Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by vmaxkarting
Vad ca acum intra pe parcului, multumim enorm!!!
vmaxkarting
Posts: 4
Send a message

Post by wador29
Buna ziua!
Pe harta Waze, in Calimanesti, jud Valcea, apare, pe partea stanga a drumului (sensul spre Sibiu), dupa magazinul Annabela si sediul politiei, oficiul postal Calimanesti - total eronat. Respectiva cladire este una in care a activat posta si telefoanele, acum nefolosita.

Actualul sediu al postei romane se afla in alta parte, in blocul in care se afla sucursala CEC si cea Loto, vis a vis de Catedrala.

Daca pot ajuta cu mai mult va rog sa-mi spuneti.

Cu stima,

Doru Vaduva, aka wador29 
wador29
Posts: 1
Send a message

Post by wazecsforum
Hi there,
 
We’ve received a map update request to Waze support and we’re posting here on the user’s behalf. The link to this post will be forwarded for the user to follow up.
 
This is the user’s request: 
STATE: Romania
CITY: Sânmărghita
REQUEST TYPE: Malut Romania to Est Metalcab Sanmarghita - Doesn’t recognize another convenient or fastest route to this destination
 
The user’s request content:

The suggested route to our company(Est Metalcab) is wrong , it takes you from the main road to undrivable country roads.

 
Thanks,

The Waze Support team
wazecsforum
Waze Team
Waze Team
Posts: 1898
Has thanked: 12 times
Been thanked: 118 times
Send a message
Attachments

Post by world_4a2n3g96
Salutare,

Waze m-a băgat ieri pe un traseu pe care numai mașinile de transport public au voie. Cum putem amenda aceasta ruta?

Pentru cine cunoaște Bucureștiul: veneam dinspre controceni, pe splai, cu direcția spre universitate. Waze m-a băgat pe Kogălniceanu unde, pe sensul asta au voie doar autobuze și taxiuri. Noroc ca știu orașul chiar dacă nu mai locuiesc aici. Am crezut initial ca e o treba a făcută în pandemie, ca e voie, dar panourile rutiere arătau ca nu am voie :)... Am ieșit în splai pe prima la dreapta și am avut noroc ca nu era politie.


Deci... Cum facem?
 
world_4a2n3g96
Posts: 1
Send a message

Post by world_5uvtiwfn
Buna ziua,

In ultima saptamana avem o problema cu localizarea pe Waze.
La o cautare dupa denumirea firmei (Practic Online SRL) afiseaza adresa corecta (str Ciorogarla, nr 145, Bacu, Giurgiu, Romania) dar la navigare merge catre o locatie aflata la 8.8km departare intr-o alta localitate.

Cum putem corecta localizarea in conditiile in care adresa este afisata corect.
(coordonatele corecte sunt: ​​​​​​Latitudine: 44.4673659 Longitudine: 25.8862076)

Suntem disponibile pentru contact la:
0766664461 sau office@practiconline.ro in intervalul LV 9.00-17.00

Multumim pentru ajutor.
 
 
 
 
world_5uvtiwfn
Posts: 1
Send a message

Post by world_6gqgmhz3
Buna ziua,
Am o problema pe mobil (android și iPhone)
Am o locatie care dacă o caut cu Ortokinetic Băneasa ..apare în lista corect pe adresa Str. Drumul regimentului Nr. 20C.
Problema apare ca atunci când dai click pe ea te trimite către Ortokinetic Română, pe alta adresa: Bulevardul Dacia nr. 65.
Locatia Ortokinetic Română nici nu mai este actualitate, am închis-o definitiv.

Mersi mult.

Rascu Alexandru Gabriel 
0766379023
agrascu@gmail.com
world_6gqgmhz3
Posts: 1
Send a message

Post by world_94gl8kec
Buna ziua,
as avea nevoie de suport pentru marcarea pe harta a unei strazi din Bucuresti, sector 1, in cartierul ANL Henry Coanda. Strada a fost recent asfaltata.
Este vorba de strada Intrarea Vasile Nitulescu, care se intersecteaza cu strada Francisc Munteanu.

Directia catre strada Intrarea vasile Nitulescu:

Din strada Campul Pipera, in stanga pe strada Mircea Veroiu, apoi dreapta pe Tiberiu Olah si din nou stanga pe Francisc Munteanu, apoi stanga pe Intrarea vasile Nitulescu.

Multumesc!
world_94gl8kec
Posts: 2
Send a message

Post by world_94gl8kec
Buna ziua,
as avea nevoie de suport pentru marcarea pe harta a unei strazi din Bucuresti, sector 1, in cartierul ANL Henry Coanda. Strada a fost recent asfaltata.
Este vorba de strada Intrarea Vasile Nitulescu, care se intersecteaza cu strada Francisc Munteanu.

Directia catre strada Intrarea vasile Nitulescu:

Din strada Campul Pipera, in stanga pe strada Mircea Veroiu, apoi dreapta pe Tiberiu Olah si din nou stanga pe Francisc Munteanu, apoi stanga pe Intrarea vasile Nitulescu.

Multumesc!
world_94gl8kec
Posts: 2
Send a message

Post by world_a87z7lsb
Buna ziua,

Din parte firmei Ideal Inox va contactez.  Nu pot sa adaug pe harta numele firmei " Ideal Inox" la adresa; Strada Balantei, Nr 44 , Petresti / Ilfov .
Va rog sa m-ajuati. Multumesc mult. Tamer. 
Capture11.PNG
(116.92 KiB) Downloaded 64 times
 
world_a87z7lsb
Posts: 1
Send a message

Post by world_agmn17mg
Salutare, 
Str. Basarabilor intersecție cu str. Romana și str. Paris din Ploiesti S-a schimbat sensul de mers.
Multumesc
 
 
world_agmn17mg
Posts: 1
Send a message