Płatne drogi

Image

Moderators: redviper26, mousepl

Płatne drogi

Postby MarcinHappy » Sun Jul 29, 2012 10:30 am

Cześć, ostatnio w edytorze zauważyłem możliwość zaznaczenia opcji Toll Road. Czy są jakieś "odgórne" - w sensie od bardziej doświadczonych edytorów sugestie jakie drogi oznaczać jako płatne, chodzi mi o system ViaToll. Nie obejmuje wszystkich, ale np jadąc osobówką z przyczepą gdy masa zestawu przekroczy 3,5T opłata już obowiązuje. Niestety nie ma opcji zaznaczenia, że opłata jest pobierana tylko w niektórych przypadkach. Na razie nie zaznaczam nigdzie tej opcji, nie wiem w jaki sposób wpłynie ona na wyznaczenie trasy, a przy obecnym czasie wprowadzania zmian nie chcę zostawiać "błędu" na miesiąc...
Pozdrawiam Marcin
MarcinHappy

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Odp: Płatne drogi

Postby ireun » Sun Jul 29, 2012 10:36 am

Na razie nie wpłynie, ale w następnym updacie dodadzą opcje omijają dróg płatnych..

Pod koniec tego wątku jest trochę napisane o tym jak to oznaczać.. viewtopic.php?f=73&t=6610&start=20

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
ireun

Re: Płatne drogi

Postby deadeyye » Sun Jul 29, 2012 6:32 pm

Tak, nie ma wyboru dla kogo jest opłata, a dla kogo nie - dlatego jako płatne należy oznaczać tylko drogi, które są płatne dla wszystkich. W Polsce jest to kilka autostrad na razie, i tylko one powinny być oznaczone jako płatne.

Opcja wpłynie na wyznaczanie trasy tak, że jak dojdzie w kliencie opcja "bez dróg płatnych", to Waze ominie segmenty dróg, które są oznaczone jako płatne. Pozaznaczaj segmenty płatne dla każdego, bezpośrednio od bramek do najbliższego wjazdu po bramkach. W ten sposób Waze będzie mógł wyznaczać drogę z pominieciem opłat dla pojazdów osobowych. A ciężarowce i tak się chyba przyzwyczaiły już do złodziejskich opłat... =]
deadeyye

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Postby maciej_friedel » Thu Aug 02, 2012 7:04 pm

Tu nie chodzi o płatne drogi, autostrady czy inne. Tu chodzi o zaznaczenie stacji benzynowej. Aby można było podawać ceny paliw.

maciek

edit. aaa nie coś chyba pomyliło mi się :)
Last edited by maciej_friedel on Thu Aug 02, 2012 7:09 pm, edited 1 time in total.
Location Wrocław, Poland CM, Иж Planeta Sport 350
Image
maciej_friedel
Map Raider
Map Raider

Has thanked: 15 times
Been thanked: 35 times

Odp: Płatne drogi

Postby ireun » Thu Aug 02, 2012 7:06 pm

-, - #Facepalm Zastanów się kiego co piszesz.. Toll Roads to drogi płatne, a nie autostrady..

Edit: Nie ma problemu :-)

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
Last edited by ireun on Thu Aug 02, 2012 11:23 pm, edited 1 time in total.
ireun

Postby rlpl » Thu Aug 02, 2012 10:02 pm

Nie tylko autostrady w Polsce są płatne: http://pl.wikipedia.org/wiki/Promy_śródlądowe_w_Polsce.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Postby deadeyye » Thu Aug 02, 2012 10:26 pm

rlpl wrote:Nie tylko autostrady w Polsce są płatne: http://pl.wikipedia.org/wiki/Promy_śródlądowe_w_Polsce.

Good point :)
deadeyye

Postby rlpl » Wed Dec 12, 2012 10:45 pm

Ktoś ostatnio zaznaczył błędnie jako płatne niektóre fragmenty A4 od Gliwic do Katowic oraz z Chrzanowa do Jaworzna i z Jaworzna do Alwerni, już to poprawiłem. Czy ktoś w ogóle korzysta z opcji omijania płatnych dróg i zauważył jakiś problem poprzednio, albo może teraz? Czy kogoś waze kieruje na płatną drogę, chociaż miał ominąć, albo każe omijać jakiś fragment autostrady, chociaż jest bezpłatny?

Z innej beczki: według Wikipedii cały odcinek A4 od Kleszczowa do Gliwic jest bezpłatny: mimo, że wszędzie stoją bramki, to opłata wynosi 0 zł. Może by tak więc ten odcinek zaznaczyć jako bezpłatny? Czy ktoś może potwierdzić, że cały ten odcinek jest bezpłatny w obu kierunkach, to znaczy wjeżdżając i wyjeżdżając dowolną bramką nigdy nie płacimy? Ja jedynie mogę potwierdzić, że przejechanie przez bramki w Gliwice-Żernica od strony Katowic i zjazd zaraz za nimi na DK78 jest bezpłatny, ale przez wszystkie bramki przejeżdżał nie będę.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Postby deadeyye » Thu Dec 13, 2012 12:05 am

rlpl wrote:Ktoś ostatnio zaznaczył błędnie jako płatne niektóre fragmenty A4 od Gliwic do Katowic oraz z Chrzanowa do Jaworzna i z Jaworzna do Alwerni, już to poprawiłem.

Jesteś pewny że masz aktualne info? Teraz w edytorze jest tak jak było jakieś pół roku temu, ale w ostatnim changelogu automapy było coś o zmianach w obwodnicy Chrzanowa/Trzebinii (tym darmowym odcinku a4) więc może te zmiany były dobre? Na pewno remontowali same wiadukty nad A4, nie wiem czy coś z darmowymi zjazdami/wjazdami nie było też zmieniane.

Czy ktoś w ogóle korzysta z opcji omijania płatnych dróg i zauważył jakiś problem poprzednio, albo może teraz? Czy kogoś waze kieruje na płatną drogę, chociaż miał ominąć, albo każe omijać jakiś fragment autostrady, chociaż jest bezpłatny?

Jeśli trasa 79 Katowice-Kraków z uwzlędnieniem bezpłatnego odcinka A4 Chrzanów/Trzebinia się nie zmienia, to jest ok - po włączeniu bezpłatnych dróg prowadzi przez darmowy fragment A4, a oprócz tego przez 79.

Z innej beczki: według Wikipedii cały odcinek A4 od Kleszczowa do Gliwic jest bezpłatny: mimo, że wszędzie stoją bramki, to opłata wynosi 0 zł. Może by tak więc ten odcinek zaznaczyć jako bezpłatny? Czy ktoś może potwierdzić, że cały ten odcinek jest bezpłatny w obu kierunkach, to znaczy wjeżdżając i wyjeżdżając dowolną bramką nigdy nie płacimy? Ja jedynie mogę potwierdzić, że przejechanie przez bramki w Gliwice-Żernica od strony Katowic i zjazd zaraz za nimi na DK78 jest bezpłatny, ale przez wszystkie bramki przejeżdżał nie będę.

Tak, na 99% wszystkie przejazdy od węzła Kleszczów na wschód A4 są za darmo, tak samo przejazdy ze strony Katowic do węzła Kleszczów włącznie. Aczkolwiek wszystkimi bramkami też nie jechałem, więc proszę o potwierdzenie kogoś z Gliwic.

Poprawiłem tą część A4 do której miałem dostęp, ale część od Kleszczowa jeszcze trzeba wyłączyć z toll road.
deadeyye

Postby baranica » Thu Dec 13, 2012 8:58 am

rlpl wrote: Czy ktoś w ogóle korzysta z opcji omijania płatnych dróg i zauważył jakiś problem poprzednio, albo może teraz? Czy kogoś waze kieruje na płatną drogę, chociaż miał ominąć, albo każe omijać jakiś fragment autostrady, chociaż jest bezpłatny?

Ostatnio jechałem z Katowic do Olesna i bardzo ładnie mi proponował albo przez A4 do Opola płatnie albo przez kawałek A4 potem A1 i Lubliniec bez opłat więc wg mnie jest ok.
Image
baranica
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Next

Return to Poland