Vad ca acum intra pe parcului, multumim enorm!!!
Buna ziua!
Pe harta Waze, in Calimanesti, jud Valcea, apare, pe partea stanga a drumului (sensul spre Sibiu), dupa magazinul Annabela si sediul politiei, oficiul postal Calimanesti - total eronat. Respectiva cladire este una in care a activat posta si telefoanele, acum nefolosita.
Actualul sediu al postei romane se afla in alta parte, in blocul in care se afla sucursala CEC si cea Loto, vis a vis de Catedrala.
Daca pot ajuta cu mai mult va rog sa-mi spuneti.
Cu stima,
Doru Vaduva, aka wador29
Pe harta Waze, in Calimanesti, jud Valcea, apare, pe partea stanga a drumului (sensul spre Sibiu), dupa magazinul Annabela si sediul politiei, oficiul postal Calimanesti - total eronat. Respectiva cladire este una in care a activat posta si telefoanele, acum nefolosita.
Actualul sediu al postei romane se afla in alta parte, in blocul in care se afla sucursala CEC si cea Loto, vis a vis de Catedrala.
Daca pot ajuta cu mai mult va rog sa-mi spuneti.
Cu stima,
Doru Vaduva, aka wador29
Hi there,
We’ve received a map update request to Waze support and we’re posting here on the user’s behalf. The link to this post will be forwarded for the user to follow up.
This is the user’s request:
STATE: Romania
CITY: Sânmărghita
REQUEST TYPE: Malut Romania to Est Metalcab Sanmarghita - Doesn’t recognize another convenient or fastest route to this destination
The user’s request content:
The suggested route to our company(Est Metalcab) is wrong , it takes you from the main road to undrivable country roads.
Thanks,
The Waze Support team
We’ve received a map update request to Waze support and we’re posting here on the user’s behalf. The link to this post will be forwarded for the user to follow up.
This is the user’s request:
STATE: Romania
CITY: Sânmărghita
REQUEST TYPE: Malut Romania to Est Metalcab Sanmarghita - Doesn’t recognize another convenient or fastest route to this destination
The user’s request content:
The suggested route to our company(Est Metalcab) is wrong , it takes you from the main road to undrivable country roads.
Thanks,
The Waze Support team
- Attachments
Salutare,
Waze m-a băgat ieri pe un traseu pe care numai mașinile de transport public au voie. Cum putem amenda aceasta ruta?
Pentru cine cunoaște Bucureștiul: veneam dinspre controceni, pe splai, cu direcția spre universitate. Waze m-a băgat pe Kogălniceanu unde, pe sensul asta au voie doar autobuze și taxiuri. Noroc ca știu orașul chiar dacă nu mai locuiesc aici. Am crezut initial ca e o treba a făcută în pandemie, ca e voie, dar panourile rutiere arătau ca nu am voie ... Am ieșit în splai pe prima la dreapta și am avut noroc ca nu era politie.
Deci... Cum facem?
Waze m-a băgat ieri pe un traseu pe care numai mașinile de transport public au voie. Cum putem amenda aceasta ruta?
Pentru cine cunoaște Bucureștiul: veneam dinspre controceni, pe splai, cu direcția spre universitate. Waze m-a băgat pe Kogălniceanu unde, pe sensul asta au voie doar autobuze și taxiuri. Noroc ca știu orașul chiar dacă nu mai locuiesc aici. Am crezut initial ca e o treba a făcută în pandemie, ca e voie, dar panourile rutiere arătau ca nu am voie ... Am ieșit în splai pe prima la dreapta și am avut noroc ca nu era politie.
Deci... Cum facem?
Buna ziua,
In ultima saptamana avem o problema cu localizarea pe Waze.
La o cautare dupa denumirea firmei (Practic Online SRL) afiseaza adresa corecta (str Ciorogarla, nr 145, Bacu, Giurgiu, Romania) dar la navigare merge catre o locatie aflata la 8.8km departare intr-o alta localitate.
Cum putem corecta localizarea in conditiile in care adresa este afisata corect.
(coordonatele corecte sunt: Latitudine: 44.4673659 Longitudine: 25.8862076)
Suntem disponibile pentru contact la:
0766664461 sau office@practiconline.ro in intervalul LV 9.00-17.00
Multumim pentru ajutor.
In ultima saptamana avem o problema cu localizarea pe Waze.
La o cautare dupa denumirea firmei (Practic Online SRL) afiseaza adresa corecta (str Ciorogarla, nr 145, Bacu, Giurgiu, Romania) dar la navigare merge catre o locatie aflata la 8.8km departare intr-o alta localitate.
Cum putem corecta localizarea in conditiile in care adresa este afisata corect.
(coordonatele corecte sunt: Latitudine: 44.4673659 Longitudine: 25.8862076)
Suntem disponibile pentru contact la:
0766664461 sau office@practiconline.ro in intervalul LV 9.00-17.00
Multumim pentru ajutor.
Buna ziua,
Am o problema pe mobil (android și iPhone)
Am o locatie care dacă o caut cu Ortokinetic Băneasa ..apare în lista corect pe adresa Str. Drumul regimentului Nr. 20C.
Problema apare ca atunci când dai click pe ea te trimite către Ortokinetic Română, pe alta adresa: Bulevardul Dacia nr. 65.
Locatia Ortokinetic Română nici nu mai este actualitate, am închis-o definitiv.
Mersi mult.
Rascu Alexandru Gabriel
0766379023
agrascu@gmail.com
Am o problema pe mobil (android și iPhone)
Am o locatie care dacă o caut cu Ortokinetic Băneasa ..apare în lista corect pe adresa Str. Drumul regimentului Nr. 20C.
Problema apare ca atunci când dai click pe ea te trimite către Ortokinetic Română, pe alta adresa: Bulevardul Dacia nr. 65.
Locatia Ortokinetic Română nici nu mai este actualitate, am închis-o definitiv.
Mersi mult.
Rascu Alexandru Gabriel
0766379023
agrascu@gmail.com
Buna ziua,
as avea nevoie de suport pentru marcarea pe harta a unei strazi din Bucuresti, sector 1, in cartierul ANL Henry Coanda. Strada a fost recent asfaltata.
Este vorba de strada Intrarea Vasile Nitulescu, care se intersecteaza cu strada Francisc Munteanu.
Directia catre strada Intrarea vasile Nitulescu:
Din strada Campul Pipera, in stanga pe strada Mircea Veroiu, apoi dreapta pe Tiberiu Olah si din nou stanga pe Francisc Munteanu, apoi stanga pe Intrarea vasile Nitulescu.
Multumesc!
as avea nevoie de suport pentru marcarea pe harta a unei strazi din Bucuresti, sector 1, in cartierul ANL Henry Coanda. Strada a fost recent asfaltata.
Este vorba de strada Intrarea Vasile Nitulescu, care se intersecteaza cu strada Francisc Munteanu.
Directia catre strada Intrarea vasile Nitulescu:
Din strada Campul Pipera, in stanga pe strada Mircea Veroiu, apoi dreapta pe Tiberiu Olah si din nou stanga pe Francisc Munteanu, apoi stanga pe Intrarea vasile Nitulescu.
Multumesc!
Buna ziua,
as avea nevoie de suport pentru marcarea pe harta a unei strazi din Bucuresti, sector 1, in cartierul ANL Henry Coanda. Strada a fost recent asfaltata.
Este vorba de strada Intrarea Vasile Nitulescu, care se intersecteaza cu strada Francisc Munteanu.
Directia catre strada Intrarea vasile Nitulescu:
Din strada Campul Pipera, in stanga pe strada Mircea Veroiu, apoi dreapta pe Tiberiu Olah si din nou stanga pe Francisc Munteanu, apoi stanga pe Intrarea vasile Nitulescu.
Multumesc!
as avea nevoie de suport pentru marcarea pe harta a unei strazi din Bucuresti, sector 1, in cartierul ANL Henry Coanda. Strada a fost recent asfaltata.
Este vorba de strada Intrarea Vasile Nitulescu, care se intersecteaza cu strada Francisc Munteanu.
Directia catre strada Intrarea vasile Nitulescu:
Din strada Campul Pipera, in stanga pe strada Mircea Veroiu, apoi dreapta pe Tiberiu Olah si din nou stanga pe Francisc Munteanu, apoi stanga pe Intrarea vasile Nitulescu.
Multumesc!
Buna ziua,
Din parte firmei Ideal Inox va contactez. Nu pot sa adaug pe harta numele firmei " Ideal Inox" la adresa; Strada Balantei, Nr 44 , Petresti / Ilfov .
Va rog sa m-ajuati. Multumesc mult. Tamer.
Din parte firmei Ideal Inox va contactez. Nu pot sa adaug pe harta numele firmei " Ideal Inox" la adresa; Strada Balantei, Nr 44 , Petresti / Ilfov .
Va rog sa m-ajuati. Multumesc mult. Tamer.
Salutare,
Str. Basarabilor intersecție cu str. Romana și str. Paris din Ploiesti S-a schimbat sensul de mers.
Multumesc
Str. Basarabilor intersecție cu str. Romana și str. Paris din Ploiesti S-a schimbat sensul de mers.
Multumesc
Re: Probleme cu schimbarea pin-ului