Post by vikos
WhiteDragon wrote:Díky, vypadá to, že je to ono. Ta nová ulička je moje (tam mě to na směry bez problémů pustí) a po té druhé jezdím denně - tak bych práva měl teoreticky mít. To samé je ještě na pár dalších místech, kde bych rád poopravil pár chybiček - Většinou Slezská OV.
Jsem si říkal, že ten tvůj nick už jsem někde viděl :) hoď mi tam Update requesty, opravím co budu moct - mám OV na starosti ;)

návod na vytvoření requestu posílal dneska zirland
vikos
Been thanked: 1 time
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vikos
WhiteDragon wrote:Díky- ten postup jsem ve vlákně málem přehlídnul. První várka je nahlášena přes livemap. Ještě jeden začátečnický dotaz: Jak prosím z klienta (android) zadám číslo (adress number)? Pokaždé mi to vyhodí hlášku ve smyslu že nezná ulici, kde jsem (GPS zelené a data aktivní)... Díky za odpověď.
kouknu se ti na to zítra v aplikaci - dělal jsem to naposledy na WM - cca 4 měsíce zpátky
vikos

Post by vikos
shalafi wrote:spravne, najprv Bridge, az potom Remove junction.

for je v tom, ze Bridge az donedavna skoro vobec nefungoval. Predvcerom som s potesenim zistil, ze to medzicasom opravili a odvtedy mi Bridge nehodil ani jeden error, vzdy pekne spoji segmenty a odpoji intersection. Takze odvtedy vzdy pouzivam Bridge pred mazanim krizovatky a geometria zostava v pohode.
udělám video návod na editaci - odstranění juncition v zatáčkách :)
vikos

Post by vikos
audis wrote: což když potřebuju změnit delší usek, napojený do složité křižovatky, který je třeba napojen o 30m vedle? když začnu hýbat s geometry silnice, celou křižovatku rozmrdám. blbý je, že u edit geometry není tlačítko zpět jako u delete road.

doposavad jsem vymyslel, že těsně před začátkem špatné geomerie komunikace vytvořím junction, silnici tím rozdělím, delete road smažu usek s špatnou geometrií (křižovatka zustane zachována!!), správnou geometrii nějak dotvořím následně.

nějaké jednodušší alternativy?

děkuji za rady nebo link jak na to.

To mi příjde strašně komplikované - jednoduše chytím silnici a pomocí ctrl křižovatku a dám "disconnect from the node" - tímto cestu odpojím od křižovatky a už hýbu jen s ní. ;)
vikos

Post by vikos
audis wrote:zdravím, nechci rýpat do zaběhnutých zvyklostí, ale nějak mi vrtá hlavou značení silnic.

dle http://www.waze.com/wiki/index.php/Zna% ... _republice jste si jistí, že PRIMARY STREET jsou skutečně silnice třetí třídy? translator říká "primární ulice". a kouknete sem http://world.waze.com/cartouche/?zoom=4 ... =101920455 Opravdu by ulice "Za škodovkou" měla mít stejnou barvu a význam jako nějaká méně významná ulice (např. "Dvorská) na ní navazující? gm lokace http://maps.google.cz/maps?f=q&source=s ... 2&t=h&z=17

když kouknu na hradec králové a porovnám v waze zatříděné ulice, s mapou dopravníinfo.cz, tak z toho vyplývá, že tam je spousty velkých ulic chybně označeno PRIMARY STREET, cozž se mi nechce věřit, že to je blbě.

další příklad: http://world.waze.com/cartouche/?zoom=5 ... FFFFFFTTTT gm: http://maps.google.cz/maps?f=q&source=s ... 1&t=h&z=18 mohu vás ujistit, že Pouchovská že mnohem širší a frekventovanější ulice než Vrázova! Pouchovská je tranzitní do dalších čtvrtí ve městě, Vrázovou jezdí jen ti, kdo v ní a přilehlých bydlí.
Primary street se porstě používá jako silnice třetí třídy, s tím se smiř, o tom, jestli se ti zdá překlad správný, nebo ne bych nepolemizoval (BTW překladač to překládá zajímavě - význam spojení primary street je hlavní silnic)

Tak označuje se tak jak ja popsáno ve wiki - je třeba mít hlavně jednotný systém, aby značení v Hradci odpovídalo třeba Brnu.
Rozdělení cest do tříd - 1.-3. se týká cest ve správě Ředitelství silnic a dálnic. Cesty ve městě jsou většinou místní komunikace a proto nemají žádnou třídu silnice. Pokud by se cesty značily jen podle tříd, většina měst by na mapě při větším zoomu (např. i při navigaci s autozoomem) nebyla vidět - streets jsou vidět jen do určité úrovně zoomu.
problém je nejlépe vidět v Praze:
http://www.rsd.cz/sdb_intranet/sdb/img/kraje/st.png

Proto se označují komunikace ve městech podle mapy.cz, kde je zohledněna i místní důležitost komunikace v městě.

Sice mohou být mírné rozpory mezi RSD.cza mapy.cz , ale tohle řešení je asi nejvíce uživatelsky přívětivé - je vidět cesty v mapách
vikos

Post by vikos
steinj wrote:čus,
chtěl bych se zeptat k čemu je zaslat logy?
odešle záznam o chybě vývojářům - ti potom v další verzi mají z čeho čerpat - ví co shazuje aplikaci a můžou to opravit. já vždy zasílám (už dlouho jsem nemusel, ale kdysi app padala při slabém signálu)
vikos

Post by vitj
Dle meho nazoru je uzemni cleneni obci pro statni spravu, ale v beznem zivote se s nim prilis nesetkavame. Je neskutecne matouci pokud se nachazim v obci Pocinovice mit v mape Semněvice. V nezname krajine je to pro orientaci velky problem a nedovedu si predstavit jak bych se podle takove mapy orientoval. Pokud se podivame do bezne mapy (google, mapy.cz, ...) tak se v nich obce oznacuji jmeny, ktere jsou i na cedulich. Navic neni nakreslena nadrazena obec tam, kde neni realne zadna obec.
Navic v obci je padesatka mimo obec devadesatka, co kdyz waze casem bude hlidat max. rychlost jako jine navigace? To by pak i mimo obec byla padesatka???
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times

vlado_s
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 132 times
Been thanked: 357 times

Post by vlado_s
Už sa to tu na fóre rozoberalo. Okrem toho, že to má výchovnú funkciu upozorní to vodiča na miesto kde môže ktokoľvek prudko spomaliť.
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Post by vlado_s
V Prahe technicky môžu merať aj tie čo nemerajú, EU sa "nepáčilo", že merajú.
Edit: úprava textu
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Last edited by vlado_s on Wed Jun 06, 2012 10:17 pm, edited 1 time in total.