Post by milo12
Je to bieda, neda sa vobec nic robit. Nebezi nahodou waze na Amazone, ten mal minuly tyzden dost velky vypadok a asi to doteraz rozchadza.
milo12
Area Manager
Area Manager
Posts: 402
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by murphy74
Osobne ma Papyrus zatiaľ moc neohúril. Začínam si pomaly zvykať na nový spôsob editácie, ale možnosti ktoré poskytovala stará Cartouche boli predsa len o dosť väčšie. Hlavne pre mňa, ako Area managera, mi chýbajú tabuľky s update requestami a pending. Ďalej ani neviem ako si mám pozrieť moje archívne cesty. A to ma teda trápi riadne. Ak máte nejaké nápady a skúsenosti s používaním Papyrusu dajte ich sem. Ja sa rád priučím.
murphy74
Posts: 38
Send a message
Area manager:Slovakia, Location: Nitra (SK)
Samsung GT-I9100 @ Android 4.0.3 @ Waze 3.2.2.2 @ Volkswagen Sharan 1.9 TDI
O editácii:
http://www.waze.com/wiki/index.php/N%C3 ... rtouche%29

Post by murphy74
Chcem sa opýtať, či už niekto zistil, ako sa teraz v Papyruse vkladajú Address numbers. A nevidel som nikde ani alternatívne názvy ulíc. Presne povedané ak tam názov vložím, nikde ho nevidím.
murphy74
Posts: 38
Send a message
Area manager:Slovakia, Location: Nitra (SK)
Samsung GT-I9100 @ Android 4.0.3 @ Waze 3.2.2.2 @ Volkswagen Sharan 1.9 TDI
O editácii:
http://www.waze.com/wiki/index.php/N%C3 ... rtouche%29

Post by murphy74
Papyrus prešiel rôznymi zmenami, a vylepšené je aj to, že pokiaľ niekde na mape zadáte rovnaký názov obce aký už bol použitý v inej vzdialenej časti mapy Papyrus pri pokuse o uloženie zmien zahlási:

"The highlighted road is too far from the city it was added to.
Move or delete the road and try again."


Takže už sa nemusíte báť že na mape budú fľaky cez polovicu štátu. Preto je vhodné k názvu obce následne pridať aj okres, keďže táto možnosť ešte nie je zapracovaná do Papyrusu, aj keď som o to žiadal alphu už pred viac ako rokom.
murphy74
Posts: 38
Send a message
Area manager:Slovakia, Location: Nitra (SK)
Samsung GT-I9100 @ Android 4.0.3 @ Waze 3.2.2.2 @ Volkswagen Sharan 1.9 TDI
O editácii:
http://www.waze.com/wiki/index.php/N%C3 ... rtouche%29

Post by mylan
Všetky ulice, ktoré vidím v editore, vidím aj v aplikácii (okrem tých 2, vytvorených len včera). Alebo sú tam ešte iné ulice?
Čo používaš za verziu aplikácie, mobil? Možno sa neaktualizovali map tiles, tak by som ich skúsil obnoviť manuálne, pokiaľ si v okolí (Nastavenia > Rozšírené nastavenia > Prenos dát > Aktualizovať mapu v okolí).
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Waze niekedy mapy dosť tvrdošijne cache-uje v aplikácii. Pokiaľ je aktualizácia map tiles, mali by sa aktualizovať, ale aj mne sa stalo v Prahe, že niektoré oblasti som musel aktualizovať ručne. Ako vravím, skús toto v aplikácii (ak budeš v okolí): Nastavenia > Rozšírené nastavenia > Prenos dát > Aktualizovať mapu v okolí
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
To by imho šlo urobiť aj ako rozšírenie pre Chrome/Firefox, nemalo by byť ani zložité. (dopredu vravím: ja na to nemám teraz čas, možno po Novom roku :) )
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by olco_107
Lu-Ko wrote:Už celkem dlouho mám v Live map staré podklady, kdy je celá Evropa poněkud prázdná a v Česku je pár silnic v Praze a pár dálnic. Stejný stav se občas objeví i v Papyrusu. Teď zrovna i s rozbitou diakritikou. Celkově to vypadá, jako kdyby se data zobrazovala z nějaké staré databáze, kde ještě ani nejsem a nemám žádné body ani oprávnění k editaci. Je chyba někde na mém přijímači, nebo se to objevuje více lidem?
https://world.waze.com/editor/ funguje?
olco_107
Posts: 158
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by olco_107
Suik wrote: BTW. myslite si, ze ked by sa SEM poslali komplet okresy, namiesto regionov (krajov), tak by sa poriesil problem s obcami s rovnakymi nazvami v roznych okresoch? Ked prejdete to vlakno, tak tam ludia postuju aj sialene dlhe zoznamy :). Takze ked by sa im poslalo tych "biednych" 79 SK okresov napr. zo stranky statistickeho uradu http://app.statistics.sk/mosmis/sk/run.html, tak by to bolo podla mna OK, co vy na to? Davam do plena otazku :)
pokial by to fungovalo tak ako to je myslene tak by to mohlo byt ok. posielat kraje by asi vyznam nemalo (prepokladam ze v danom kraji asi budu dve rovnake obce, ci?). vidim, ze to bude fungovat na sposob drop down menu. otazka znie, kazdu cesticku bude treba nakliknut a priradit jej okres??? to hadam nie! na druhej strane ked to bude automaticke podla nejakych gps suradnic ktore by urcovali hranice mezdi okresmi, coz asi nebude, by to dropdown menu nemalo vyznam. som velmi zvedavy aky bude konecny vysledok :)
olco_107
Posts: 158
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by olco_107
Suik wrote: To fakt akoze v iphone/ipade mapa bola odlisna od "realnej" zakreslenej? Je pre to nejake vysvetlenie? Od supportu :roll: ? To napriklad taky 45 stupnovy uhol bol ako ...co ja viem..polkruhac? :)
aby si tomu rozumel tak napr tieto dva segmenty sa zobrazia takto ako take hadice na mape :)
IMG_1052.PNG
hadice na mape :)
(129.34 KiB) Downloaded 900 times
olco_107
Posts: 158
Been thanked: 1 time
Send a message