Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by guri211
porubcan wrote:Zatial som sa v ziadnej inej navigacii nestretol s fake radarmi.
Presne. Do prdele (PIIP), ktora ina navigacia vam ukazuje infocedule? Aku informativnu hodnotu ma tato informacia vo Waze? Budete sa podla toho orientovat? Za infocedulou odbocte vpravo, ci co? Skutocne ma prekvapuje vysledok tohoto hlasovania :shock:
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
milo12 wrote:Waze by mal vediet zakazat pridanie noveho radaru v okruhu min. 100 m, pokial v tom mieste uz je pridany radar.
Milo
Suhlas, podla mna ale nielen radaru, ale akejkolvek uz nahlasenej udalosti (rovnakeho typu, v tom istom smere).
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Po porade s Waze si dovolím uzatvoriť túto tému (napriek výsledku hlasovania) takto:

INFOCEDULE NIE SÚ FAKE RADAR. INFOCEDULE SÚ NIČ.

Fake radar je radar, ktorý výzorovo pripomína klasický radar, ale reálne nevyhotovuje žiadny záznam.

Viac info aj vo WiKi:

http://www.waze.com/wiki/index.php/Cameras
Driver Feedback Sign alone is NOT a Speed Camera.
Poprosím vás aby ste priebežne odstránili approvnuté fake radary z mapy.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
porubcan wrote:najlepsie by bolo, keby z report menu radar zmizol dakde do map-issue... aspon by to nemali uzivatelia tak na ociach a nereportovali by nezmyselne radary tak casto...
Ano, ziadali sme to na europskom waze stretku v decembri. Problem je v tom, ze takmer v celej Europe je rozdielna terminologia nez v US - jednoducho za "speedcam" povazujeme vsetko, vratane "police trap". Zapisali si to, ale osobne neocakavam ze by to upravili v blizkej dobe...

K ostatnemu sa nevyjadrujem (ked viem ze mate pravdu tak je tazke sa hadat). Podla rozhodnutia z Waze proste infocedule v mape byt nemaju (a my stale mozme mazat jak blbi).
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
ChoseS wrote:a keby v mape nemaju byt, tak potom na co by ta moznost bola vo waze???
Fake radar NIE JE INFOCEDULA! Fake radar je falosna skrina ktora ma radar pripominat, ale nim nie je. Viac info na anglickej Waze wiki.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by libora
Volil jsem všechny radary z těchto důvodů:

1. jsou součástí dopravy (jak píše aktagreen), takže i když je to třeba jen fake, tak na Vás blikne
2. pokud jede místem někdo cizí, co netuší, že to před ním je jen info tabule, tak nám ji klidně zase do mapy zavede
3. Většina infotabulí se dává do míst, kde je dodržení rychlosti opravdu důležité (kolem škol apod. - jistě ve velkých městech je to často jinak) a když uvidím v navigaci radar, tak stejně zpomalím - je to psychologický efekt.

Souhlasím, že optimální by bylo mít možnost rozlišit typy radarů v klientovi. Netrápí mne ani tak typ radaru, ale spíše možnost vypnout tu hlášku u mnou vybraných radarů. Když denně jezdím kolem nějakého radaru, tak o něm vím a nepotřebuji, aby mi ho každý den Waze připomínal. Takže bych spíše přivítal možnost u radaru zvolit "tenhle už znám lépe jak vlastní ženu, tak mne na něj neupozorňuj" :D
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by MagicOfLA
ChoseS wrote:a keby v mape nemaju byt, tak potom na co by ta moznost bola vo waze???
Fake radar je toto:
http://goo.gl/maps/LP9gX
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by malWin
jezdim denne Prahu-vychod a tam je co se tyka info-ceduli docela chaos. na dost mistech upozornuje aplikace na cedule v protismeru a nejsou znacene ani jako Fake. priznam se, ze jsem par blbe zaznacil v zacatcich i ja a proto by me zajimalo, kdo ma tu oblast na starosti a zeptat se ho, jak to znacit a jestli info-cedule ano nebo ne... dik
malWin
Posts: 26
Has thanked: 2 times
Send a message
LEVEL 3
Waze 3.7 @ hTc Desire HD + iPad 2 | Volvo V70 II dark blue pearl
https://www.waze.com/wiki/images/5/5a/W ... M_only.png

Post by malWin
ja popravde cekam na to, co se s mapama stane po oprave vypadku databazi.. pak to procistim a pootacim. vim o par info-cedulich, ktere by nebylo spatne udelat jako fake, protoze za nima docela casto stoji chlupati...
malWin
Posts: 26
Has thanked: 2 times
Send a message
LEVEL 3
Waze 3.7 @ hTc Desire HD + iPad 2 | Volvo V70 II dark blue pearl
https://www.waze.com/wiki/images/5/5a/W ... M_only.png

Post by MikeshCZ
Já osobně nevidím problém v tom, že mapa zobrazuje i fake/dummy radary. Podle mě je to dobře, protože vím, že na daném místě něco je a zas jich není tolik, aby to "zasvinilo" mapu. Alespoň tedy v Parubickém kraji.

Problém je spíš jinde a to, že uživatel nahlasí policejní hlídku, která zde měří, jako radar. Pokud ovšem jiný Wazer jede okolo takto nahlášeného místa, tak se ho aplikace zeptá, jestli tam je radar nebo ne. Aspoň takhle to funguje v iPhone verzi.
MikeshCZ
Posts: 40
Send a message