Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by foxitrot
porubcan wrote:len taka drobna lingvisticka otazocka....
vsimol som si ze autoservisy (vratane predajni) byvaju kategorizovane ako Store/stall, [...] a konkretne pre autoservis sa mi viac hodi Garage.
Ved to. Support na konkretne otazky typu "co tym chcel autor povedat" a ze ako vlastne oznacovat tie-ktore typy budov zatial priamo neodpovedal. V anglickej casti fora som kedysi nadstrkol, ze ci garage chapu viac ako garaz alebo opravovnu, viaceri sa nad tym zamyslali ale zhoda nezavladla.

Tiez navrhujem Garage pre autoopravovnu, pneuservis a podobne zveriny.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:... s prichodom PoI (which is just around a corner :lol: ) ...
Mám dojem, že Waze musí sídliť v mnohouholníkovej budove, ktorá sa pre veľký počet cornerov dá prirovnávať k valcu. Ktorý "next" corner?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Vnímam to, že "around a corner" je asi tak blízko, ako sa kedysi zvyklo vravieť "Komunizmus je na horizonte - keď sa k nemu približime, zase sa o kus vzdiali".
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
petk0 wrote:Poddla coho kreslite Forest/grove?
Obvykle podľa stromov?
petk0 wrote: a este to cele nahodil ako Park...
Nemôžem sa tam pozrieť, ale... Možno je v tom aj nevinne. Kedysi bolo oveľa viac typov landmarkov a odkedy ich zoznam brutálne zredukovali, vsetky siroty (ktoré naďalej ostali na mape) sa volajú "Park" :roll:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Se podivej s barákama na Prahu, Ostravu atd... a navíc označené jako Public Building , což je podle mne kravina.Obytné baráky,domky podle mne nejsou veřejné budovy. Nebo se pletu?
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Jenže pokud se zacne placat barak na barak , tak se přehlednost orientacních bodů tak nějak smazává.
Na číslování objektů se čaká na použitelný systém.

Já beru orientační body jako: vetsí obchody (Lidl, Penny,Billa), šokingparky (Kauflan,Makro,Tesco, Olympia,OBI,atd..), kostel, hřbitov, školy (aby řidič dal bacha na chodce - nedelam si iluze, že to tak je). A to je asi tak všechno.

Jinak klasicky: voda jakakoliv, parkoviste, GAS, les (musim se fakt uz nudit), hlavní nádraží BUS a ve vetšich městech stanice vlakové nádraží. A potom občas průmyslová zona (ale jen taky opatrně.)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Tak já zrovna žádné OC nedávám.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
tuším , že jsem to tu někde četl.
Co mě štve je, že to kreslíme, vyplňujeme a když to chci vyhledat v klientovi tak tam nic není.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Ty panelaky me neobycejne serou. Zaplacavaji momentalne mapu. Nejhorsi je, ze to zacinaj delat i lidi s AM. Samozrejme na foru jsem je nikdy nevidel.

Uprimne reknu ze mam obcas chut to oznacovat a smazat. Ale nechci delat zle. Tak se stim snazim smirit.

Pritom na tom samem miste kde jsou zakreslene panelaky jsem ukoncoval stovky slepych ulic, ucesaval cesty podle GPS, menil kolecka na kruhace, resil soft a hard uturns.
Ale baraky tam jsou. ;-(


Zasláno z iPhone pomocí app Tapatalk.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
tex232 wrote:
porubcan wrote:
tex232 wrote:Jak popisujete parkoviště. P - název?
[P] Nazov
Opticky pripomína značku parkoviska

if it looks strange, it's my phone's fault
OK pěkné budu to používat
Ano přesně tak. Opravuji to všude kde to vidím. U důležitých parkovišť dodám název.

Někteří pro jistotu nenapíšou do názvu vůbec nic. Potom je taková práce naprd.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message