Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by foxitrot
fotrik wrote:Kdyz tak koukam na graf poctu unikatnich uzivatelu, docela by se mi k nemu libila jeste alternativa denniho prirustku uzivatelu. Lip by se to porovnavalo s publikovanymi clanky a jinou propagaci v danem obdobi.
Myslis... taketo nieco? ;)
[url=http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=13472&start=380#p343933]on 18 Jan 2013, 23:50[/url], foxitrot wrote:... ako by vyzeral podobný graf s denným (či (dvoj)týždenným) prírastkom nových userID?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:
shalafi wrote:mne sa uz dlhsie nepozdavaju grafy prihlasenych uzivatelov - cim vacsi casovy interval, tym mensie cisla ..
ocakaval by som, ze maximum je maximum, bez ohladu na casove obdobie :)
To je vec MRTG a priemerovanie hodnot.
Rok som sa obaval, ze to je nevyhnutne zlo pouzitych toolov (RRDT). :(
fotrik wrote:
guri211 wrote:Opytame sa Tomasa ci sa to neda nastavit aby bral namiesto priemeru maximum.
Sakra chlapi, vy si navymyslite. :) Ale mate to tam.
Netusil som, ze sa to da menit. Ale dobre sa mi mari, ze sa to premietlo aj spatne? :o
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
fotrik wrote:
foxitrot wrote:...sa mi mari, ze sa to premietlo aj spatne? :o
A co je zase spatne?
:lol: nejaka ta chybajuca bodka alebo domyslena ciarka a vyznam je hned špatný :D
foxitrot wrote:Ale dobre sa mi marí, že sa to premietlo aj spätne? :o
Takze dobre sa mi marilo, teraz je ta historia spravne. Vdaka shalafi, ze ta napadlo ozvat sa. Neskor, ale predsa!
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Asi by sa to vzdialene podobalo našim pokusom zadefinovať rozumnú a nie deravú AM oblasť pomocou neviditeľných štvorcov.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Ja som na Symbiane rok a pol fungoval so 100 MB limitom, zvacsa som bol hlboko pod (samozrejme som musel pouzivat web a emaily s mierou, ale Waze som odhadoval na max 30-50 mesacne).

Momentalne sa mi zda, ze najviac dat zabera aktualizacia zmenenych mapovych dat. Mozno asi cim hustejsia cestna siet, tym viac - zrejme by boli rozdiely medzi uzivatelmi na visieku a v hustom meste.

Hodinova jazda krizom cez plnu premavku v Bratislave si casto vyzaduje par sto kB dat, zriedka pol MB (ked uz som potom aj vencil psa a behal hore-dole po mape). V nedelu skoro rano som casto schopny prejst z jedneho konca mesta na druhy za 20 minut na 70 kB (to je celkom pekna spotreba 140 kB/hod). Ak nie je nova mapa.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Skusis spravit aj co si spominal to priebezne automaticke triedenie poradia grafov podla "Max." hodnoty? Lebo Stockholm, Riga a Tallin su naozaj silni hraci, hanebne strateni niekde naspodku. A bolo by to podla mna spravodlivejsie triedenie ako podla abecedy (mesto? krajina? ale ten horny abecedny zoznam je spravny!) alebo vzdialenosti od stredu Europy alebo trebars geograficky v smere sprava-dolava ci podla nejakej sympatie.

A nejaky suhrnny graf vsetkych miest? "V jednote je sila!" plati v pripade Waze aj dvakrat.

Uz dlhsie pozeram, ze v Parizi je ich aj v noci hadam tolko ako u nas cez den tu pol hodinu v najvacsej spicke :lol:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:je to google, ten na nejaky majkrosoft z vysoka kasle
Na telefóne mám 2 prehliadače - googlacky a iný. Oba zobrazujú prázdnu stranu, je tam len červený riadok " Cannot set property 'overflow' of null ". A tak isto boli v nich nezobrazené aj tie spomínané googlacke príklady.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
fotrik wrote:
foxitrot wrote: Na telefóne mám 2 prehliadače - googlacky a iný. Oba zobrazujú prázdnu stranu, je tam len červený riadok "Cannot set property 'overflow' of null". A tak isto boli v nich nezobrazené aj tie spomínané googlacke príklady.
Mne to na Androidu 4.0.4 jede.
Aj shalafi spomínal, že na 4.x spustí aj WME.
Ale ja mám len Perníkový 2.3.6 :cry: a vidím len prázdny obdĺžnik a v ňom hore červený riadok. (Update na 4.x nadalej ostáva prázdnym sľubom od Samsungu.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
fotrik wrote:A jeste jedna mapa, na tu se guri moc tesil. ;)
http://wazestats.drajsajtl.cz/map2.php
Pekneee... Tie asi tooltipy s číslami sú na dotykovom zariadení trošku tricky ;)
A nominuješ Rigu do http://wazestats.drajsajtl.cz/city_per_1m.html?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
foxitrot wrote: Oba zobrazujú prázdnu stranu, je tam len červený riadok "Cannot set property 'overflow' of null". A tak isto boli v nich nezobrazené aj tie spomínané googlacke príklady.
Na Symbiane je nejaká iná null pointer hláska, ale výsledok podobný.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).