty, taxíky atp... Waze není placená aplikace, proto nemůže mít funkce využitelné pro placené jízdy.
Ať chceme, nebo ne, jízda s Waze na chalupu vynucená z např. 5-ti průjezdních bodů, je to samé, jako jízda rozvozce pizzy, který ale rozvozem vydělává, zatímco za Waze nezaplatil nic... :-)
 
Kafeman1
Posts: 1096
Answers: 2
Has thanked: 460 times
Been thanked: 116 times
Send a message

Post by world_rdrz5781
Kafeman1 wrote: Fri Aug 26, 2022 1:57 pm Jaký cíl byl zadán k navigaci? resp. odkud a kam? tato cesta je nabízena pouze aplikaci přepnuté na Motocykl.




 
Jel jsem (několikrát) z Olomouce na chatu Malenovice č.ev.291 (u Frýdlantu nad Ostravicí) a vždycky mě to táhne touto cestou. Schválně jsem několikrát kontroloval nastavení, že mám "osobní automobil" a že mám nastaveno "polní cesty :zakázat"
Tu cestu bych opravdu označil pouze pro pěší, pač je dost vymletá vodou a pokud by měla být pro motocykl, tak leda pro enduro, silniční motorce typu harley či kapotážované, bych ji taktéž nedoporučoval. Pokud je třeba pro zvážení změny fotku, ještě tam párkrát v těchto dnech pojedu.
https://mapy.cz/turisticka?planovani-tr ... itch=0.312
Stromy jsou už o hodně vzrostlejší (než v odkazu na panoramu) a cesta vymletá vodou.
P.S.- nevím zda někdo udělal nějakou změnu v nastavení navigace, ale nyní když jsem to zkoušel, již mne to tahá správně (ve směru chata/Olomouc) nejdřív na sever k Frýdlantu a pak teprve na Kunčice pod Ondřejníkem. Tedy zatím děkuji a snad jsem i někomu ušetřil nesnáze, díky  ;) , jste jedničky.
 
 
 
 
world_rdrz5781
Posts: 4
Send a message

Post by world_rdrz5781
Kafeman1 wrote: Thu Sep 01, 2022 7:26 pm OK, cesta odstraněna... Jinak vás to vodí od Frenštátu, nebo od Frýdku..?

 


 
Tahá mě to teď "nahoru" přes NOVÁ VES do Frýdlantu a tam mě navede na 483, Kunčice p.O. , Frenštát p.R., přes Mořkov a na Valašské Meziříčí. Musel jsem dát Rožnov p.R. jako průjezdní bod, aby mne to vedlo přes Trojanovice na Rožnov p.R., je tam pohodlnější cesta. Jak to prosím vypadá s přidáním víc než jednoho průjezdního bodu? Je to funkce která se dost často hodí.
 
world_rdrz5781
Posts: 4
Send a message

Post by world_rdrz5781
Kafeman1 wrote: Mon Sep 05, 2022 7:00 pm Samotnou nevyhovující cestu jsem odstranil, další směřování je už na aplikaci. Nemohu, a ani nikdo z editorů nemůže ovlivnit směřování routingu. Závisí to na momentální průjezdní situaci, dneska tudy a zítra na to samé místu jinudy... Přidání průjezdního bodu je pochopitelně v rozporu s účelem Waze. Proto průjezdní bod je - a zřejmě zůstane - jeden, tedy pokud bude Waze zdarma... To je jediný ústupek, který programátoři udělali.

Více průjezdních bodů je funkce placených (komerčních) navigací. Dají se jimi plánovat cesty podle potřeb řidiče, což je užitečné pro různé rozvozce, delivery firmy, pošty, taxíky atp... Waze není placená aplikace, proto nemůže mít funkce využitelné pro placené jízdy.
Ať chceme, nebo ne, jízda s Waze na chalupu vynucená z např. 5-ti průjezdních bodů, je to samé, jako jízda rozvozce pizzy, který ale rozvozem vydělává, zatímco za Waze nezaplatil nic... :-)
 

 
OK, díky, já neměl na mysli pět či více průjezdních bodů, spíš alespoň dva, případně max.tři, ale chápu. Ještě jednou díky a mnoho úspěchů  ;)
 
 
world_rdrz5781
Posts: 4
Send a message