To vysvetľuje ten "park", ale načo vyznačovať lán poľa?
Ja sa priznavam dobrovolne, ze som to odkukal v BA a dalsich velkych mestach v okoli, kde to tiez robili AM. Skusam to v mojom okoli. Male domy sa do klienta aj tak nedostali a tie velke panelaky, pri hlavnej ceste, su dobry orientacny bod. 3veze napriklad. Ale co sa mi tiez nezda, je to oznacovanie ako "verejne" domy Domy oznacene cislami vchodov som uz tiez videl, alebo ulice a v ich nazve cisla.Suik wrote:...aj tie sa riesia (mali by sa oficialne - ak sa nemylim) cez foursquare (zatial).
Ale baraky a obytne domy je na mna uz trosku hardcore. ...
foursquare netusim co je, pretoze symbian nic take nema a tu som o tom nic nenasiel. Viem akurat ako vyzera ikonka vdaka clanku na blogu sme.sk
http://img404.imageshack.us/img404/9513/publicf.jpg
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2
OC Lidl? To asi nieje dobry priklad OC by som pouzil jedine ako Obchodne Centrum a to je budova kde je plno roznych obchodov, OC Duben, OC Soravia, OC Optima...ed0147a wrote:Pri roznych nazvoch sa mi uz stalo ze ponuklo Lidl z ineho mesta lebo v nazve bolo OC Lidl.
takze aj v tomto by bolo vhodne doplnit pravidla oznacovania landmarkov vseobecne.
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2
ako pouzivatel symbiana mi je 4sq na dve veci, aj preto som vo svojom okoli "zlandmarkoval" kazdy vacsi objekt.
Ako vlastne 4sq vyzera v mobile? Je to aspon integrovane do waze mapy? ci je to len zoznam poi? Zisiel by sa screenshot.
Ja si najcastejsie ciel vyberam pomocou zoom na mape a tak presne viem kam sa dam navigovat. Na vyhladavanie sa v symbiane neda spolahnut. Neukazuje adresu ani vzdialenost do ciela a casto da na prve miesto objekt stovky kilometrov mimo trasu.
Ako vlastne 4sq vyzera v mobile? Je to aspon integrovane do waze mapy? ci je to len zoznam poi? Zisiel by sa screenshot.
Ja si najcastejsie ciel vyberam pomocou zoom na mape a tak presne viem kam sa dam navigovat. Na vyhladavanie sa v symbiane neda spolahnut. Neukazuje adresu ani vzdialenost do ciela a casto da na prve miesto objekt stovky kilometrov mimo trasu.
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2
Poddla coho kreslite Forest/grove? Pozeram okolie polskych hranic a nejako mi to nesedi. Polsky AM asi nemal prava na slovensko, lebo je to useknute a este to cele nahodil ako Park...
https://world.waze.com/editor/?zoom=1&l ... rks=270849
https://world.waze.com/editor/?zoom=1&l ... rks=270849
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2
ok, ale kazdy les ma svoj nazov, kazda dolina, nechcem zakreslit nieco cez pol kraja a potom bude problem vyplnit pole Adress Ale ak je to volne, tak nieco skusim, vychod slovenska je len biela plocha, sem tam rieka, ale nic viac. Ale zas datova spotreba je par desiatok kilobajtov za den...foxitrot wrote:Obvykle podľa stromov?petk0 wrote:Poddla coho kreslite Forest/grove?
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2
tu sa mi zda ze som tych landmarkov Lidl nasadil vela, co z toho vyhodit?
1.budova ma nazov obchodu, zaradena ako shop
2.nazov najblizsieho segmentu pomenovany ako [P] a nazov obchodu, ako sa tu kedysi davno dohodlo
3.landmark parkoviska oznaceny nazvom obchodu
http://img13.imageshack.us/img13/4679/lidllandmark.jpg
obrazok je zo symbiana, screenshot
Edit: Aha moment, toto je priklad z Lucenca , kde to uz niekto iny prekopal, takze to nieje celkom podla tych bodov.
1.budova ma nazov obchodu, zaradena ako shop
2.nazov najblizsieho segmentu pomenovany ako [P] a nazov obchodu, ako sa tu kedysi davno dohodlo
3.landmark parkoviska oznaceny nazvom obchodu
http://img13.imageshack.us/img13/4679/lidllandmark.jpg
obrazok je zo symbiana, screenshot
Edit: Aha moment, toto je priklad z Lucenca , kde to uz niekto iny prekopal, takze to nieje celkom podla tych bodov.
Last edited by petk0 on Sat Mar 02, 2013 7:16 pm, edited 2 times in total.
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2
len taka drobna lingvisticka otazocka....
vsimol som si ze autoservisy (vratane predajni) byvaju kategorizovane ako Store/stall, co si ja prekladam skor ako sklad/skladisko (pre obchod je k dispozicii Market/supermarket, pripadne Mall). a konkretne pre autoservis sa mi viac hodi Garage.
vsimol som si ze autoservisy (vratane predajni) byvaju kategorizovane ako Store/stall, co si ja prekladam skor ako sklad/skladisko (pre obchod je k dispozicii Market/supermarket, pripadne Mall). a konkretne pre autoservis sa mi viac hodi Garage.
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
[P] Nazovtex232 wrote:Jak popisujete parkoviště. P - název?
Opticky pripomína značku parkoviska
if it looks strange, it's my phone's fault
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Nemusí ísť o oficiálny názov. Napr.:MagicOfLA wrote:A to je pri parkovisku povinny udaj? Tak to je este len na prd .GinBook wrote:Někteří pro jistotu nenapíšou do názvu vůbec nic. Potom je taková práce naprd.
Z parkovisk ma "meno" kolko... 1%?
M.
[P] Tesco
[P] OC Max
[P] ŽST
[P] Univerzita Mateja Bella
[P] Relax
[P] Hotel Permon
[P] Kino Hviezda
[P] Samsung
[P] Zimný štadión
[P] Daňový úrad
Atď. Pozri Trnavu... Tam kde nebolo co použiť ako názov, použil som meno ulice...
if it looks strange, it's my phone's fault
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Re: Zásady pre landmarky?