Post by foxitrot
Na jednej strane ma to teší, na druhej strane sa toho desím. A hnevá ma, že sa z toho nemôžem len tešiť. Prečo tá blbá infraštruktúra nie je aspoň o krok pred užívateľmi?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:Ahojte, vyjadrenie k rapidnemu poklesu poctu najazdenych minut a poctu jazdiacich Wazerov: Nebojte sa, nic z toho realne nekleslo.

Vyzera to tak, ze v novej verzii nieco blbne a zle reportuje aktualnu rychlost.

Pozrite si mapu a sledujte miesta kde sa nestoji - mosty mimo spicky, dialnice mimo odpocivadiel, atd. Najdete kopec wazerov ktori idu "do 10 km/h", ale realne po 2 minutach ich ikonka skoci podstatne dalej.

Zatial som nehlasil na support, nemal som moznost skumat to dlhsie.

Anyway: Uvazujem nad tym, ze namiesto odjazdenych minut by som zacal sledovat odjazdene kilometre. Problemom su indoor uzivatelia bez GPS fixu - ikonka tychto userov moze v mape dost poskakovat (priblizna poloha na zaklade Cell ID / okolitych WiFi) a system bude ratat odjazdene kilometre aj bez toho aby sa co i len pohli :(
Hodnoty "v pohybu" su zase vysoke. Co konkretne si vcera doobeda prerobil? (Alebo to bol pan Waze?)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Keby sme mohli taketo nieco dosiahnut v nasich koncinach, momentalne je to na urovni sci-fi:

Subject: Number of local Wazers at rush hour
kentsmith9 wrote:San Jose, CA - 4:24 pm (peak will be 5:30)
Wazers 1582
Reports 319
Jams 384

(EDIT)

San Jose, CA - 5:50 pm
Wazers 2469
Reports 714
Jams 607
Samozrejme neviem, aka je ta oblast rozsiahla. Aj tak... :(
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
fotrik wrote:Jak nevim, jak je ta oblast rozsahla... http://maps.google.com/?q=san+jose
Ved to. Kedze to maju byt "Metropolitan areas", cakal by som, ze to bude okruh ako Palo Alto - Fremont - JDG county Park - HWC State Park - Gilroy - Santa Cruz - ocean - Palo Alto.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:neviem presne kto je to Waze HQ, Shirli? akym sposobom sa s nimi komunikuje?
Mozem kludne aj ja, najlepsi by asi bol Guri (ako im znamy 'statistik'), ale to je jedno.
porubcan wrote:ako si zelame spravit polygony pre Bratislavu a Prahu, pripadne Brno? iba mesto, pripadne hranice okresov? pripadne pre BA taketo nieco http://sk.wikipedia.org/wiki/Bratislavs ... r%C3%A1cia ?
Ja by som navrhoval "sirsie okolie" ako len intravilan, mozno zhruba kraje, takze ta spominana BAglomeracia je asi celkom vhodna - len by to chcelo mapku (nasiel som ju - http://www.hlukovamapa.sk/shmba.html) (pre ine mesta zatial nemam predstavu o vhodnom uzemi). Mozno je Senec a Malacky trochu moc, ale na druhej strane by bolo dobre, keby pan Waze kapol bozskou - je kludne mozne, ze US metro areas maju rozmery Zapadneho Slovenska...
porubcan wrote:Bratislava 430k, aglomeracia 550k
Ine mesta mozno boli OK, ale Bratislavu tvoj zdroj asi netrafil. Uz pred 3 rokmi mala 431 061 obyvatelov opravnenych volit. K tomu len deti (+1/4 = 550k?) a 'cezpolni' (+1/3 = 750k?), tu BAglomeraciu by som tipol na min. 800-850k.
Ku koncu 2010 mal BA kraj 630k obyvatelov. Este toto (a toto) moze byt uzitocne pre kraje.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:pre BA, by som asi navrhol taketo ohranicenie:
Cunovo, Jarovce, Devin, Vysoka pri Morave, Zahorska Ves, Malacky, Modra, Senec, Samorin
zoznam bodov polygonu: http://mapy.cz/s/4TIT
Vidim ze si este dopisal... Mozno by som to potiahol dalej od Trnavy a nie az po Malacky (http://mapy.cz/s/4TKt)? Alebo keby sa v buducnosti definovali vsetky oblasti, tak by sa rozumne posunuli hranice medzi nimi?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:na definiciu polygonov otvorim nove vlakno.
To nove vlakno je CZ, SK - definovanie polygonov aglomeracii PHA, BA, Brno.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Prakticky od prveho prazdninoveho pracovneho dna sa zlomovo znizil objem rannej premavky v Bratislave a ETA cez zapchove oblasti boli nadhodnotene o 10-15 minut. (Mozno je uz ETA teraz presnejsia?) Stav bez rannych zapch pretrvava dodnes (hoci predosle roky sa myslim posledne dva prazdninove tyzdne premavka obycajne vracala "do smutneho normalu"). Ale nechcel som o tom.

Cely cas som sa zamyslal nad tym, ako prazdninova premavka ovplyvni priemerne casy segmentov a ako bude vyzerat ETA pocas typickych rannych zapch od zaciatku skolskeho roka - ci tak ako povodne, alebo prilis optimisticky? Uvidime o par dni. Yonatan (Jonypony) konecne oficialne potvrdil, ze INTL GPS layer naozaj nebol updatovany od konca marca (a NA od zaciatku jula). Mate niekto info alebo skusenosti, ci to znamena, ze ani historicke casy segmentov neboli updatovane?

EDIT: pridane servery a datumy.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Od vcera vecera nepribudaju nove data do grafov, asi v nich vznikne niekolkodnova diera. Aj WSS je bloknute.
Sorry. :|
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Suik wrote:guri si to zobral so sebou na dovcu? :D
Prestahovali mu server a asi sa len ciastocne aklimatizoval na nove prostredie.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).