Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Resolved Update Requests

Post by
Cześć

Wiem, że jest 500 punktów za zdobycie odznaki Resolve 50 map problems ale do diaska nie róbcie sobie jaj. Nie po to zgłasza się błędy by były one oznaczone jako rozwiązane bez tknięcia drogi.

Nie znacz rozwiązania problemu to nie ruszaj go, za chwile może przyjdzie ktoś kto go rozwiąże.

Samemu zgłaszam często błędy z nadzieją, że ktoś je poprawi lub zrobię to ja gdy wejdę do edytora. W ostatnim czasie w błyskawicznym tempie dostaje informacje o rozwiązaniu sprawy. Myślę: super jaka prężnie działająca społeczność. Po wejściu w edytor dostrzegam, że problem już nie jest wyświetlany (Solved), a mapa nawet nie tknięta.

Ostatnie przykłady:

Przy stadionie we Wrocławiu nawigacja ewidentnie prowadzi mnie źle. Zgłaszam problem z węzłem. Po chwili już dostaje informacje, że problem został rozwiązany przez użytkownika wroSlaw (1). Dziś zaglądam do edytora, żadna z dróg wokół miejsca przeze mnie zgłaszanego nie była edytowana przez w/w użytkownika. Ponadto zaraz następne skrzyżowanie kolo zgłaszanego ma brak uprawnień do wjazdu na rondo, co pewnie było przyczyną błędu w nawigacji. Poprawiłem samemu.

Przy szpitalu na Borowskiej na parkingu jest pełno czerwonych nie opisanych dróg. Ktoś nawet zgłosił, że trzeba zrobić z tym porządek (dał opis z prośbą). Widziałem błąd ale z racji tego, ze nie wiem jak go poprawić nie ruszałem go. Teraz widzę, że błąd znikł (Solved), a syf w drogach pozostał. Jedyne pole edytowane w ostatnim czasie do wroSlaw (1) w opisie POI w polu CITY wpisał pełny adres szpitala (kod, ulica itp). Ulice w nazwie mają podany numer lokalu.
https://world.waze.com/editor/?lon=17.0 ... TTTFTTTTFT

POSTER_ID:86753

1

Send a message

Post by baranica
Spróbuj znaleźć tą osobę tutaj na forum, jak ma konto to może na PM odpowie co i czemu zrobił.

Ja widzę często problem w drugą stronę, jest pełno zgłaszanych błędów bez opisu lub z takim opisem że przez 5 minut myślę co z tym zrobić. Często wrzucam jako wtedy jako not identified, szkoda ze teraz nie da się już w nowym edytorze napisać informacji zwrotnej do zgłaszającego...
baranica
Area Manager
Area Manager
Posts: 132
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by baranica
pprucia wrote:Z drugiej strony. Ostatnio jechałem do Kielc 7 i zgłosiłem kilka błędów, zgiązanych głównie z początkiem i końcem miejscowości. Chciałem je później poprawić ale ktoś nadgorliwy oznaczył je jako not identified. Ja jak nie rozumiem na czym polega błąd zostawiam go w spokoju, przynajmniej na jakiś czas. Teraz ich nie poprawie bo zniknęły.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
Takie zgłoszenia poznaje i staram się nie ruszać chyba że wiem co to za miejscowość.
baranica
Area Manager
Area Manager
Posts: 132
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by baranica
rlpl wrote:Niestety, tak było w Cartouche, ale teraz już nie widać autora zgłoszenia. Ktoś ma inaczej?
Też nie widzę.

Bardziej szkoda że nie ma listy zgłoszeń tak jak było w Cartouche, ciężko jest codziennie przelecieć wszystkie miejsca które się ma w swoim AM.

Przydała by się jeszcze lista nowych walcowań, okolice Częstochowy dalej nie mają zdjęć więc drogi da się tylko rysować walcem. Sprawdzam co parę dni czy ktoś czegoś nie dorysował ale jest to męczące.
baranica
Area Manager
Area Manager
Posts: 132
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by deadeyye
Niezależnie czy się kogoś zna, jeśli widać request to wypada przynajmniej te 2 tygodnie zaczekać, zanim się kliknie "not identified".
deadeyye
Posts: 129
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by ipv6
mousepl wrote:Widzę, że inaczej się nie da, kolega nie zagląda na forum...
Może to go nakłoni:
1.jpg
https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... =137487756

Ładne zdjęcie :?:

jest to rzeczywisty problem, ktory trzeba skorygowac czy reakcja na niepoprawne zamkniecie UR?

Jasli nie jest to aktualny problem, zamknij UR sam.

pozdrowienia
ipv6
Posts: 21
Been thanked: 1 time
Send a message


Post by mousepl
Hej,
Drogi użytkowniku ipv6, jakbyś mógł nie zamykać moich raportów jeśli nie możesz/ nie potrafisz dostrzec problemu i go rozwiązać to byłbym bardzo wdzięczny.
Polecam zapoznać się z http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=73&t=36666

Dzięki!
MousePL
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Widzę, że inaczej się nie da, kolega nie zagląda na forum...
Może to go nakłoni:
1.jpg
(135.32 KiB) Downloaded 422 times
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Właśnie dlatego pomyślałem, że przyda się coś takiego, skoro tamta funkcjonalność zniknęła:
http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=73&t=26591

Można komentować, idą powiadomienia mailem itd. Można zrobić część a resztę może kończyć inny user.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Flyspray zostaje taki, jaki jest. Nie udało się odpalić jabbera, ale cieszę się, że choć parę osób na tym skorzystało.
Na razie cisza, nikt mojego zgłoszenia nie zamknął z Bytomia :D Idą zmiany?
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message