Budapest

Moderators: zsezo, marcedli, Watt25, pulsarxp

Re: Budapest

Postby ipgcargo » Fri Dec 07, 2012 10:24 am

Hali!
Adott a hely a Bartók Béla úton a Bertalan Lajos utcánál. Valaha lehetett a Gárdonyi tér körbejárásával balra kanyarodni, azonban amióta három-négy éve átépítették, azóta van egy megfordulósáv, ami ki is van használva, viszont nincs benne a térképben (én meg szoktam használni).
Hogyan lehetne ezt bevinni a térképbe? Gondolom végig lehetne a villamossín miatt két útként létrehozni a Bartókot, ahogy az a Gellért térnél is van, és egy összekötőszakaszt definiálni ide, vagy esetleg csak egy rövid szakaszon megcsinálni.
Ha nincs ellenvetése senkinek, akkor a második opciót szívesen megcsinálom.
Üdv.
IPG
AM: Észak-Tolna megye, Hungary
ipgcargo

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby Szata76 » Sat Dec 08, 2012 8:32 pm

ipgcargo wrote:Hali!
Adott a hely a Bartók Béla úton a Bertalan Lajos utcánál. Valaha lehetett a Gárdonyi tér körbejárásával balra kanyarodni, azonban amióta három-négy éve átépítették, azóta van egy megfordulósáv, ami ki is van használva, viszont nincs benne a térképben (én meg szoktam használni).
Hogyan lehetne ezt bevinni a térképbe? Gondolom végig lehetne a villamossín miatt két útként létrehozni a Bartókot, ahogy az a Gellért térnél is van, és egy összekötőszakaszt definiálni ide, vagy esetleg csak egy rövid szakaszon megcsinálni.
Üdv.

Ha jól értem akkor a Gellért tér felől lehet jövő oldalról lehet visszafordulni a Bertalan L. utca magasságában. Ott csak vissza lehet fordulni, vagy a Bertalan Lajos utcába is be lehet kanyarodni?

Próbáld ki, és majd megnézzük.
Hardware: LG G3 (D855) / OS: 5.0
Editor level: 5; Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
feedthe.waze.hu: Country Feed Manager (Roadworks reporting)
facebook.com/waze.hu ● google.com/+WazeHUN ● wiki.waze.hu
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 284 times
Been thanked: 479 times

Postby ipgcargo » Sat Dec 08, 2012 10:27 pm

Szata76 wrote:
Üdv.

Ha jól értem akkor a Gellért tér felől lehet jövő oldalról lehet visszafordulni a Bertalan L. utca magasságában. Ott csak vissza lehet fordulni, vagy a Bertalan Lajos utcába is be lehet kanyarodni?

Ha balra kikanyarodsz a Bertalanból, akkor utána kezdődik a visszafordító sávja.
Mindjárt nekiállok megszerkeszteni.
Update: Bevittem, nézzétek meg! :)
IPG
AM: Észak-Tolna megye, Hungary
ipgcargo

Postby Szata76 » Sun Dec 09, 2012 12:09 am

ipgcargo wrote:
Szata76 wrote:
Üdv.

Ha balra kikanyarodsz a Bertalanból, akkor utána kezdődik a visszafordító sávja.
Mindjárt nekiállok megszerkeszteni.
Update: Bevittem, nézzétek meg! :)

Alapból jó volt minden, gratulálok és köszi, hogy észrevetted/szóltál. Közben megtaláltam a helyet a Google 45°-os képén is. A hangutasítások és a két szegmens jobb elválasztása miatt nyúltam bele kicsit. Ami viszont fontos a jövőbeni szerkesztéseknél figyelj a kanyarodási szabályokra, mindig ellenőrizni kell a végén. Több helyen nem volt engedélyezve, ami miatt nem tervezett volna arra a szakaszra. A Shift+Z kombinációval szemléletesen meg tudod jeleníteni. Nézz rá milyen lett. Ha szerencséd van, hétfőn már mehetsz is rajta (mostanában akkor szokott lenni térképfrissítés).
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby botika » Sun Dec 09, 2012 1:16 pm

Dec 5-i az uj allapot, ma volt frissites.
Waze Champs Hungary
Phone: Nexus 5 ROM: Lollipop 5.1.1
Honlap: waze.hu
g+: google/waze.hu
Facebook: Waze Magyarország Csoport

ImageImageImage
botika
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 20 times
Been thanked: 1 time

Postby cyconet » Mon Dec 10, 2012 8:46 pm

Üdv!

Megnézné valaki a Haller-Telepy kereszteződést? Balra nem lehet kanyarodni, ma jeleztem ötödjére a hibát, úgyh gondoltam kijavítom, erre közli, a rendszer, hogy level 3 editornak kell lennem ehhez (mintha nem itt járnék haza minden nap, na mindegy).

Tapasztalatból tudom, hogy ez egy min. 5 ezer forintos forduló.
cyconet

Postby Watt25 » Tue Dec 11, 2012 7:12 am

cyconet wrote:Üdv!

Megnézné valaki a Haller-Telepy kereszteződést? Balra nem lehet kanyarodni, ma jeleztem ötödjére a hibát, úgyh gondoltam kijavítom, erre közli, a rendszer, hogy level 3 editornak kell lennem ehhez (mintha nem itt járnék haza minden nap, na mindegy).

Tapasztalatból tudom, hogy ez egy min. 5 ezer forintos forduló.

Ebben az a durva, hogy emlékszem, hogy pár hónapja én ezt már rég megcsináltam... Szóval valaki megint visszacsinálta rosszra, de most elvileg megint jó.
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier
Watt25
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 13 times
Been thanked: 66 times

Postby Watt25 » Wed Dec 12, 2012 8:03 am

Kedves Mindenki!

Itt az újabb ukáz. :)
Röviden: zsákutca létrehozásakor tegyetek a szegmens végére egy Junction-t. Ezt ugye úgy lehet megtenni, hogy a zsákutca végéhez hozzáköttök még egy szegmenst, majd ezt a szegmenst törlitek. Erre azért van szükség, mert csak így tud a zsákutcából jól kinavigálni a Waze.
Ezt most azért ide írom, mert én bizony végignyálaztam egész Budapestet és az összes ilyen zsákutca végére tettem Junction-t. Ebben természetesen nagy segítséget nyújtott a WME Color Highlights script, amelyről kb. az a véleményem, hogy aki anélkül neki áll térképet szerkeszteni, azt az embert én nem szeressem! :)
Szóval, kérek mindenkit, hogy legalább Budapesten figyeljen oda erre ezen túl. (Természetesen elvileg az egész világon ezt meg kéne csinálni, de hát...)

Köszönettel: Én
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier
Watt25
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 13 times
Been thanked: 66 times

Postby mochrul » Wed Jan 02, 2013 8:55 am

A pesti alsó rakpartot ideiglenesen lezárták.

Az ehhez tartozó kanyarodási tiltásokat (és egyirányútítási átalakításokat) felvettem a térképre, egy kivételével.

Itt ugyanis nem szabad egyenesen továbbmenni, de a lvl5 lock miatt nem tudom bállítani:
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... s=60631692

Valaki tiltsa le a kanyarodást.
Hardware: LG Optimus 4X HD (Telenor), Android 4.1.2 (stock)
Software: Waze 3.5.β
Area Manager: Between Bicske and Budapest (inclusive) and Szerencs (Hungary)
Car: Ford C-MAX (blue)
mochrul
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Postby Szata76 » Wed Jan 02, 2013 9:48 am

mochrul wrote:A pesti alsó rakpartot ideiglenesen lezárták.

Az ehhez tartozó kanyarodási tiltásokat (és egyirányútítási átalakításokat) felvettem a térképre, egy kivételével.

Itt ugyanis nem szabad egyenesen továbbmenni, de a lvl5 lock miatt nem tudom bállítani:
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... s=60631692

Valaki tiltsa le a kanyarodást.

Kiraktam a FeedTheWaze-ből az eseményt!
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs

PreviousNext

Return to Cartouche/Régiók