Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Locked

Croatian/Bosnian/Serbian

Post by
Evo da ja otvorim jedan Ex-Yu dio....

nadam se da cete se javiti ovdje u cim vecem broju i da cemo si lakse pomoci...

POSTER_ID:51034

1

Send a message

Post by asterix06
Forum for Bosnia and Herzegowina is here
viewforum.php?f=806
asterix06
Coordinators
Coordinators
Posts: 5019
Has thanked: 229 times
Been thanked: 886 times
Send a message
https://lh3.googleusercontent.com/-4L_o ... _small.pnghttps://s.waze.tools/gc.png
Iphone8+ Waze 4.43.0
Coordinator Waze Italy
Country Administrator Italy, CM China , CM Africa, Iran, Croatia, Bosnia & Herzegovina, Turchia.
Forum Administrator

Post by danilo-p
Google spreadsheet je sad ispravljen (onaj pomaknuti red), ko zeli moze nadopuniti neprevedene dijelove.. :lol:
Da i ja sam novi ovdije a to sto se malo njih javlja na forumu nije ni cudo jer ga je skoro nemoguce naci.. pozdrav svim starim i novim korisnicima waze-a
danilo-p
Area Manager
Area Manager
Posts: 91
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by danilo-p
pa Nova cesta do skretanja za Marinice i Liburnijska kao i Zvonimirova do Kantride imaju po dvije trake za svaki pravac i odvojene su sredisnjom linijom, a Riva i Adamiceva imaju isto po dvije ili tri trake (sa trakom za bus i taksi ) u jednom smjeru kao i skoljic .. i spadaju u ceste kategorije 2, prema uputama koje sam nasao na waze..ali kako sam nov u tome kao i Darija mozda nesto i gresimo ali ispravit cemo sve sto zabrljamo.. i sa vremenom cemo brljati sve manje.. cekamo da konacno proradi taj webinar od 2sata.. ali svaki put kad odem tamo pise samo : uskoro :(
jos jednom izvinjavam se u moje i Darijino ime ali ucimo se a nigdje nema bas dobrih uputstva pa nam je jedino ostala metoda pokusaja i pogresaka.. :(
.. npr jos uvijek neznam kako na nekom raskrscu oznaciti da se moze samo desno ili samo lijevo.. ima samo pravo ili svi pravci... vjerojatno ima i druge opcije ali ih jos nisam nasao do prekjuce nisam ni znao da treba stavljati spojeve.. a sto se tice naziva ulica njih provjeravam na googl mapsu ili na mireo.hr.. tako da nazivi ulica nisu upitni jedino neznam kako podjeliti ulicu koja je ravna i dati jednom dijelu jedan naziv a drugom drugi..???
i znas li mozda zato mi se mape ne osvjezavaju vec cetvrti dan.. zadnja mi je osvjezena 16.01 navece a sad smo vec 20.01.. kasno navece...???
danilo-p
Area Manager
Area Manager
Posts: 91
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by danilo-p
upravo krecem za Zagreb pa necu puno pisati, inace sam iz Rijeke...
a to je link za webseminar koji jos nije proradio
http://world.waze.com/webinar/
danilo-p
Area Manager
Area Manager
Posts: 91
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by danilo-p
..ja mislim da se neke velike firme koje okupiraju cijelu zgradu (kao sto je centralno skladiste i veleprodaja i maloprodaja u slucaju auto Kreso) se mogu i trebaju oznaciti isto kao ste je normalno da se oznaci Getro, Metro, Merkur, Plodine itd... gdje su oni nosioci imena cijele zgrade i poznati su po tome... ali mi je glupo da se kao lendsmark oznaci svaki ducan auto krese ili merkura ili plodina itd... koji je u sastavu nekog drugog puno veceg objekta koji je poznat pod drugim imenom .. kao sto je Arena ili King Cross... ali Kika ili Bauhaus u blizini King Crosa su nezavisni objekti i poznati po tome... i po meni mogu biti oznaceni posebno, doduse to je moje misljenje i ne treba biti ispravno...
danilo-p
Area Manager
Area Manager
Posts: 91
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by danilo-p
m_linz ... pokusaj srediti ovo, ostale map probleme sa ove strane rijecine sam rijesio....
http://world.waze.com/cartouche/?zoom=7 ... -1=9500952
a sto se tice pomicanje mape rijeke, za sada bi predlozio da je ne diramo.. barem ja necu jer moj "pac-man" i dalje uredno jede i po ovoj mapi i u 99 posto slucajeve uredno i vozi po tim "pomaknutim" cestama..
danilo-p
Area Manager
Area Manager
Posts: 91
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by danilo-p
jedini nacin je da ih pingamo kad ih vidimo na cesti i da tako stupimo sa njima u kontakt..jer oni pojma nemaju da postoji ovaj forum...kao sto ni ja nisam znao za njega dok mi Darija nije javila... a i ona je slucajno nabasala na njega.. pa ih mozda uspijemo nagovoriti da se bave malo i editiranjem.. :(((
danilo-p
Area Manager
Area Manager
Posts: 91
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by danilo-p
m_linc wrote:hm....neki odgovor na moje pitanje?

hvalaaaaaaaaaaaa
:)
nisam vec dugo bio na forumu i tek sam danas vidio pitanja.. kako mi u hrvatskoj imamo samo autopute i glavne ceste..na kraju ispada da su nam sve ceste priblizno jednake pa sam ceste D8 i D1 (odnosno drzavne ceste prvog reda ili nekadasnju Jadransku i Licku magistralu digao na malo veci nivo da se razlikuje od drugih cesti.. jer to tako rade i u Mireu i u cestovnim stampanim kartama koje se kupuju kod nas... magistralne ceste se oznacuju debljim linijama ili drugim bojama.. a kako je Jadranska magistrala (D 8) bila, kako na kojem mjestu i ovisno o tome ko je je editirao oznacena na sve moguce nacine osim kao freeway... odlucio sam da je cijelim putem oznacim jednako .. a kako bi se razlikovala od primary street ostalo mi je samo jos minor higway... ali ako se ne slazete sa mojim misljenje svi koji zele mogu je ponovo izmjeniti kako oni zele..ali ako ju vec mjenjaju nek je promjene cijelom dionicom u isti tip ceste... eto toliko od mene...
danilo-p
Area Manager
Area Manager
Posts: 91
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by danilo-p
Lovas wrote:
U svakom slučaju, kad se ulogujem na waze ja te mape vidim
... čini mi se da ni sam ne razumem šta sam napisao. :D Kad se ulogujem na waze i odem na update map vidim sve ceste i ulice koje sam ja editovao, ali ih nema na live map

pozz

1..na Live Map se ulice koje su oznacene kao Street i nize rangirane ne vide dok se slika ne poveca dovoljno, jedino su uvjek, bez obzira na povecanje, vidljive ceste Primari street i viseg ranga.
2. ponekad prije nego neke ulice vidis na live map prodje i po 20 dana...
3. kad snimis neku novu cestu i od nje kreiraras novu cestu... da bi je podjelio na vise dijelova trebas samo na samoj cesti, tamo gdje zelis u Edit Panelu kliknuti na Add junction i to potvrditi...
danilo-p
Area Manager
Area Manager
Posts: 91
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by danilo-p
Lovas wrote:
U svakom slučaju, kad se ulogujem na waze ja te mape vidim
... čini mi se da ni sam ne razumem šta sam napisao. :D Kad se ulogujem na waze i odem na update map vidim sve ceste i ulice koje sam ja editovao, ali ih nema na live map

pozz

1..na Live Map se ulice koje su oznacene kao Street i nize rangirane ne vide dok se slika ne poveca dovoljno, jedino su uvjek, bez obzira na povecanje, vidljive ceste Primari street i viseg ranga.
2. ponekad prije nego neke ulice vidis na live map prodje i po 20 dana...
3. kad snimis neku novu cestu i od nje kreiraras novu cestu... da bi je podjelio na vise dijelova trebas samo na samoj cesti, tamo gdje zelis u Edit Panelu kliknuti na Add junction i to potvrditi...
danilo-p
Area Manager
Area Manager
Posts: 91
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message