Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Cislovanie budov, domov atd. - ako to riesit ?

Post by Erin0147
Systemovo sa cislovanie opat prerobilo.
ok, zafunguje to korektne v pripade ze su domy, cislovane postupne
a naviac je to viazane na segment ktory je v danej casti.
Co ale v pripadoch ked su cisla rozhadzane a/alebo nesedi dlzka segmentov ?
Potom treba kazdu dlhu ulicu nejak delit na mensie useky alebo to nebudeme robit vobec ?

Napadla ma takato moznost:
Oznacit dany blok, bytovku ako landmark typ other
a do nazvu zadat priamo ulicu a cislo/a ktore su pre neho prislusne.

Skusobne som to urobil na 3 blokoch na ulici Idanska /nie je problem to zmazat :) /
Viac napovie link a rozklik na landmark
https://world.waze.com/editor/?lon=21.2 ... TFTTTTTTFT

Co vy na to znalejsi pozadia funkcionalit waze, je to dobry sposob alebo to nie je vhodne?
Ci uz zo systemoveho hladiska, ci kvoli vyhladavaniu, POI a podobne .
Davam to iba ako napad, pokial to je nevhodne riesenie tak to samozrejme zrusim.
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times

POSTER_ID:16806899

1

Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by Erin0147
Sanicko wrote:Mne momentalne (aj na zaklade uz diskutovaneho) napada jedine:

NERIESIT A TVARIT SA, ZE SA FUNKCIA NA CISLOVANIE V NOVEJ VERZII ANI NEOBJAVILA.... :twisted:
:D "i tak se da"

ok, takze cislovanie neriesime vobec kym nebude jasna odpoved zhora 8-)
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by Erin0147
foxitrot wrote:Pre zvedavcov: na NA beta WME sa da vyskusat preview noveho ponatia cislovania. V podstate su to volne umiestnene textove policka nedaleko segmentu, ku ktoremu patria. Este to nie je hotove a este nie pre INTL, ale myslienka je vidiet.

Kedze som na nahodnom mieste videl uz definovane cisla, tak ma napadlo, ze uz mozno importli stare data z Cartouche? Nepytal som sa.
hodis sem screen pre predstavu ako to vyzera ?
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by fotrik
Cislovani neresim od doby, kdy mi drtiva vetsina cisel zadanych jeste v Cartouche neprosla validaci prave kvuli tomu, ze nebyla sekvencni. A to jsem byl tehdy s cisly domu na prvnim miste world top 10, ale jen pro body to delat nechci. Dokud nenabidnou na podminky v CZ a SK skutecne funkcni reseni, nezajima me cislovani ani v ulicich, kde by soucasne reseni vicemene fungovalo.
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by fotrik
Abych jen nekritizoval, predstavuji si system podobny Cartouche, kde se cislo domu oznaci dvema kroky 1) kliknu na silnici s patricnym nazvem ulice v miste nejblize k domu a 2) kliknu na misto, kde je skutecne dum. Jen 2) s automatickym 1) nestaci v mnoha pripadech, kdy je na krizovatce nebo na druhe strane domu blize jina ulice. Kroky muzou byt i v opacnem poradi.

Alternativou muze byt i zavedeni specialnich landmarku, ale kresleni kazdeho domecku je pracne a nic uzitecneho navic, co by tu praci vyvazilo, by to neprineslo.
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by foxitrot
ed0147a wrote:
Sanicko wrote:Mne momentalne (aj na zaklade uz diskutovaneho) napada jedine:

NERIESIT A TVARIT SA, ZE SA FUNKCIA NA CISLOVANIE V NOVEJ VERZII ANI NEOBJAVILA.... :twisted:
:D "i tak se da"

ok, takze cislovanie neriesime vobec kym nebude jasna odpoved zhora 8-)
Obavam sa, ze to bude asi najrozumnejsi postup pri cislovani :geek:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Pre zvedavcov: na NA beta WME sa da vyskusat preview noveho ponatia cislovania. V podstate su to volne umiestnene textove policka nedaleko segmentu, ku ktoremu patria. Este to nie je hotove a este nie pre INTL, ale myslienka je vidiet.

Kedze som na nahodnom mieste videl uz definovane cisla, tak ma napadlo, ze uz mozno importli stare data z Cartouche? Nepytal som sa.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Sanicko wrote:
foxitrot wrote:Kedze som na nahodnom mieste videl uz definovane cisla, tak ma napadlo, ze uz mozno importli stare data z Cartouche? Nepytal som sa.
Ak by tomu tak bolo a tieto stare data neskoncili v prepadlisti dejin, tak by to bol dovod na radost preveliku :-D
Slubili, ze sa urcite nestratia.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
ed0147a wrote:hodis sem screen pre predstavu ako to vyzera ?
Lepsie je raz vidiet ako pat krat citat... https://www.waze.com/beta_editor/?zoom= ... s=37533852 + Start Play Mode + selektni ten obluk "Orchard Park Dr" + vlavo dole "Edit house numbers".

[edit] Medzitym sa nieco potentockovalo a neda sa tam selektnut segment :? asi na tom "pracuju".
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
Last edited by foxitrot on Thu Jan 24, 2013 3:26 pm, edited 1 time in total.
Reason: WME beta bug
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
petk0 wrote:Akurat mam obavu o slovenske cislovanie cez cervene a cierne cisla, supisne / popisne. V mojej oblasti sa kazdy rad chvali tym vacsim ciernym cislom a potom ho ziadna navigacia nevie najst... Este aj uradnici na mestkom urade "baziruju" na ciernych cislach a ani odpad do zberne mi nechceli zobrat, kym som neprezradil cierne cislo... Cervene ich nezaujimaju, maju svoje katastralne mapy a drzia sa len toho :-(
Na mnohych dokumentoch uvadzaju moju adresu ako "Nazov ulice supisne/orientacne". V takych obciach, kde orientacne zaviedli len nedavno a ludia su zvyknuti nadalej udavat v adrese len supisne, by sa adresa mohla zadat aj tak. Ak by potom klient pri vyhladavani adresy "Nazov ulice orientacne" alebo "Nazov ulice supisne" zobrazil vsetky vysledky s ciastocnou zhodou, tak by to nevadilo. (Akurat ze by zobrazoval aj vela nespravnych vysledkov.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).